Ostatné

Ozdoby na porcelán: služba transat kávy

Ozdoby na porcelán: služba transat kávy

Počítajte 58 'za šálky a 50' pre podšálky.

Zariadenie

3 veľké šálky s priemerom 7,5 cm 3 taniere s priemerom 14 cm v priemere 90 ° alkoholom Tuk na ceruzku Jemná maliarska kefa Kefa na 12 ks peny Rezačka Farby: tyrkysová (20), zelená opalínová (24), olivínová (27) , Zafír (18), Ming Blue (17), Malachit (26)

Realizácie

Tri šálky3'

Poháre zaprášite a namažte alkoholom pri 90 °.

10'

Nakreslite umiestnenie prúžkov na tri šálky tukovou ceruzkou. Vezmite ako štandard šírku kefy a skontrolujte, či počet škrabancov práve klesá. Napríklad si môžem zvoliť štetec so šírkou 8 milimetrov, aby som získal dvadsaťštyri pruhov. Potom odrežte svoje machy pomocou noža.

7'

Prvý pohár vyfarbujte tyrkysom a olivínom. Položte vnútro šálky do ľavej ruky, ľahko otočíte predmet, ktorý chcete natrieť, a pravou rukou štetec zafarbite jeden pruh na dva v tyrkysovej farbe. Bez toho, aby ste šálku pustili, uchopte kúsok peny a vyleštite. Opakujte operáciu, až kým sa neuvoľní rukoväť.

8'

S olivínovým tieňom postupujte rovnako. Ak chcete maľovať pod rukoväťou, jemnou časťou, vymeňte kefu za jemnú kefu, vaše gesto bude presnejšie. Na leštenie budete používať veľmi jemnú penu. Ak sa tieto dve farby trochu prekrývajú, nebojte sa, bude to dobre harmonizovať s duchom vzoru. V prípade potreby pohár očistite bavlneným tampónom namočeným vo vode. Prihláste sa teplom tvrditeľnou plsťou.

15'

Maľujte druhú šálku do opálovej zelene a zafíru, ako ste to urobili pre predchádzajúci pohár.

15'

Je na rade tretia šálka. Zafarbite ju do odtieňov modrej a malachitovej farby Ming, ako v prípade pohára natretého tyrkysom a olivínom.

Tri taniere5'

Tridsať prúžkov s tukovou ceruzkou položte na okraj tanierov pomocou štetec kefy ako štandardu.

39'

Na vyfarbenie tanierov použite farby jednotlivých šálok. Vložte prvú farbu štetcom a vyleštite. Maľujte druhý odtieň na rovnaký tanier a lak. Vyfarbite tri taniere.

6'

Podšálky očistite navlhčeným vatovým tampónom. Pred varením nechajte dvadsaťštyri hodín zaschnúť.

Trik

Odrežte kúsok peny o niečo menšiu ako je šírka pruhu, aby ste pri leštení zabránili pretečeniu.

20 dekorácií z porcelánu © vydania Flammarion, 2003