Ostatné

Vytvorte si kovovú trivetu sami

Vytvorte si kovovú trivetu sami

Zariadenie

2 plastové fólie Nožnice Drôtené pletivo (15 x 15 cm) s veľmi jemnou sieťou (2 x 4 mm) 81 podložiek (16 x 5 mm) Lepidlo 1 priehľadná silikónová trubica (pre sanitárne zariadenia) Papierová utierka

Realizácie

10 '- Príprava rôznych prvkov Pred seba položte plastovú fóliu na ochranu vašej pracovnej dosky. Nožnicami odrežte štvorec s rozmermi 15 x 15 cm z jemnej siete. Podložky odmastite mydlom. Naneste lepidlo tak, aby zazátkovalo vnútorný otvor každej podložky.

20 '- Usporiadanie podložiek

Naneste malé množstvo silikónu do jedného z rohov oka. Položte podložku na hornú časť (tvár chránenú lepidlom na vrchu), vyvíjajte tlak tak, aby silikón pevne priľnul k podložke. Umiestnite deväť podložiek do nasledujúceho rohu. Tento riadok opakujte deväťkrát. Dajte pozor, aby podložky vyčnievali 1 milimeter od okraja siete. Silikónové škvrny utierajte pomocou papierových utierok.

Usporiadanie podložky

2 '- Opatrenia, ktoré sa majú prijať

Posuňte trivetu na novú čistú fóliu z plastu. Nechajte ho dobre vyschnúť, rešpektujte časy uvedené na silikóne, ktorý ste použili.

8 '- Dokončovacie

Orežte sieťku na chrbte a pod každú podložku naneste silikónové matice. Nechajte to dobre vyschnúť.

Rada

Neváhajte a vyberte si silikón: skutočne vyberte produkt, ktorý je odolný voči vode, ideálne je silikón v skúmavke s objemom približne 200 mililitrov, ktorý sa používa na spoje v kúpeľniach alebo kuchyniach. , Tieto výrobky by sa mali prednostne používať mimo alebo v dobre vetranej miestnosti. 20 Kovové a drôtené predmety © éditions Flammarion, 2004