Užitočný

Náležitosti na vybudovanie dlhej kúpeľne

Náležitosti na vybudovanie dlhej kúpeľne

To platí najmä pre pozdĺžne usporiadanú kúpeľňu. Aj keď je užšia, môže byť usporiadaná inteligentne, aby ponúkla elegantnú a praktickú atmosféru.

Niekoľko kľúčov k navrhnutiu dlhej kúpeľne

Kúpeľňa sa používa každý deň a je jednou z najdôležitejších miestností v domácnosti. V prípade, že jeho dizajn bol predmetom určitej excentricity architekta (alebo úpravy zohľadňujúcej usporiadanie ostatných častí ubytovania), dĺžka kúpeľne nie vždy vytvára jednomyseľne. Inteligentné usporiadanie však umožňuje túto zvláštnosť napraviť, naopak, zdôrazňuje túto atypickú stránku. Zámerom je usporiadať priestor tak, aby sa čo najviac využil, napríklad zvolením sprchovacieho kúta alebo umiestnením všetkého nábytku na rovnakú stranu.

Dojem svetla vďaka svetlu

Ak chcete vytvoriť priestorový efekt, je nevyhnutné zdôrazniť svetlo. V prípade, že vaša kúpeľňa nemá úžitok z prítomnosti okna, je dôležité znásobiť svetelné zdroje, ako napríklad: - Závesy - Nástenné svetlá - Reflektory

Zrkadlo: spojenec podľa výberu na vizuálne zväčšenie kúpeľne

To, čo funguje v obývacích izbách, platí aj v kúpeľni. Na vytvorenie ilúzie priestoru sa odporúča nainštalovať veľké zrkadlo. Navrhneme tiež inštaláciu niekoľkých malých zrkadiel, ktoré odrážajú miestnosť a vytvárajú pekný dojem objemu.

Ďalšie tipy a rady

Dôrazne sa odporúča výber svetlých odtieňov, najmä dlhých stien. Je však zaujímavé zafarbiť najmenšie steny tmavším odtieňom, aby sa vytvoril krásny vizuálny kontrast a vyvážili sa tak všetky objemy. Pokiaľ ide o nábytok, uprednostňujeme plytký nábytok a usporiadané na rovnakej strane. Zaujímavým nápadom je aj výber visiaceho alebo stropného nábytku. Hranie s výškou je veľmi efektívny tip na dekoráciu. Nakoniec sa postaráme o to, aby všetky povrchy (steny a podlaha) boli pokryté rovnakým náterom, aby sa priestor odstránil odstránením hraníc. Pokiaľ ide o samotné usporiadanie, uvádzame niekoľko návrhov na vybavenie kúpeľní a nábytok: - sprchovací kút zaberajúci šírku, v spodnej časti miestnosti - nízka stena podporujúca umývadlo - chytač sprchová vanička - posuvné dvere