Užitočný

Ktorý kávovar si vyberiete?

Ktorý kávovar si vyberiete?

Zbohom šťava ponožky! Vďaka kávovarom na espresso si teraz môže každý pripraviť kávu pre profesionálov. V posledných rokoch šialenstvo pre špičkovú kávu prinútilo odborníkov, aby rozmnožili espresso stroje. Nie vždy je však ľahké nájsť cestu okolo. Tu je niekoľko základov pre výber správneho kávovaru:

Technické parametre:

Tlak je prvým kritériom, ktoré treba vziať do úvahy. Čím vyšší je tlak v baroch, tým viac bude káva napenená. Váš stroj musí mať minimálny tlak 10 barov. Teplota vody je tiež dôležitá: voda medzi 92 a 94 ° je dobrá voľba. Nakoniec nezabudnite skontrolovať spotrebu energie stroja, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam. Je lepšie investovať do kvalitného kávovaru, aby ste mali skutočnú kávu na espreso, cena kvalitného kávovaru sa začína na približne 150 eurách).

Aké sú možnosti pre vaše espresso?

Väčšina strojov espresso má možnosti, ktoré ovplyvňujú cenu. Ak uprednostňujete iba tri možnosti, uprednostňujte automatické odstraňovanie okovín, zásobník na ohrievanie šálok a automatické dávkovanie kávy (pre mletú kávu).

Struky, kapsuly alebo tradičná mletá káva?

Kapsuly a tobolky majú tú výhodu, že sú praktické a ponúkajú okrem zábavy aj širokú škálu káv. Zloženie kapsúl (hliník, plast atď.) Však z neho neznamená ekologický produkt. Okrem toho sú struky a kapsuly oveľa drahšie ako tradičná káva. Nakoniec, pre väčšinu kávovarov budete nútení kupovať kapsuly od toho istého výrobcu a nebudete môcť využiť konkurenciu.

Cena za šálku kávy na struky a kapsuly

Ak chcete získať predstavu o ziskovosti stroja, vypočítajte nákladovú cenu šálky kávy na základe potrebného počtu toboliek a ceny zníženej na jednotku.

Estetika kávovaru

Nakoniec treba vziať do úvahy aj estetiku zariadenia, pretože stroje na espresso sú tiež dekoratívne predmety, ktoré v kuchyni nezostanú bez povšimnutia!