Tipy

Vyberte podlahu z rastlinných vlákien

Vyberte podlahu z rastlinných vlákien

Seagrass

Vďaka hrubšiemu tkaniu je najviac rustikálny, ale tiež najodolnejší z rastlinných vlákien. Pestovanie jej nôh vo vode sa v angličtine nazýva morská tráva. Vodná rastlina trávnatej rodiny, morská riasa, je preto necitlivá na vlhkosť, nezafarbí, je však zvlášť vhodná do kuchyne, kúpeľne a vzhľadom na jej robustnosť z verandy. Je veľmi odolný a ľahko sa čistí vodou. Nepáči sa mu príliš suché alebo príliš slnečné prostredie, ktoré je potrebné pravidelne, najmenej raz mesačne zvlhčovať po celej svojej ploche pomocou mopu. že si vlákna zachovajú svoju pružnosť a lesk.

Juta

Používa sa od 17. storočia na výrobu vriec zemiakov alebo na ochranu spodnej strany kobercov ... Až do jedného dňa sa výrobca rozhodol používať túto jednoročnú tropickú rastlinu z čeľade Tiliaceae zvanú Corchorus ako náter pre plná. Zostáva pomerne krehká, obáva sa vlhkosti, ale farbivo je pozoruhodné. Ľahko sa udržuje, môže sa uskutočniť vo forme koberca, v spálni alebo jedálni po ošetrení škvrnami.

Je dobré vedieť

Jedinou nevýhodou tohto náteru je údržba! Hrubým tkaním zostávajú drobky a prach. Aj keď je vysávač účinný, kefa drví a poškodzuje vlákna a rýchlo ich vyleští. Pre zvieracie chlpy ... Použite kefu, na ktorú zabalíte široký prúžok lepidla. V jednom priechode bude váš kokos veľmi čistý.

Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006