Ostatné

Vinylové podlahy a samolepiace dlaždice

Vinylové podlahy a samolepiace dlaždice

Aj keď ich hladký a lesklý vzhľad nevytvára veľmi teplý dekor, vďaka ich ľahkej údržbe a čistote sú vzácne na miestach, kde žijú ľudia s astmou alebo alergiami na roztoče.

Princíp inštalácie

Zdá sa, že táto operácia je chybná pri pokládaní kobercov s tým rozdielom, že vinyl musí byť prilepený lepidlom, obojstranným lepidlom alebo fixačným prostriedkom. Niekoľko tipov vám pomôže.
Niekedy budete potrebovať šablónu pre trochu zložitú strihu. Aby ste to dosiahli, sledujte tvar na kartóne a presne ho vystrihnite. Potom umiestnite túto šablónu na vinyl a pripevnite ju lepidlom na mieste. Ak je váš vinyl vzorovaný, skontrolujte symetriu vzorov. Orezať okolo šablóny, ponechať okraj 3 až 4 cm, ktorý bude po inštalácii vyrovnaný.


Okraje vinylu sú často mierne zvlnené a tvoria nevzhľadné spoje. Neváhajte a prekrývajte dva prúžky najmenej o 10 cm, aby ste mohli urobiť dvojitý rez. Ak to chcete urobiť, naneste najprv obojstranné lepidlo alebo lepidlo, potom položte dva prúžky na kovové pravítko a odrežte ich spolu, vedené iným kovovým pravítkom. Odstráňte útržky bez toho, aby ste posunuli dva prúžky, a potom ich sklopte dolu ich nastavením. Tento spoj namontujte veľmi opatrne.
Na utesnenie škáry, najmä v kúpeľni alebo kuchyni, umiestnite niť so špeciálnym lepidlom.