Tipy

Ikea a ekológia

Ikea a ekológiaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vďaka plochému baleniu bol Ikea úspešný. Toto ekonomické riešenie na prepravu viac nábytku naraz bolo úplne ekologické! Ekologické opatrenia Ikea sa tam samozrejme nekončia! Značka ide ďalej a rozhodne sa z vás urobiť herca, len čo si vyberiete.

Zoznam na lepšiu komunikáciu

Doposiaľ diskrétna komunikácia v súvislosti s trvalo udržateľným rozvojom sa Ikea rozhodla hovoriť o nej a odhalila nám svoje kroky na www.ikea.fr/lalisterenouvelable. Značka je už odhodlaná v rôznych oblastiach zlepšovať svoje činnosti v oblasti trvalo udržateľného rozvoja o 70 bodov.

Od návrhu objektu po regály

Od koncepcie výrobku sa od projektanta vyžaduje, aby vzal do úvahy veľmi presnú chartu. Predmet musí spĺňať najprísnejšie predpisy krajiny, v ktorej sa bude predávať. Okrem toho musí projektant navrhnúť svoj predmet tak, aby čo najviac využíval svoju surovinu na minimálny pokles. Rovnako musí uprednostňovať recyklované alebo recyklovateľné materiály a používať drevo zo zodpovedne obhospodarovaných lesov, napríklad už v Ikea nenájdeme teak! Rovnako ako obaly sa musí myslieť na optimalizáciu prepravy ...

Na strane obchodu ...

Ikea vzdeláva svojich zákazníkov a zamestnancov v oblasti carpoolingu: www.ikea.fr/covoiturage. Značka sa zaväzuje triediť odpad v obchode čo najviac. V roku 2008 bolo triedených 71,7% odpadu! Snaží sa tiež znížiť plytvanie energiou. Jednoduché a efektívne opatrenie, keď ste obchodný dom: osvetlenie políc sa vykonáva o 9:58 hod. Pri otvorení o 10:00 hod. ... Toto sú všetky dôležité opatrenia, ktoré prispievajú k zlepšeniu životného prostredia. A aby ste povzbudili nás všetkých, aby kupovali zodpovedne, v obchodoch uvidíte znamenie, či produkt rešpektuje životné prostredie. Aj vy sa stanete hercom v čase vášho výberu.