Ostatné

Posteľná bielizeň, moderný materiál, ktorý zdobí naše interiéry

Posteľná bielizeň, moderný materiál, ktorý zdobí naše interiéry

Kus výberu šatníka ocenený pre jeho jedinečný pád, bielizeň Zdá sa, že pár hracích kariet v našich interiéroch. Vďaka svojmu prirodzenému šarmu je pohltený v dôsledku návratu k autentickosti vyznačujúcej sa rastúcim entuziazmom pre remeslá. Vychádzajúc z know-how predkov a vylepšeného súčasnými technologickými inováciami sa teraz používa vo všetkých izbách domu. Posteľná bielizeň, obrus, plachta, obliečka na vankúš alebo tienidlo ... Dnes je k dispozícii bielizeň pre všetky chute. Ak je však jeho vlákno v nábytku trendy, má okrem ekologického aj mnoho predností. Redakčný personál spoločnosti déco.fr vám povie všetko o tomto mäkkom a nadčasovom materiáli, ktorý nikdy neprestane udivovať.

Materiál s pôvodom© AM PM / Konope Farba Tkaní od staroveku, niektorí hovoria, že ide o najstarší textil na svete. Ľan je z bylinnej rastliny s rovnakým názvom prírodná a jedinečná látka. Od starovekom Egypte sa používa na výrobu odevy , lodné plachty, laná. Ale to nie je všetko! Nie je náhoda, že múmie, ktoré našli archeológovia, sú tak dobre zachované , Na zabezpečenie ich optimálneho uchovania sa na ich obloženie použil symbol čistoty a svetla. Dlhé a hodvábne vlákno má zvláštnu výhodu hniloba , S ním sa môžete rozlúčiť s hmyzom! Postupne sa jeho know-how vyvážalo do Grécka a nakoniec sa dostalo do západnej Európy. Len v 12. storočí si však bielizeň našla povesť. V skutočnosti, tkáč z Cambrai vyvíja nový proces tkania, zriedkavej jemnosti, ktorý dodá francúzskej bielizni jej známosť, Do 18. storočia sa hrali ľudia z celého sveta do Francúzska a Flámska, aby podľahli jemnosti týchto krásnych látok. Vzácny materiál, bielizeň má toľko kvalitných kašmíru , za všetky ceny. V minulom storočí je s mnohými novými funkciami ľan obnovený v prevádzke. Okrem krásnych textilných vlastností teraz používame aj vlákno v automobilovom priemysle, ekologickej stavbe alebo trupoch určitých kajakov.

© Line Kay pre hotel Hale Mercantile Co / Howard cez Remodelista Dnes je bielizeň pestuje sa hlavne v západnej Európe (Francúzsko, Belgicko a Holandsko ). V čase, keď sa zaujímame o budúcnosť našej planéty, pestovanie ľanu nevyžaduje žiadne hnojivá ani chemikálie. Je to zdravá a ekologická kultúra. Iba dážď stačí na jeho rast!

Vlákno s mnohými výhodami© H&M Home / Broste Copenhagen - Karavan Ak je bielizeň taká cenená, je to vďaka jej mnohým cnostiam, ktoré ju robia nevyhnutnou látkou. V prvom rade si to vážime za svoje mimoriadny odpor , Na rozdiel od bavlny sa bielizeň nedeformuje a nemá chmýří. Okrem toho má tú výhodu, že je hypoalergénne , Mäkký a prírodný, nedráždi pokožku a zabraňuje dermatologickým stavom. Čerešnička na torte, tkanina z prania zmäkne ! Preto sa dá ľahko použiť na pranie pre batoľatá. Má tiež termoregulačná sila : v lete je osviežujúci a v zime najchladnejšie. Na rozdiel od vystúpenia je bielizeň tkaninou veľmi savý , V skutočnosti dokáže uchovávať takmer 20% vody bez toho, aby sa javila ako mokrá! A ak vám to navyše povieme veľmi rýchlo schne ? Ľan má v kombinácii s inými textilnými vláknami mnoho výhod. V zmesi s vlnou alebo kašmírom , nedá sa triasť! Je spoločníkom najtvrdších zím. V kombinácii s polyamidom alebo viskózou , stáva sa plynulejším a menej sa krčí.

