Tipy

6 nápadov na ozdobenie okolia môjho bazéna

6 nápadov na ozdobenie okolia môjho bazéna

Už za nami je letný slnovrat, krásna sezóna sa pokojne usadí na šesťuholníku s devastujúcim slnkom a teplotami vhodnými na kúpanie. A čo povedať, že v tejto oblasti Francúzsko pozná posvätný lúč. S takmer 2 miliónmi súkromných bazénov je umiestnený hneď za USA vo svetovom rebríčku ... Len to! Toto odvetvie nezažíva krízu: je to jeden z dôsledkov globálneho otepľovania? Okrem toho dnes už jednoduchý bazén už nie je jediným záujmom kupujúcich. Teraz sa radšej rozhodneme pre väčšiu veľkosť, ale s väčším vybavením pre maximálne pohodlie. Pekný dekor, ktorý nastavuje tón, automatické krytie pre väčšiu bezpečnosť a samozrejme malý elegantný a praktický dom pri bazéne ... Už dlhšie nečakajte na prechod z detského bazéna do veľkej vane! Pokiaľ ide o pekné a dobre premyslené oblasti bazénov, poďme sa bližšie pozrieť na niekoľko kľúčových bodov.

1. Pekná pláž pre môj bazén© Côté Piscine / Abed Baldwin Existuje veľa riešení, z ktorých každé má svoje výhody a nevýhody. Pre surový a autentický vzhľad hráme s hodnotami isté hodnoty prírodný alebo rekonštituovaný kameň a betón , Viac elegantné, obklady môže sa tiež zdať lákavé. Buďte opatrní, ale napriek protisklzovému ošetreniu nanešťastie zostáva pádom nápomocný. Pokiaľ ide o drevo , prináša veľmi krásne, prirodzenejšie estetické vykreslenie. Aj keď to vyžaduje malú údržbu, je ekologickejší a má schopnosť splynúť so svojím prostredím , Čerešnička na torte má nepopierateľnú výhodu, že je o niečo lacnejšia ako jej konkurenti! V spojení s malou trávou a niekoľkými bielymi kamienkami poskytuje dokonalú atmosféru pre zen a minimalistické vykreslenie. Ale kto hovorí, že pláž tiež hovorí o bezpečnosti! A aj keď je to blízko k vode, využívame túto príležitosť povinnosť byť vybavený preventívnym zariadením : kryt bazénu, bariéra, alarm alebo prístrešok. Vďaka tomu môžu batoľatá konečne hrať slobodne!

2. Môj bazén je zelený© Azurea / Rosier Pro Obklopenie môjho bazéna zeleňou si vyberá prirodzenú a jedinečnú atmosféru. Tropické, Zen, Stredomorské ... Každý typ vegetácie má svoju vlastnú atmosféru! Je zrejmé, že nedávame žiadne rastliny na okraj nádrže, pod trestom často museli prejsť pristávacou sieťou! Tým sa zabráni medovým rastlinám , tie, ktoré stratia svoje listy a tŕne. Preto budeme mať tendenciu uprednostňovať dlaň , agáve alebo banánovník pre exotický dotyk. Ak sa vydáme na juh, zameriame sa oleandre , levanduľa rovnako ako niektoré traviny , A prečo nie jeden Alocasia alebo a Japonský javor ? So svojimi atypickými listami sa zapožičia najmä Zenovej atmosfére.oranžový strom z mexika a jeho biele kvety, ako aj niektoré hortenzie urobí zázraky v rustikálnejšom štýle. Ale čo sa týka otázky záhradníctva, mám ich dať do kvetináčov alebo ich zasadiť priamo do zeme? Všetko záleží na očakávanom výsledku, konkrétne na tom, že niektoré rastliny, ako sú palmy, môžu rýchlo zaberať miesto v lôžkach! Neváhajte a požiadajte o radu záhradné centrum, aby ste neriskovali podzemné konflikty s bazénom. Rozhodnutím o riešení kvetináčov môžeme do rastlín vložiť aj niektoré rastliny pekne prútené koše , Ideálne pre bohémsky vzhľad, dodajú vašej terase charakter!

