Informácie

Realitná kancelária venovaná ľuďom so zníženou pohyblivosťou

Realitná kancelária venovaná ľuďom so zníženou pohyblivosťou

Ak je ťažké nájsť ubytovanie, ktoré nám vyhovuje, je to ešte viac pre ľudí so zníženou pohyblivosťou. Teraz však existuje agentúra špecializujúca sa na tento typ výskumu. Vieme, ako dlho a zdĺhavé je nájsť tovar na kúpu. Ak máte navyše motorické postihnutie, stáva sa prekážkovou dráhou. Percento bývania prístupného pre ľudí so zníženou pohyblivosťou sa odhaduje na iba 5%. Toto číslo je stále oveľa nižšie, pokiaľ ide o staré byty alebo dokonca z obdobia niekoľkých desaťročí.

Pozorne počúvajte potreby danej osoby

Od septembra 2009 sa Marie-Christine Duroyon-Flahaut a Joël Thizy z internetovej agentúry www.lecoéquipierimmobilier.com špecializujú na hľadanie bytov na predaj ľuďom so zníženou pohyblivosťou v Paríži a okolí západné predmestia. „Začneme tým, že ideme do domu osoby so zdravotným postihnutím, aby sme im položili konkrétne otázky o ich potrebách, vysvetľuje Marie-Christine Duroyon-Flahaut. Potom vykonáme predbežný výber ubytovania, ktoré navštívime. Vykonávame všetky merania a fotografujeme. Potom ukážeme náš výber potenciálnemu kupujúcemu predtým, ako ho sprevádzame, aby navštívil tovar, ktorý si vybral. ““

Veľmi presný výber tovaru na predaj

Agentúra venuje pozornosť všetkým detailom, vďaka ktorým je ubytovanie vhodné pre osoby so zdravotným postihnutím alebo nie: šírka dverí (nesmú byť príliš úzke na to, aby sa v nich mohol umiestniť invalidný vozík), priestor na cirkuláciu je príliš malý kuchyňa a kúpeľňa, žiadny výťah alebo malý výťah, veranda prah brániaci prístupu na invalidný vozík ... A ak invalidný vozík nie je motorizovaný, je tiež potrebné vyhnúť sa príliš strmým uličkám, ako sme videli. nájdené najmä v Montmartre alebo v IX. obvode. Agentúra zohľadňuje aj okolité stanice metra, ktoré sa musia prispôsobiť. A mnoho z nich bohužiaľ nie je.

Partneri architektov

Zdá sa, že realitný tím sa vrhol do sľubnej medzery, pretože požiadavky sa nalievajú. S cieľom rozšíriť možnosti agentúra v súčasnosti vytvára partnerstvá s architektmi s cieľom prispôsobiť lokalitu podľa možnosti. Môžu napríklad transformovať vaňu na sprchu, rozšíriť priechod, znížiť výšku kuchynskej pracovnej dosky atď.

Ak sa chcete dozvedieť viac:

www.lecoequipierimmobilier.com Tel. 01 39 14 50 47