Moderná látka v mojom interiéri© Ferm Living / Magic Linen Povlečenie poskytuje autentické vlákno bezkonkurenčné vykreslenie farieb , A výrobcovia to pochopili: teraz ponúkajú veľká farebná paleta niečo pre každého. Vystúpte z bielej bielizne s príliš klasickým vzhľadom, urobte pôdu pre brilanciu farieb! V roku 2018 je bielizeň k dispozícii pre všetkých a po celom dome. Obzvlášť sa nám páči prané prádlo, flexibilné a pohodlné , Ako už názov napovedá, jedná sa o látku, ktorá sa pred uvedením na trh mnohokrát vyperie. Preto drží dlaň sladkosti! To všetko bez narušenia jeho vzhľadu, ktorý zostáva prirodzený a mierne zvlnený. Veľmi savé, nachádzame to v kúpeľni vo forme ľahkých a príjemných osušiek , Vyberáme si to aj pre tieto vlastnosti ako kuchynský uterák : pre rustikálny vzhľad s praktickým duchom. V jedálni sa hrdo sedí v strede stola: bežca, obrus, obrúsky ... Vie, ako do jedál priniesť šikovnosť a jemnosť, a ukázalo sa, že je pre vaše keramické jedlá dvojicou. V obývacej izbe získava najkrajšie farby pre prikrývky a vankúše na pohovke. Atmosféra je s ním spojená s romantizmom a autentickosťou. Ale je to tiež jasné, keď je hotovo tienidlo : svetlo potom sublimuje poéziu vlákna pomocou hry o priehľadnosť. V spálni ju padlý ušľachtilý a ťažký z neho robí materiál voľby pre pekne upravené záclony av súlade s dobami. Ale tam, kde vyniká, je vďaka svojej bielizni ako posteľná bielizeň termoregulačné vlastnosti , S ním sa teplota zdá vždy ideálna, nehovoriac o jeho veľká sladkosť , Nič ako prebudenie v čerstvých, útulných plachtách! A aby ste rozšírili svoje skúsenosti, prečo sa rozhodnúť pre zodpovedajúce čelo postele?

Nie je to tak komplikovaná údržba© Linen Me / murlifestyle.com Máte na mysli hrubé staré obliečky vašej starej mamy? Uisťujeme vás, že čas uplynul! Po niekoľkých rokoch výskumu sa výrobcovia úspešne rozvíjali nové plátnové stehy, flexibilnejšie a pravidelnejšie , Vďaka tomu je teraz žehliareň iba zlou spomienkou. A ak stále váhate s pádom po tejto nádhernej béžovej bielizni, nepanikárte: údržba nie je tak zložitá ! Správny reflex na prijatie: bielizeň pred žehlením mierne premočíme , A ak sme sa oslobodili od tejto fázy, aby sme nechali bielizeň žiť? Pre bohémsky vzhľad nič také, ako celkom mierne pokrčená ľanová tkanina! Na umývanie nie je nič zložité! Aj keď bielizeň (teoreticky) vydrží veľmi vysoké teploty, odporúčame ho umyť radšej medzi 40 ° C a 60 ° C, Pokiaľ ide o bielizeň, vyberieme a jemný výrobok vhodný na jemné textílie , bez saponátu alebo chlóru. Aby sme to umyli, rozhodli sme sa pre jemný cyklus , spojené s a krátke odstreďovanie , Keď opúšťate práčku, sušenie na vzduchu je najvhodnejšie, ale vyhnúť sa priamemu slnku. Detská hra, však? Po všetkých týchto vlastnostiach nás bielizeň nikdy neprestane prekvapovať. Ušľachtilý pre svoju kvalitu, svoju prirodzenú stránku a falošne múdry z nás robí oko ... Ako tomu odolávať?