Informácie

Reťazová pošta, nový materiál v domácnosti

Reťazová pošta, nový materiál v domácnosti

Chainmail je fascinujúci materiál, na pohľad aj na dotyk. Toľko, že teraz vstupuje do domu na rôzne účely. Na naše otázky odpovedá Bruno Frison, produktový vývojový manažér spoločnosti Foin Cotte de Mailles.

Čo presne je reťazová pošta?

Chainmail je obrus pozostávajúci zo súboru prsteňov. Každý z krúžkov prechádza cez štyri krúžky, ktoré sú k nemu periférne. Najčastejšie sú zvárané drôtom z nehrdzavejúcej ocele, hliníka alebo mosadze. Na výrobu jedného štvorcových metrov reťazovej pošty môže byť potrebných 130 000 krúžkov.

Aký je pôvod reťazovej pošty?

Historicky sa reťazová pošta používala na brnenie. Už niekoľko desaťročí sa v priemyselnom svete etablovala na ochranu rúk a tela, napríklad z rukavíc na krájanie mäsa a mäsiarskych záster.

Prečo je dnes reťazová pošta uznávaná architektmi a maliarmi?

Pretože reťazová pošta je zmyslový, flexibilný, zmyselný a tekutý materiál. Stačí sa dotknúť, aby ste to pochopili. Umožňuje vám vytvárať prekrásne efekty, ktoré filtrujú alebo odrážajú okolité svetlo, a vytvára originálne priestory na ochranu súkromia, objekty a dokonca aj nábytok. Okrem toho sa veľmi dobre hodí k prírodným materiálom alebo farbe. Okrem toho je to žiaruvzdorný materiál.

Existuje niekoľko druhov reťazových zásielok?

Retiazkový krúžok, ktorý umožňuje flexibilné a tekuté vrstvy. Reťazový plech, ktorý je vyrobený z malých štvorcových alebo obdĺžnikových hliníkových plechov. Celá forma tvorí kĺbový list podľa faziet. V spoločnosti Foin® Cotte de Mailles ponúkame na ozdobné účely aj reťazovú poštu vyrobenú z malých mosadzných alebo hliníkových peliet.

Čo konkrétne môžeme urobiť ako domáce produkty v Chainmail?

Chainmail je zvlášť vhodný na vymedzenie priestorov bez toho, aby ich zakryl. Môžeme preto vyrábať záclony, japonské panely, slnečné clony, vetrovky, zábradlia ... Používa sa však aj na výrobky pre dekoráciu interiérov: sedadlá, vankúše, svetlá, firewall pre krby atď. Spoločnosť Foin® Cotte de Mailles nedávno uviedla na trh rad „deliacich plôch pripravených na inštaláciu“, ktorých rozmery zodpovedajú obvyklým stavebným štandardom.

Aká je cena reťazovej pošty?

V rozsahu výrobkov pripravených na inštaláciu závisia ceny od veľkosti panela. Napríklad cena panela s výškou 140 cm je 222 EUR vrátane dane. V prípade špeciálnych projektov sa ceny stanovujú odhadom.

Ak sa chcete dozvedieť viac:

www.cottedemailles.fr