Komentáre

Plávajúci povlak

Plávajúci povlak

Toolbox

Nože s hladítkom na povrchovú úpravu Brúsny papier Rohový nôž Plnenie práškového povlaku alebo všetko pripravené s premenlivou veľkosťou častíc Môžete to urobiť sami pomocou vodného nanášania, s premenlivou veľkosťou častíc alebo l 'kúpiť pripravený na použitie. Je to povrchová úprava, ktorá urobí zázraky, najmä na nových a príliš „múdrych“ stenách.

Krok za krokom

1

V žľabe pridajte 8 objemov omietky do 3 objemov vody a zhruba premiešajte, aby ste získali hrudkovitú pastu. Nechajte sedieť 15 minút.

2

Ak sa ocitnete v kontakte s veľkými trhlinami, otvorte ich, zhruba ich zafixujte a potom na čerstvú omietku položte prúžok kalika a vyžehlite nôž, aby prenikol do omietky. Ak sa náter po vysušení stane dutým, zopakujte postup. Ak je to potrebné, odstráňte otrepy pomocou stieracieho noža a keď je náter suchý, obrúste ho jemným brúsnym papierom.

3

Začnite nanášaním vrstiev obrysov okien a všetkých otvorov. Na uloženie omietky použite jednu z čepelí, zatiaľ čo na vyhladenie použite druhú čepeľ. Hrúbka nesmie prekročiť 5 mm.

4

Potom steny opracujte zdola nahor v priechodoch asi 30 cm. Povlak nemusí byť dokonale hladký, najmä ak je veľkosť zŕn veľká.

5

Nakoniec prichádza dekoratívny príspevok: povrchová úprava. Na tomto čerstvom nátere môžete dosiahnuť veľmi rozdielne efekty pomocou jednoduchej kefy (štetcový efekt) alebo voštinového valca, ktorý vytvorí veľmi výraznú drsnosť (efekt tienia) ... Tieto môžu byť jemne rozdrvené plavákom. Stenu môžete tiež zoškrabať zoškrabaním, vyhladiť ju stierkou ... Ideálne je, samozrejme, otestovať plochu približne 1 m2 a posúdiť výsledok!

DOBRÉ VEDIEŤ

Už niekoľko rokov existujú tónované pasty, ktoré sa „šíria“ - to je ten pravý termín - priamo na stenu. Aplikujú sa na hladičku a pracujú až do dosiahnutia požadovanej povrchovej úpravy ... Veľmi jednoduché použitie, vyhýbajte sa prebytku alebo nedostatku produktu!


RADA PRO

Existujú tiež povlaky mastných olejov, ale pre tento druh povrchovej úpravy si vyberte vodnú vrstvu, ktorá rýchlejšie schne a vytvára oveľa zreteľnejšie a výraznejšie nerovnosti. Na dokonale ekologickom mieste nájdete prírodné omietky na báze uhličitanu vápenatého, ktoré majú veľmi dlhú životnosť a ľahko sa nanášajú. V závislosti od veľkosti a vzhľadu kameniva (piesok, štrk alebo štrk) majú niektoré z týchto povrchových úprav výhodu ľahkého pieskovania, aby došlo k nehodám v stene. V prípade veľmi drsného povrchu, ako je tento, môže byť výhodné farbu povlaku v hmote v čase výroby. Potom bude tónovaný vosk, biela alebo tónovaná vápna dokončiť úlohu v kráse. Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006