Informácie

Vloženie bodu na strop

Vloženie bodu na strop

Či už ide o nízke napätie, 12 V alebo o napájanie 220 V, majú zapustené bodové svetlá tú výhodu, že sú diskrétne a dokonale integrujú osvetlenie miesta s jeho architektúrou. Vyskytujú sa s falošnými stropmi, škvrny naďalej miniaturizujú, najmä od príchodu veľmi nízkeho napätia.

Krok za krokom

Inštalácia

Vybrali ste si veľmi nízke napätie, tu je ich spôsob inštalácie. 1 Vzhľadom k požadovanému osvetleniu a sile škvŕn vycentrujte škvrny viac alebo menej voľnou sieťou na strope pomocou ceruzky. 2 Aby sa zabránilo úniku svetla okolo miesta, je nevyhnutné vyvŕtať falošný strop otvorom, ktorý je dokonale ostrý a presne podľa vnútorného priemeru bodu. Medzi strop a držiak žiarovky môžete pridať aj prírubu, ktorá nemení funkciu svetla, ale premiestňuje lampu od okraja, čím sa zabráni akémukoľvek prehriatiu. 3 Pripojte napájacie káble z elektrického obvodu na vstup transformátora. 4 Pripojte vodiče zo zásuvky vášho miesta na výstup z transformátora. 5 Potom môžete transformátor opatrne navliecť do diery a umiestniť na falošný strop nad sadrokartónovú dosku. 6 Pred upevnením miesta v diere urobte všetky svoje povrchové úpravy. Spravidla sú vybavené klipovým systémom, ktorý ich drží veľmi jednoducho. 7 Vložte halogénovú žiarovku do zásuvky a znova zapojte elektrický obvod a otestujte svoju novú inštaláciu. Z tohto dôvodu očividne počkajte, až bude farba alebo povrch stropu úplne suchý, aby ste zabránili skratom spôsobeným vlhkosťou. 8 Logicky, inštalácia bodových svetiel ide ruka v ruke s konštrukciou falošného stropu ... Ak chcete nainštalovať škvrny na už existujúci falošný strop, musíte preto okolo stropu priviesť elektrinu pod tyč a urobiť malý diskrétny otvor, aby bolo možné drôty prejsť cez falošný strop pomocou pomerne tuhého kusu kábla. Práca vo dvojiciach; po prerezaní polohy budúcich škvŕn pomocou jemnej pílky jemne posuniete vodiče ... Je to trochu dlhé, ale funguje to!

Profesionálna rada

Rovnako ako u všetkých svetiel, najskôr si vyberte požadované osvetlenie, kým vyberiete správne miesto a správne svetlo. V skutočnosti vedľa úplne fixovaných miest nájdete nastaviteľné, teleskopické body, s difúznym efektom alebo bez neho, s reflektorom alebo bez reflektora ... Upozorňujeme, že inštalácia zapustených miest si vyžaduje vzdialenosť najmenej 10 cm medzi „skutočný“ a falošný strop a že ak sa rozhodnete pre veľmi nízkonapäťové bodové reflektory, budete musieť naplánovať inštaláciu transformátorov priamo do falošného stropu, ktorý musí v prípade poruchy - vždy možný - zostať ľahko prístupný , Nezabudnite tiež vybaviť svoje škvrny stmievačom, ktorý poskytuje veľmi významné užívateľské pohodlie. Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006