Komentáre

Vyberte podlahu z rastlinných vlákien

Vyberte podlahu z rastlinných vlákien

Kokosový orech

Je to najznámejší, ktorý dokonca slúži ako druhový výraz, keď nevieme, ako rozlíšiť ostatné vlákna ... Vyzerá mierne chlpato a získava sa z dlho zmäknutých kokosových šupiek. Veľmi robustný, používa sa najmä na schodoch. Je ľahko farbiteľný, ale je to materiál, ktorý zostáva obzvlášť citlivý na vodu a ktorého inštalácia a údržba si vyžaduje určité opatrenia:
Absolútne sa vyhnite inštalácii na vlhkom mieste, najmä v kúpeľni, ale tiež v akejkoľvek miestnosti, ktorej vzlínajúca vlhkosť pôdy by ju v krátkom čase poškodila.
V čase nákupu skontrolujte, či sa kokosový olej podrobil ošetreniu škvŕn konkrétnym výrobkom; ak nie, nechajte si ho vyrobiť výrobca alebo predajca.

Sisal

Je to najkrajšie a najpríjemnejšie rastlinné vlákno. Jemné na dotyk, sisálne koberce a koberce sa vyrábajú z dlhých listov určitého druhu kaktusu zo subtropických krajín: Agave sisalana. Jeho dlhé vlákna umožňujú husté tkanie, s malým výrazným reliéfom, kde prach nevyrastie. Ak zostane krehká voči vlhkým škvrnám, pre ktoré by sa malo uprednostňovať čistenie suchých miest (práškový šampón, potom vysávanie), je jeho pravidelná údržba jednoduchá.