Informácie

Najmodernejší komínový oheň

Najmodernejší komínový oheň

Ak chcete spustiť komínový oheň bez toho, aby ste vytiahli vlasy, pretože oheň nezačne, je potrebné dodržiavať niekoľko základných pravidiel. Ako používať komínový oheň v pravidlách umenia.

Vyčistite krbu

Pred zapálením komína začnite dobre čistiť krbu, ak to ešte nebolo urobené. Buďte opatrní, ak ste deň predtým zapálili a popol je ešte horúci, vložte ich do kovového vedra. Keď sú chladné, môžete ich použiť na obohatenie pôdy vo vašej záhrade. Pokiaľ ide o uhlíky alebo kúsky uhlia, ktoré zostali z predchádzajúcich požiarov, uschovajte ich. Neskôr ich znova použijete.

Pripravte oheň

Po správnom vyčistení krbu zlikvidujte pokrčené noviny (nie lesklé alebo príliš atramentové) medzi vašimi andironmi. Na novinový papier položte kúsky rozbitých prepraviek (buďte opatrní, nič iné ako drevo v štýle Camembert, nie debny z drevotrieskových dosiek) alebo šišky, ktoré budete musieť počas prechádzok v lese opatrne vyzdvihnúť. Papier a prepravku môžete nahradiť aj ekologickým a bez zápachu. Na vrch a najskôr pridajte 3 alebo 4 kusy veľmi suchého malého dreva, najlepšie buk alebo hrab, ktorého jemná kôra umožní dobrý štart.

Zapálte komínový oheň

Zapálte papier. Počkajte niekoľko minút, kým prejdú väčšie plamene, ktoré vznikli spálením papiera, a kým sa malá debna a bukové drevo „zapnú“. Potom bez čakania dajte do krbu bukový kmeň, ktorý vám okamžite poskytne teplo a príjemnú živosť ohňa. O štvrtinu hodiny neskôr môžete pridať ďalší bukový kmeň, ak chcete intenzívny a dynamický oheň komína, alebo dubový kmeň, ktorý bude produkovať dlhší, menej živý oheň a žeravé uhlíky.

Andirons: bezpečnosť a lepší ponor

Je lepšie použiť andirony, bez ohľadu na to, či je komín otvorený alebo zatvorený. Majú tú výhodu, že zabezpečili vašu paľbu tým, že zabránili rozvaleniu guľatiny. Podporujú tiež ťah komína vďaka vytvoreniu ťahu pod guľatinou. Ak nemáte andirony, parohy sa umiestnia priečne, aby sa zabezpečila dobrá cirkulácia vzduchu.

Suché drevo absolútne!

Vo všetkých prípadoch, ako aj na uvoľňovanie tepla, ako aj na rešpektovanie životného prostredia a životného prostredia vášho komína, používajte iba dokonale suché drevo. Je to jediné dobré palivo!