Ostatné

Ako si vybrať víno podľa chuti?

Ako si vybrať víno podľa chuti?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak chcete ochutnať víno za svoju reálnu hodnotu, pohár je doplnkom, ktorý by sa nemal zamieňať! Veľkosť, otvorenie, tvar, všetky kritériá, ktoré sa určia v závislosti od vybraného vína. Prvé všeobecné rady týkajúce sa všetkých druhov vína: vyberte priehľadné poháre, aby ste zreteľne videli farbu a malú hrúbku. Sklo sa vyberie podľa druhu vína.

Červené vína z Bordeaux

Sklo v Bordeaux je najbežnejšie používané sklo. Vysoký a štíhly, jeho otvor je dosť veľký a jeho tvar pripomína tvar tulipánu. Bordeauxské víno zvyčajne trvá dlho okysličovanie a otváranie pohára tento proces podporuje. Čím je víno mladšie, tým širšia je základňa pohára, aby sa uvoľnili arómy.

Burgundské červené vína

Pohár, ktorý sa najviac hodí k vínu z oblasti Burgundska, by mal mať dosť široký podstavec a užší otvor. Koncentruje arómy a umožňuje relatívne obmedzené prevzdušňovanie. Pinot Noir je obzvlášť ochutený v tomto type skla.

Poháre bieleho vína so stredným telom

Biele víno typu Muscadet, Pinot blanc, Chablis, sa môže podávať v pohári, ktorý vyzerá trochu ako pohár z Bordeaux. Jej základňa však musí byť o niečo širšia ako otvor, aby sa vôňa vína mohla vyjadriť.

Poháre na biele víno z Alsaska

Tieto tradičné okuliare Alsaska sú vysoké a majú zaoblený tvar. Základňa je široká a okrúhla, aby sa vôňa mohla prejaviť. Otvor by mal byť mierne dotiahnutý oproti základni, aby sa zachovali arómy.

Pohárik z ružového vína

Tieto okuliare sú zvyčajne vysoké. Ich základňa je zaoblená a ich otvorenie dosť široké. Telo pohára vyzerá trochu ako diamant.

Poháre na šampanské

Flauty samozrejme! Musia sa však vybrať podľa šampanského. Ľahké šampanské vyjadruje svoju sviežosť a ovocnosť v úzkych a zužujúcich sa flautách. Na druhej strane, vinobranie šampanské vyžaduje flauty so širšou a zaoblenou základňou. Je potrebné vyhnúť sa veľkým rezným rezom.

Šumivé poháre na víno

V prípade sladkých šumivých vín vyberte vysoké šálky so širokou základňou a širokým zaobleným otvorom. Na druhej strane suché šumivé vína sú ochutnávané v dlhých, stonkových pohárov s úzkym spodným otvorom smerom hore. Pokiaľ ide o údržbu okuliarov, vo všeobecnosti sa odporúča umývať ich ručne. Na odstránenie zápachu použite jemnú tekutinu na umývanie riadu a teplú vodu a ihneď ho utrite. Otázka skladovanie, položte ich na nohy, aby im zabránili v zápachu podpory. Napokon, neváhajte a odložte si okuliare niekoľko hodín pred jedlom, aby ste ich mohli vyvetrať.