Užitočný

Doplnkové riešenia elektrického vykurovania

Doplnkové riešenia elektrického vykurovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je vaše elektrické vykurovanie nedostatočné na efektívne vykurovanie celého domu? Tu sú najdôležitejšie doplnkové kúrenie, ktoré Charles Pelé, expert z CSTB (Centrum Scientifique et Technique du Bâtiment), odporúča napraviť váš problém.

Kachle na drevo

Toto je najpraktickejšie riešenie. Postačuje na pripojenie k výtlačnému potrubiu, aby fungoval. Rýchla inštalácia, bez technických komplikácií, sa dá počas presunu ľahko presunúť. Zabudnite na kachle prvej generácie zo zastaraných technológií. Pracujú zle pri voľnobehu a ich autonómia je obmedzená. Obráťte sa na moderné kachle. Potom budete mať na výber medzi oceľovými a liatinovými kachľami, ktorých výkon pri normálnej rýchlosti pomerne vysoký je pri voľnobehu nižší. Ich autonómia je primeraná, ale ich tepelná zotrvačnosť je pomerne obmedzená. V priemere stoja 600 až 1200 €. Preferujú kachle vyrobené z liatiny a žiaruvzdorných materiálov pre ich vysoké výnosy, nízke emisie a dlhú samostatnosť. Drahšie, medzi 1 200 a 2 300 EUR, sú tiež najúčinnejšie. Na strane výnosov spoločnosť ADEME odporúča použitie vysokovýkonných zariadení s účinnosťou najmenej 70% a zníženými emisiami. Zmena z 50% na 70% výnos ušetrí takmer 30% dreva. Premýšľajte o tom, ak vám náklady na vysokovýkonné zariadenie spôsobia váhanie: použitie bude lacnejšie. Mnohé modely navyše využívajú 40% daňový úver.

Uzatvorený krb

Ďalší systém, zložitejšie nastaviť okrem elektrického vykurovania: uzavretý ohnisko. A prečo nie otvorený oheň? Pretože tento typ krbu nie je efektívny vykurovací systém: jeho účinnosť nepresahuje 10%. Prispieva tiež k zhoršeniu kvality vzduchu v interiéri, pretože časť znečisťujúcich látok obsiahnutých v dyme nie je odvádzaná potrubím a šíri sa vo vašom ubytovaní. Uzatvorený komín ohniska sa ohrieva oveľa viac, jeho účinnosť sa vynásobí 7. V skutočnosti sa 70 až 85% vyrobeného tepla regeneruje na zahrievanie. Spotrebuje menej dreva; požiar trvá viac ako 10 hodín a získate daňový úver vo výške až 40% z kúpnej ceny. Počítajte medzi 1 000 až 5 000 EUR pre krb, bez inštalačných nákladov, ktoré sa pohybujú od 500 do 1 500 EUR. Upozorňujeme, že kvalita inštalácie je rovnako dôležitá ako kvalita komína. Záver: Neinštalujte svoj uzavretý krb sám, prejdite odborníkom, aj pri zjavných bezpečnostných problémoch.

CMV s dvojitým prietokom

Nakoniec, dvojprúdový CMV môže byť dobrým doplnkom k elektrickému vykurovaniu, ale dajte si pozor, vyžaduje to prácu. Tento systém umožňuje obmedziť tepelné straty spojené s vetraním: získava teplo zo stlačeného vzduchu extrahovaného z domu a používa ho na ohrievanie čerstvého filtrovaného vzduchu prichádzajúceho zvonka. Tento predhriaty čerstvý vzduch vháňa ventilátor do hlavných miestností prostredníctvom vetracích otvorov. Toto zariadenie je dosť drahé, v priemere približne 2 000 EUR na nový dom, ale umožňuje značné úspory v kúrení: regeneráciou až 70% energie obsiahnutej v extrahovanom zatuchnutom vzduchu (90% v vysoko výkonné systémy) a využitie tepla vydávaného varením alebo umývaním. Približne každé tri roky vykoná špecialista úplnú údržbu (čistenie, údržba potrubí a skrinky motora v streche, kontrola prívodov čerstvého vzduchu a meranie ťahu a vákua). Cena bude okolo 130 €, ak je inštalácia ľahko prístupná a podkrovie je zabezpečené (upravená podlaha).Komentáre:

  1. Andr?

    Mýliš sa. Let's discuss. Write to me in PM, we will communicate.

  2. Mubei

    mmm)) so cool))

  3. Creon

    Je pochopiteľné, že ďakujeme za vašu pomoc v tejto veci.Napíšte správu