Ostatné

Fľaša scoubidou oleja

Fľaša scoubidou oleja

Zariadenie

1 priehľadná sklenená fľaša na pivo 22 nití scoubidou v rôznych farbách 14/10 drôt z niklového striebra 1 kliešte na nožnice Nožnice z jemnej bavlny 1 ihla 1 kovová a korková hubica

Realizácie7 '- Oprava

Fľašu začnite baliť z hrdla. Koniec drôtu scoubidou umiestnite zvisle na fľašu a zablokujte ho podľa náčrtu č. 1. Drôt pevne pritiahnite na krk a uistite sa, že nie je na spodnej strane medzera medzi jednotlivými riadkami.

3 '- Zostava

Pripojte už položený drôt k novému prameňu, násilne zasuňte 5 milimetrový kus niklu striebra do každého z koncov a uistite sa, že dva prameňov sú okraje k okraju, ako je znázornené na náčrte č. 2.

40 '- Tvorba pruhov

Fľašu ďalej obklopujte drôtikmi a spájajte ich spolu s malým kúskom niklu striebra. Ak je to potrebné, odrežte drôty, ale čo najviac zarovnajte armatúry tak, aby všetky skončili na zadnej strane fľaše. Vytvorte pravidelné alebo nepravidelné pruhy spojením niekoľkých prameňov rovnakej farby, aby ste zväčšili šírku prúžku, alebo odrezaním prameňa, čím sa zníži.

10 '- povrchová úprava

Obálku fľaše dokončite prepichnutím cez koniec posledného prameňa scoubidou pomocou ihly a nití. Pripojte ho k horným radom podľa náčrtu. Na základňu urobte ďalších päť „švov“ tak, aby posledná niť nekĺzla z fľaše.

Varianta

Fľašu môžete zabaliť do konopnej šnúry alebo do prameňov a vytvoriť fľaše v prirodzenejšom dekoratívnom štýle.

Rada

Vždy pracujte tak, že za drôt natiahnete dosť silno, aby bol na fľaši čo najviac napnutý. Pri postupe dávajte pozor, aby pruhy zostali vodorovné.

20 dekorácií na skle © vydania Flammarion, 2003

Video: Čui : pas koji reciklira! : (Júl 2020).