Užitočný

Klavír na varenie: hviezda kuchárov

Klavír na varenie: hviezda kuchárov

Varné klavíry sú prestížnymi kuchármi s pomerne retro estetickými a rozmanitými možnosťami varenia. Po výsadách vynikajúcich kuchárov teraz vstupujú do našich kuchýň, kde sa stávajú stredobodom záujmu. Luxus, ktorý je takmer prístupný.

Vrchol obývacej kuchyne

Všetci máme na mysli predstavu babičky, ktorá pripravuje rodinné jedlo, alebo predstavu šéfkuchára pôsobiaceho ako maestro, každý na svojom obrovskom kachle. Okrem nostalgie, ktorú v nás prebudia, majú títo sporáči takú osobnosť, že privádzajú do kuchyne dušu a stávajú sa vlajkovou loďou výzdoby. Mať kuchynský klavír tiež znamená ukázať svoj rozdiel a preukázať určité umenie života. Výrobky, ktoré sa dnes nachádzajú na trhu, sú prispôsobené súčasným požiadavkám. Výrobcovia si však dávajú čest, aby si udržali svoj retro vzhľad, ktorý ocenia fanúšikovia klavírov. Originalita nových klavírov na varenie je často spôsobená ich farbami. Výrobcovia v skutočnosti už neváhajú ponúkať vianočné anízovo zelené, lila, taupe alebo dokonca zlaté zariadenia (ako to robí tento rok spoločnosť Falcon). Aj keď najpredávanejšie farby zostávajú čierne, nasleduje slonovinová, červená, anglická zelená a tmavo modrá.

Vzhľad a funkcie

Čo však robí piano na varenie tak atraktívnym? Ponúka množstvo funkcií, ktoré sa navzájom dopĺňajú a vynikajú, keď radi varíte: „brok“, dusený tanier, gril, fritéza, plancha, rúra, rúra na nízku teplotu, rúra na pečenie chleba, rúra na pečenie ... Ale viac existuje niekoľko a tým viac je to drahé. Trvá to dlho (pre niektorých až 50 rokov). A nachádzajú sa v plyne, dreve, vykurovacom oleji a elektrine. Aby mohol byť sporák označený ako „klavír na varenie“, musí mať šírku najmenej 90 cm a musí byť vybavený minimálne dvoma rúrami a piatimi horákmi. Ak si chcete dovoliť variť piano, dve obmedzenia alebo dokonca tri: potrebujete dostatočne veľkú kuchyňu a značný rozpočet. Nachádzajú sa až dva metre široké. Pokiaľ ide o cenu, za produkt základnej úrovne od jednej z najdostupnejších značiek vás bude stáť ešte minimálne 1800 EUR. A to môže dosiahnuť až… 30 000 EUR. A v závislosti od značky sú dodacie lehoty niekedy dlhé, pretože sporáky sú často (ale nie vždy) vyrábané na objednávku.

Ktoré značky na trhu?

Najznámejšou značkou na klavír na varenie je nepochybne Aga, ktorá je známa všetkým v Anglicku a je dokonca uvedená na zozname svetového dedičstva UNESCO. Zlieváreň Coalbrookdale v Shropshire každý deň leje liatinu, ktorá vytvára tieto pamätníky kuchyne. Na tejto strane Lamanšského zálivu poznáme La Cornue lepšie, alebo Godina, Lacanche a Falcon. Ak nie sú klavíry na varenie nové, užili si pätnásť rokov skutočnú šialenstvo v súlade s výzdobou domu v širšom slova zmysle. A nie od veľkých šéfkuchárov, ale od jednotlivcov, ktorí sú nadšení pre varenie a všetci snívajú o tom, že ju vlastní. Okrem surfovania na tejto vlne prišli do Francúzska ďalšie značky: slávna Aga, ale aj talianske značky ako Ilve a Fratelli Onofri alebo dokonca americký Viking. Ak chcete nájsť klavír na varenie svojich snov: www.lacornue.com www.agafrance.fr www.godin.fr www.falconfrance.com www.lacanche.com www.rosieres.fr www.viking-europe.com www.exkis.fr www.fratellionofri.fr