Tipy

Keď sa k nám pozýva ekológia ...

Keď sa k nám pozýva ekológia ...

Vďaka vzostupu škandinávskych štýlov dekorácie a pomalému životu sa príroda opäť stáva ústredným prvkom v našich interiéroch. A to sa vysvetľuje nezvratnou potrebou vrátiť sa k základom stávkovaním na určité hodnoty. Príležitosť ísť ďalej a hovoriť o ekológii. Pasívne konštrukcie k fenoménu upcycling prostredníctvom remeselnej výzdoby ... Ponúkame vám malý prehľad riešení, ako pozvať ekológiu vo vašom interiéri.

1. Postaviť ekologický dom

Ekologické domy sú z ekologického hľadiska najlepším príkladom. Použitím obnoviteľných materiálov a obmedzením uhlíkovej stopy dokazujú, že je možné stavať domy pri rešpektovaní životného prostredia. Pasívny dom je skutočne založený na inteligentnom využívaní slnečnej energie, účinnej tepelnej izolácii a riadení vetrania. Budovy s pozitívnou energiou idú ešte ďalej, pretože vyrábajú viac energie, ako spotrebujú. Ekologický dom môže byť samozrejme až o 50% drahší ako tradičné bývanie. Ale hra stojí za sviečku! Pasívny dom vám umožní ušetriť na účtoch za energiu. Nezabúdajte, že ziskovosť tohto typu bývania trvá v priemere 10 až 20 rokov, ale po ukončení tohto kroku budú úspory výrazné. Dobrá správa? Túto investíciu možno znížiť mnohými finančnými pomocou (daňové úľavy, dotácie atď.). Ak sa chcete dozvedieť viac o miestnom a vnútroštátnom financovaní, môžete navštíviť webovú stránku ADEME (Agentúra pre životné prostredie a energetiku). Ak pasívna stavba nie je povinnosťou, nič vám nebráni, aby ste sa tým inšpirovali. Solárne panely, veterné turbíny, biomasa, regenerácia dažďovej vody, izolácia rastlín, kachle na drevo ... Nič nie je príliš dobré na to, aby ste žili v harmónii s prírodou!

2. Uprednostnite trvalo udržateľné materiály na dekoráciu© Tikamoon Od malých dekoratívnych predmetov po veľký nábytok sú materiály, ktoré sú ohľaduplnejšie k životnému prostrediu, stále viac. Tvorcovia a dizajnéri to pochopili a prevzali tieto odolné materiály. Niektoré značky, ako napríklad Gautierov nábytok, si z neho urobili krédo a my ich môžeme len povzbudiť! Spomedzi trvalo udržateľných materiálov je drevo nevyhnutné. Drevo musí samozrejme pochádzať z trvalo udržateľne obhospodarovaných lesov, ktoré bojujú proti odlesňovaniu. Ak sa chcete uistiť, že sa nemýlite, pozrite si štítky FSC (Forest Stewardship Council) a PEFC (Program pre schvaľovanie systémov certifikácie lesov). Okrem dreva si môžete vybrať aj biologicky rozložiteľný nábytok ako je korok a bambus alebo recyklovateľný ako kartón a meď. Pre zvyšok dekorácie je to to isté! Preferujte podlahové krytiny bez chemických prísad alebo emisií znečisťujúcich látok. To isté pre farby, ktoré si môžete zvoliť ekologické. Všeobecne odsudzujte plasty! S plastovými fľašami obchodujte s modelmi z recyklovaného skla a nakupujte výrobky vo veľkom množstve, aby ste ich udržali v nádobách. Nielenže pomôžete planéte, ale navyše vám tento zdobiaci tip umožní mať moderný interiér.

3. Opätovné použitie, nie vyhadzovanie© Pri recyklácii už nejde o nákup, ale o regeneráciu starých predmetov, ktoré im dodajú nový život. Obnovíme starý nábytok a prispôsobíme malé ozdobné predmety tak, aby vyzerali ako nové, alebo nové vytvoríme presmerovaním. Recyklácia však nie je len módny jav, je to spôsob, ako zastaviť našu spoločnosť s nadmernou spotrebou. S tým sa nestratí nič, všetko sa zmení! Duch blšího trhu sa stretáva so značným rozmachom a starý sa stáva trendom. Heathered nábytok tak nájde druhú mladosť s niekoľkými ťahmi farby a novými gombíkmi. Na uspokojenie tohto nového dopytu sa objavili digitálne blšie trhy, ako napríklad Brocante Lab. Pokiaľ ide o výmenný obchod, o ktorom sme si mysleli, že zmizol, neustále získava pôdu a ukazuje tak rozsah tohto ekologického a zjednoteného fenoménu. Ak sa drevené palety obnovia, aby vytvorili nový nábytok, môžu sa jednoduché predmety každodenného života odkloniť od ich primárnych funkcií. Starý cedník sa tak stáva kvetináčom, ktorý originálnym spôsobom vylepšuje svoje kvety. A ak má trend obnovy veľa sledovateľov, je to práve preto, že podporuje našu kreativitu! Alternatívnym myslením je preto myslieť mimo poľa! Ale predovšetkým to znamená obrovské úspory pri starostlivosti o planétu. Čo viac si môžete vyžiadať?

4. Propagácia remeselnej výroby vo Francúzsku© Freepik Výber zodpovednej dekorácie znamená venovať rovnaký záujem estetike ako etike. A čo by mohlo byť lepšie ako remeslá na ich zmierenie? Aby sme reagovali na tento návrat k bezpečným hodnotám, vyzývame odborníkov v umeleckých profesiách. Keramika je viac ako kedykoľvek predtým trendom v riade. Pokiaľ ide o makramé, ktorá je všetkou hnevom vo všetkých bohémskych interiéroch, vyzdvihuje remeselné techniky tkania z celého sveta. Ako vidíte, remeslo sa vracia a to je dobré! Ak chceme ísť ďalej v ekologickom prístupe, skraty a výpadky vo Francúzsku sú príležitosťou na konzumáciu iným spôsobom. Okrem zjednoteného prístupu táto metóda nákupu obnovuje hodnotu výrobkov. Najpresvedčivejšie povie: nákup francúzskeho jazyka znamená vedieť o pôvode produktu, jeho materiáloch a pracovných podmienkach jeho výroby. A ak to funguje, je to dobré, pretože existuje spoločná vôľa zastaviť zneužívanie spojené s nadmernou spotrebou, nie?