Ostatné

Udržujte meď

Udržujte meď

Sú vaše medené objekty časom napadnuté? Dajte im facelift a vyhnite sa vzhľadu verdigri s niekoľkými tipmi a trikmi od babičiek.

Denná údržba medi

Pre pravidelnú údržbu myslite na citrón! Citrón nakrájajte na polovicu, posypte hrubou soľou a potom trite medený predmet. Trvajte na miestach. Citrónová šťava vo fľaši je tiež účinný. Ďalší prírodný produkt: cibuľa. Rozdeľte ho na polovicu a trite ho na meď. Keď stmavne, cibuľu vymeňte. Nakoniec, aby ste žiarili meď, prejdite mäkkou handrou. Z času na čas zvážte kúpanie medených predmetov v zmesi horúcej vody a vody biely ocot obnoviť lesk. Nechajte ich niekoľko minút pôsobiť a potom ich trieť špongiou posypanou hrubou soľou. Dokončite operáciu vyčistením predmetov mydlovou vodou, potom opláchnite a osušte. Ak sa chcete dozvedieť viac o ďalších použitiach bieleho octu, pozrite si tento článok: biely ocot je zázračný produkt domu.

Údržba medi: ošetrenie nárazom

Nakoniec na šokové ošetrenie vložte do vody dva až tri kilogramy šťaveľových listov, ktoré prinesiete do varu. Listy varte asi hodinu a potom ponorte medené predmety do zmesi. Nechajte stáť dve hodiny, opláchnite a osušte predmety. Máte nejaké ďalšie tipy? Zdieľajte ich s používateľmi internetu zanechaním komentára k tomuto článku.