Užitočný

7 kľúčových krokov na transformáciu interiéru do kabinetu kuriozít

7 kľúčových krokov na transformáciu interiéru do kabinetu kuriozít

Divný ... Povedal si divný? Znak renesancie, kabinet kuriozít je v našich interiéroch späť v platnosti. Po horlivom entuziazme pre škandinávsky minimalizmus fúka na okrasnú planétu nečakaný vietor a zdá sa, že so sebou prináša nové kódy. Teraz je čas na akumuláciu, na určite osobnejší trend. Rovnako ako zamatové prípady, farby už neváhajú stmaviť, aby zvýraznili jedinečné kúsky a iné vedecké vtipky, ako napríklad malé dôverné múzeum. V centre pozornosti sa nachádzajú zbierky hmyzu, vzácnych rastlín, zvieracích trofejí a glóbov neviest. Čo je nové v roku 2018? Umožňujeme si anachronizmy a šialené predmety pre uvoľnený a neinhibovaný surrealizmus. Bez ďalších okolkov je tu sedem kľúčových krokov, ako premeniť váš interiér na kabinet kuriozít. Ak chcete, aby sa prírodná história stala príbehom 21. storočia, postupujte podľa pokynov!

1. Zbierajte škatule ako v múzeu© Marie Graunbøl Photography / Cyrillus / Mamie Boude Základné tajomstvo úspešného kabinetu zvedavosti: akumulácia! Štýl nie je v polovičných mierkach, takže si trúfame myslieť mimo krabicu. Stenu tvoria ilustrácie, skrinky a zrkadlá za nekonvenčný výsledok. Pre väčšiu harmóniu neváhame meniť tvary a materiály . Drevené alebo kovové rámy, zrkadlá na vyšívanie, vyšívacie bubny, rastliny pod sklom ako herbár… Kombinujeme botanické predmety a prírodné vedy, mystické ilustrácie a rôzne schémy, napríklad príbeh. Staré školské plagáty anatómie alebo geografie sú ideálne na to, aby celku dali vynikajúci regresívny nádych. Existujú najmä plagáty, ktoré sa zaoberajú anatómiou morských vĺn alebo iných fantastických zvierat ... Medzi vedeckými dielami a čistou mytológiou už nemusíte čakať na výsev!

2. Vyhláste svoj plameň do živočíšnej ríše© Blueberry Home / Artes Longa / Fotografie Bill Batten, Studio Toogood Vtáky, hmyz, lebky ... Naturalizované zvieratá sa predstavia! Rovnako ako v prírodovednom múzeu, aj my radi vymýšľame malé inscenácie medzi protagonistami. Zarámované motýle, chrobák pod zvončekom, vrana na bidle a niektoré koraly z druhej strany sveta ... To by malo uspieť v uspokojení zvedavosti vašich návštevníkov! A pre absurdné, ale zásadné podrobnosti, si trúfame niektoré reprezentácie drakov alebo jednorožcov, pre nepredvídateľné detaily ... Aby sa destilovali striedmo! Ak sa v špecializovaných predajniach predáva veľa hmyzu a trofejí, nie je zakázané zvoliť si faksimile. Naopak! Najmä od dnešného dňa veľa veľmi realistických napodobenín , Ktorý zasiahne domov vo vašom dekor.

3. Ukážte svoju vedu pod sklom© Pinterest / Nicole Franzen pre Gardenista / Debra Cronin Nie je to len o vystavovaní vašej zbierky, musí byť tiež chránený. Popri pridávaní oblátok k vašim objektom sa gule neviest a iných sklenených nádob ukázali ako skvostné puzdrá pre kvalitnú scénografiu. Máme malé kryštalické boxy na ukladanie pekných minerálov, staré šperky alebo žraločie zuby! Vyberáme ich s mosadznými alebo starými kovovými hranami, pre retro a vzácny vzhľad. Drobné plastiky alebo iné umelecké diela sú tiež vítaní pod strechou, pre zmes jemných a spracovaných žánrov.

4. Experimentujte s niektorými rezkami© Adrian Briscoe / Ethanolie / Poly Wreford Upozornenie pre začínajúcich vedcov! Vyskúšajte trochu poprášiť skúmavky a staré kadičky, posvätné relikvie hodín našej chémie. Poďme na malý rezný kurz ! Táto šikovná záhradnícka technika, ktorá sa veľmi ľahko vykonáva, umožňuje množiť svoje zelené rastliny pri nižších nákladoch. Na začiatok berieme z rastliny stonku, ktorá sa má duplikovať a ktorú jemne našuchoríme. Vyberáme a pekný kontajner laboratórium, ktoré je naplnené vodou a stonka je odstránená. Musíte len integrovať skúsenosti do kabinetu kuriozít , A teraz trochu trpezlivosti, kým sa neobjavia korene!

5. Cestujte cez gule© Etsy / Selency / I Spy DIY Pre tých, ktorí milujú stále cestovanie, je to pre vás! Dať a Globetrotter pozerá na svoj oltár kuriozít , hráme kartu krajiny , V akumulácii rôznych farieb, svetlých, veľkých alebo malých ... Preč sú dni, keď sme si mysleli, že Zem je plochá, už viac váhame ukázať svoj pekne okrúhly tvar! Ak chceme zmeniť výšku našich glóbusov, môžeme si pomôcť niektoré zručne naukladané atlasy. A ak by ste radi cestovali po svete, prečo by ste tam nemali zasadiť niekoľko farebných špendlíkov? Dobrý nápad na označenie obľúbených cieľov. Dobrodružstvo je na vás!

6. Pestujte skutočnú tajnú záhradu© Anette Laurim Rastliny sú populárne, a nebudeme klamať! Jednoznačne, tí krásni hrajú kartu kolekcie zeleniny pre atmosféru vo finesii. Vzácne exempláre, kaktusy, vzorované rastliny, letecké dievčatá alebo pekné mäsožravce… Nič ako a pestrá zbierka vzbudiť obdiv. Myslíme tiež na citlivé rastliny , ktorého listy sa zložia hneď, ako sa ich pasie ruka! niektorí sukulenty , okrem geometrických tvarov, sú niekedy priesvitné ako vodné perly. Nehovoriac o tom bioluminiscenčné rastliny , technologická inovácia 21. storočia pre svetlý interiér. Existuje veľa botanických zázrakov, je isté, že svoje šťastie rýchlo nájdete!

7. Opite sa na starých fľašiach© marij hessel prostredníctvom spoločnosti Blogspot Entermyattic / FleaingFrance Brocante Society Bez ohľadu na fľašu ... Pokiaľ je retro, farebná a má starý štítok! Toto je tajomstvo kabinetu zvedavosti, lekárenský obchod. Výsledok bude napríklad veľmi elegantný pri akumulácii na okraji komína. málo perie alebo stonky rastlín tu a tam a voila! Ak sú v súčasnosti v predaji fľaše vo veku, najlepšie je loviť ich sami. Vo všeobecnosti platí, že blšie trhy a predaj garáží majú veľmi pekné prekvapenia. Staré oranžové, modré alebo zelené fľaše, priehľadné fľaše s uzávermi z korku… K dispozícii je všetky chute a všetky rozpočty ! Iba rady: je lepšie doraziť čo najskôr, aby ste mohli ťažiť z najlepšej voľby. Skôr dom? Pozeráme sa na stranu EBay alebo inzeráty. Takže záleží len na vás! Teraz máte všetky kľúče k dispozícii na vytvorenie kabinetu kuriozít, ktorý vám vyhovuje, doma! Takže už viac nečakajte, kým rozprávate svoj (prirodzený) príbeh!