Ostatné

Ako dať výšku miestnosti s nízkym stropom?

Ako dať výšku miestnosti s nízkym stropom?

Dáva vám strop vašej izby dojem, že vás niekto rozdrví? Niektoré tipy vám umožnia vizuálne odraziť. Obrazy, vzory alebo nábytok, je len na vás, ako si vyberiete riešenie, ktoré vám vyhovuje ...

Stropná farba pretekajúca po stenách

Najskôr vyberte farbu stropu, ktorá je svetlejšia ako farba stien. To vyvolá dojem výšky. Ak sa rozhodnete pre bielu farbu, vydajte sa za studené odtiene, ktoré sa zdajú byť vzdialené od teplých odtieňov. Malý tip: Nechajte farbu presahovať strop vo výškach stien asi 15 cm. Miestnosť tak získa otvorenosť a jas.

Vysoký, úzky nábytok

Ak chcete zvýrazniť výškový efekt, vyberte si úzky a pomerne vysoký nábytok. Tieto vizuálne posunú strop dozadu. Vhodné sú police, týždenný kalendár alebo veľké hodiny v starom štýle. Užitočné môžu byť aj vysoké nálepky.

Vzory: pruhy!

Výsada pre maľovanie alebo tapetu, zvislé pruhy vizuálne vylepšujú a zväčšujú miestnosti ako ľudia!

Pestovateľské doplnky

Pomyslite na niekoľko doplnkov, ktoré môžu pracovať vo váš prospech, napríklad na záclony. Dlhé závesy visiace po celej výške steny sú významným prínosom.

Použite zrkadlový efekt

Odvážnejšie, veľké zrkadlo umiestnené na strope bude pôsobiť dojmom nekonečna. Hru môžu hrať aj zrkadlové nálepky.

Hrajte so svetlom

Ak chcete urobiť dojem, že váš strop je vyšší, ako sa zdá, rozsvietite ho! Stojacie svetlá alebo smerové svetlá vám pri náraze noci veľmi pomôžu…