3. Tieň na plávanie© Archiexpo / Espace Ombrage Aby sa predišlo letným úpalom, v súčasnosti existuje rozpaky z hľadiska tieňa : pevné alebo modulárne, moderné alebo romantické ... Bezpochyby nechať slnko skĺznuť preč! Možnosť číslo jedna: besiedka , Vďaka svojej kovovej štruktúre má výhodu v ponuke elegantného a pevného riešenia. Vyskytuje sa v romantickom kovaní, ako aj v triezve a minimalistické prevedenie. Pre milovníkov bohémskej atmosféry, tieňové plachty stále viac majú vo svojich plachtách vietor a majú tendenciu nahradiť altánok. Ľahko sa inštaluje, stačí tri alebo štyri závesné body, aby ste našli tieň, ktorý potrebujete. Závesné nad bazénom je optimálnym riešením mať malý tieň priamo vo vode , Nakoniec už nepredstavujeme mýtický slnečník, ktorý je teraz k dispozícii v vzdialená verzia , Už sa nemusíte starať o nevzhľadné kempingy nôh v strede stola!

4. Pohodlný salónik pri vode© Starostlivosť o domácnosť / Homestore Čo by mohlo byť lepšie ako dobrý oddych popíjať limonádu po niekoľkých dĺžkach v bazéne? V oblasti komfortu je pre každého niečo. Trochu sme sa rozhodli záhradný nábytok inštalácia pod pergolu, ideálne miesto pre aperitív s priateľmi okolo malého konferenčného stolíka. Plátno, živica, ratan, kov ... Nie je nedostatok materiálov! Pokiaľ ide o formuláre, máme teraz na výber. Na konci bazéna nahradíme klasiku lehátka a hojdacia sieť, len aby sa hojdala ako pod kokosovými stromami! A ak sme do tabuľky niečo pridali veľké nepremokavé vankúše? Usporiadané na okraji vody, dodávajú môjmu exteriéru vzduch na pláži a uvoľnenú dovolenku. Plávajúce môžete ich dokonca používať vo vode! Nakoniec, pre zdriemnutie zdieľané so svojím partnerom, môžete ľahko prijať posteľ so štyrmi plagátmi špeciálna terasa , S ním sa takmer cítite ako v hoteli na chodúľoch v Bora Bora ... To všetko bez toho, aby ste sa pohli z pohodlia svojho bazénu!

5. Plavecký bazén na rozsvietenie mojich nocí© Bayz Home Design / Bazény Caron okremosvetlenie nádrže , nevyhnutné pre akékoľvek dobré nerešpektovanie polnočného plávania, vonkajšie osvetlenie je rovnako dôležité! Každý bazén má svoj vlastný štýl a atmosféru. Pevné stojacie svetlá pre niektorých, horiace horáky Koh Lanta cesta pre ostatných, bez zabudnutia na osvetľovacie systémy, ktoré sa dobíjajú slnečnou energiou , Pre rozhodnú atmosféru dizajnu sa rozhodneme svetelné gule , Na okraji bazéna alebo vznášajúce sa na hladine vody sú všetky veľkosti s pomerne silnou autonómiou. K dispozícii v niekoľko farieb , ponúkajú môjmu bazénu ľahké a moderné osvetlenie! Nakoniec pre slávnostnú atmosféru v očakávaní budúcich grilovanie pridáme a krčma veniec na pergole. To je všetko!

6. Krásna dekorácia pre môj bazén© Archiexpo / Oxygena Ale moderný bazén by nebol bez a kvalitný dekor, Pre tropicool atmosféru, zbierame plameniaky, ananásy a listy monster všade, od textilu po svietidlá. Pre mladých i starých sa osvojujeme obrie bóje na dôkladné hranie humorovej karty. Vodný melón, kaktus, ananás, šišky, pizza alebo jednorožec… Pre farebné dekorácie sa nebojte byť originálny! Naopak, pri bazéne Zen zostaneme ďalej viac neutrálnych tónov a prírodných materiálov ako ratan. A prečo neinštalovať a budhistická socha alebo a malý vodopád do dokonalej harmónie? Ako vidíte, nie je nedostatok nápadov na vytvorenie jedinečného bazéna. Takže už nečakajte, kým sa ponoríte!