Ostatné

Obnovte klubovú stoličku

Obnovte klubovú stoličku

Staré kreslá v našich domovoch majú často sentimentálnu hodnotu, a preto je ich obnova najlepším riešením na ich ochranu. Michel Pages, čalúnnik a Daniel Roux, stolársky reštaurátor „Le Manoir de Gilles“, zdieľajú tajomstvá reštaurovania v starom štýle s rešpektom k tradíciám. Rozhovor Caroline Delmanovej.

Kedy by ste si mali obnoviť svoju klubovú stoličku?

Kedykoľvek! Klubovú stoličku môžete kedykoľvek obnoviť, pokiaľ je jej štruktúra stále minimálna.

Ako funguje obnova klubových kresiel?

Odstraňujeme všetko, popruh, pružiny, čalúnenie a samozrejme kože. Ak je štruktúra poškodená, obnovíme ju. Nezáleží na tom, či to nie je estetické, pretože nie je viditeľné. Potom začneme znova s ​​popruhom a pružinami. Na rozdiel od súčasných postupov, ktoré spočívajú v vypchnutí celého kresla penou, ozdobíme kreslo rastlinnými vlasmi (prírodnými vláknami). Nakoniec sme vsadili bielu farbu a potom kožu (hovädzia alebo ovčia koža).

Ako dlho trvá obnovenie klubovej stoličky?

Najmenej dva týždne. Všetko sa robí ručne. Okrem toho musia kožky schnúť 2 dni.

Koľko stojí obnovenie klubovej stoličky?

Od 1500 do 2500 EUR a niekedy až do 3000 EUR. Závisí to od práce a dopytu. Klubovú stoličku tiež môžeme duplikovať identickou replikáciou štruktúry. Zákazník potom rozhodne o druhu kože a farbe.

Aká je životnosť obnovenej klubovej stoličky?

Môže to trvať 30 rokov! Na rozdiel od dnes zakúpeného kresla, ktoré trvá asi 15 rokov.

Aké sú dôvody, prečo ľudia prichádzajú na to, aby si obnovili svoje klubové kreslo a nekupovali si nové?

Je to v podstate sentimentálne okrem toho, že dnešné klubové stoličky už nie sú vyrábané v pravidlách umenia včera. Sú to často kreslá, ktoré boli v dome desaťročia a patrili starému otcovi alebo starej mame. Niektorí zákazníci dokonca prichádzajú fotografovať rôzne fázy reštaurovania.

Nakoniec, ako čo najlepšie udržiavať svoju klubovú stoličku?

Od zakúpenia môžete počkať dva roky, kým voskujete. Potom ju navoskujte raz ročne a bude trvať celé desaťročia! Le Manoir de Gilles 7 Passage du Chantier 75012 Paríž