Ostatné

Ozdobné tipy na rozšírenie úzkej alebo dlhej miestnosti

Ozdobné tipy na rozšírenie úzkej alebo dlhej miestnosti

Máte dlhý kus a neviete, ako z neho profitovať? Niekoľko tipov môže vytvoriť dojem harmonického objemu. Od povrchovej úpravy stien a podláh až po dekoratívne predmety, vrátane výberu farieb, urobte všetko, čo je v tvojich silách, aby vaša dlhá miestnosť bola iba starou spomienkou ...

Steny: hranie s nuansami

Svetlé tóny vizuálne zväčšujú priestor, zatiaľ čo tmavé tóny ho zmenšujú. Trik teda spočíva v maľovaní dlhých stien vo svetlých odtieňoch a krátkych stenách v tmavých odtieňoch, pokiaľ možno pomerne teplých. Napríklad príliš dlhé steny môžete natrieť bielou a najkratšou červenou, oranžovou alebo žltou farbou… zaručený efekt! Dodatočný tip: na najkratšie steny je možné natrieť jeden alebo viac vodorovných pásov, aby sa dosiahol efekt šírky.

Podlaha: laty po celej šírke

Ak chcete na podlahu položiť dlaždice alebo latky všetkého druhu, položte ich v opačnom smere ako je smer miestnosti. Inými slovami, dlhý kus bude vybavený lamelami po celej šírke.

Diskrétny nábytok

Pred najdlhšou časťou stien dávajte prednosť diskrétnemu nábytku, aby miestnosť „nezatvárala“. Vyberte si jasné tóny, priehľadnosť alebo dokonca striebro, ktorého brilantnosť vyvolá dojem dodatočného svetla. Vo všeobecnosti sa vyhýbajte nadmerne honosnému alebo extravagantnému nábytku v úzkej miestnosti, aby ste šetrili čo najviac priestoru.

Zrkadlá zväčšiť

Zrkadlá sú jednoduchým tipom na zväčšenie miestnosti. V prípade úzkej miestnosti ich položte na najdlhšie steny, aby ste získali dojem hĺbky. Pozor: nikdy nemajte zrkadlo smerujúce k oknu, odrážalo by to vonkajšie svetlo.