+
Informácie

Izolujte svoju garáž dobre

Izolujte svoju garáž dobre

Garáž je často skutočnou chladničkou, ktorá zamŕza dom. Erik Blin od Isover ponúka jednoduché riešenia na zabránenie tepelným stratám. Rozhovor Nadège Monschau

Ako izolovať garáž, aké je najpraktickejšie a najefektívnejšie riešenie?

Stačí izolovať steny garáže, ktoré sú v kontakte s ostatnými miestnosťami domu. Napríklad strop, ak je miestnosť nad touto nevyhrievanou miestnosťou. Najjednoduchšie: dať kovovú kostru, za ktorou jeden plivá sklenenú vlnu, aby vytvoril súvislý matrac. Potom na dokončenie priskrutkujte sadrokartónový obklad. Je to samozrejme otázka zamerania sa na najvyšší možný tepelný odpor hrou na hrúbku a kvalitu sklenenej vlny, počítané v lambda: čím nižší je tento koeficient, tým je odpor väčší. Venovaním výšky 10 až 15 cm pod stropom a zabezpečením zakrytia a tesnenia celej steny môžeme získať veľmi účinnú tepelnú a zvukovú izoláciu. Ďalšia výhoda: inštaláciu môžete využiť na skrytie potrubí a potrubí.

Je to rovnaké, ak chcete chrániť miestnosť priliehajúcu k garáži pred chladom?

Áno, okrem toho, že tento systém bude inštalovaný vertikálne na stenu príslušnej garáže, a nie na stenu spálne, aby sa nestratilo miesto v obývacej izbe. Pokiaľ ide o izoláciu stropu, je potrebné počítať od 50 do 60 eur za m2.

Je inštalácia jednoduchá?

Kto je kutil, nebude mať žiadne väčšie ťažkosti. Najzložitejšia je povrchová úprava: ak sú dosky priskrutkované k stene alebo stropu, je potrebné zabezpečiť spojitosť pomocou spojovacích pásov.

Čo ak chcete zmeniť svoju garáž na obývaciu izbu?

Samozrejme je potrebné ošetriť všetky steny a venovať väčšiu pozornosť dekoratívnej strane z izolácie: je možné napríklad nahradiť sadrokartónové dosky drevenými obkladmi, lakovaný ľad ... Ďalším nevyhnutným predpokladom je zmena veľkej slabiny garáže, a to dvere. Aj keď na trhu existujú riešenia, tento prvok, často kĺbový a mobilný, nie je vhodný na účinnú izoláciu. Lepšie je prerobiť murivo a nainštalovať nové dvere, dokonca aj okná. Viac informácií nájdete na: www.isover.fr