Komentáre

Značka BBC: požiadavka na nízku spotrebu pri príprave na budúcnosť

Značka BBC: požiadavka na nízku spotrebu pri príprave na budúcnosť

Stále viac a viac sa dozvieme o značke BBC. Čo je to však presne? Pre koho je a na čo? Dešifrovanie Jean-François Battoue, vedúceho partnerstva Habitat v spoločnosti GDF SUEZ.

Čo to znamená skratka?

BBC je skratka pre budovu s nízkou spotrebou. Tento štítok zodpovedá najvyššej úrovni štítku s vysokou energetickou hospodárnosťou. Je určený na prípravu predpisov z roku 2012. Bývanie s nízkou spotrebou vyžaduje vykurovanie, teplú vodu, vetranie a osvetlenie. Na získanie označenia BBC sa musí byt priblížiť k určitej úrovni spotreby primárnej energie na m².

O aký typ ubytovania ide?

Najmä nové bývanie, pretože je oveľa ľahšie zohľadniť spotrebu energie pred výstavbou. Nový dom dnes spotrebuje v priemere 120 kWhep / m² ročne v priemere na francúzskom území. Do roku 2012 bude značka BBC povinná pre všetky nové budovy, či už individuálne alebo kolektívne. Ak chcete byť BBC, ubytovanie musí spotrebovávať v priemere 50 kWhep, ale v skutočnosti medzi 40 a 65 v závislosti od regiónu, v ktorom sa nachádza. Tieto právne predpisy sa netýkajú existujúcich domov, ale majú byť BBC, v priemere budú musieť spotrebovávať približne 80 kWhep / m².

Dom BBC je dom, ktorý chápe čo?

Štítok meria celkový výkon domu. Na dosiahnutie požadovanej úrovne spotreby je potrebná dobrá izolácia, dobrá ventilácia a dobrý vykurovací systém: buď tepelné čerpadlo alebo kotol na kondenzáciu zemného plynu spojený so solárnymi panelmi na teplú vodu.

Aké sú konkrétne výhody bývania BBC?

Po prvé, je to pohodlné, pretože je dobre vykurované, v zime bez tepelných strát. Šetrí účty za elektrinu a plyn. Pomáha tiež znižovať emisie skleníkových plynov. Jeho dodatočné náklady sa kompenzujú pomocou verejnej finančnej pomoci. Nakoniec bude mať domov BBC pri predaji pridanú hodnotu v porovnaní s domácnosťami, ktoré nie sú certifikované s nízkou spotrebou.

Ako kúpiť alebo postaviť BBC domov?

Spýtajte sa staviteľa alebo promotéra, na akej úrovni je BBC. Niektorí z nich robia obchodný argument. Môžeme však tiež dôverovať energetickému štítku, ktorý je povinný od roku 2007 a ktorý je výsledkom diagnostiky energetickej hospodárnosti. Štítok BBC zodpovedá klasifikácii A alebo B energetického štítku. Od polovice septembra 2009 musia profesionáli v oblasti nehnuteľností zverejňovať energetickú značku spolu s reklamou.

Aká finančná podpora je spojená s touto značkou?

Čoskoro by mala existovať štátna pomoc na podporu nákupu bývania BBC, najmä podľa zákona Scellier. Okrem toho by ste mali vedieť, že v prípade bývania BBC si môžete odpočítať 40% úverového úroku na 7 rokov, oproti 40% v prvom roku a 20% na 4 roky v prípade iného bývania. Tieto úspory umožňujú financovať všetky zariadenia, ako je plynový kondenzačný kotol a solárne panely alebo tepelné čerpadlo. Je tiež možné získať regionálnu pomoc. Banka Solfea, dcérska spoločnosť GDF SUEZ, ponúka dotované financovanie, aby pomohla vykonať prácu. Ak sa chcete dozvedieť viac: www.dolcevita-bbc.fr