Komentáre

Farebný trend: levandule zmäkčiť jeho interiér

Farebný trend: levandule zmäkčiť jeho interiér

Ako definovať farbu levandule?Niektorí to charakterizujú ako svetlo šedo-modrá. Ostatní vidia levanduľa ako odtieň fialovej. Kvôli rôznym odtieňom je ťažké definovať farbu levandule. A z dobrého dôvodu sa inšpirovala kvetom toho istého mena. A keďže nuansy sa môžu medzi jednotlivými kvetmi líšiť, nie je možné presne definovať tento tón.

Môžeme však povedať, že táto zmena fialovej farby je tajomná a odvážna farba, ktorá dotvára ženskosť vo všetkých dekoratívnych štýloch. Je tiež spojená s licenčnými poplatkami a romantikou. Je to tiež duchovná farba, ktorá vás vyzýva na relaxáciu a odpočinok.

V interiéri sa má jednať o svetlý tón, ktorý vytvára dojem priestoru a vizuálne zväčšuje miestnosť, v ktorej sa nachádza. Pochopíte, levanduľová farba má veľa predností (pre morálku a dekor) a bolo by nesprávne, keby sme ju pripravili ...

V ktorej miestnosti ju prijať?Ako sme povedali, levanduľová farba ponúka veľa výhod v interiéri. Stále sa musíte odvážiť používať.

Ak neviete, ako si túto farbu osvojiť vo svojom interiéri, tu je niekoľko príkladov, ktoré vás môžu inšpirovať:

  • V miestnosti: pretože podporuje relaxáciu a pohodu, je levanduľa ideálna na podporu spánku. Vsádzajte na posteľnú bielizeň a niektoré doplnky, ako sú vankúše. Pre romantickú atmosféru si vyberte posteľ s nebesami!
  • V kancelárii: Táto farba, známa svojim vplyvom na kreativitu a koncentráciu, vytvára prostredie vedúce k práci. Vyberte stoličku tohto tieňa, ak chcete začať opatrne alebo priamo namaľovať časť steny.
  • V obývacej izbe: ak v tejto miestnosti nemáte veľa miesta a ak jej nie je dostatok svetla, bude miestnosť osvetľovať levanduľa. Pridajte zrkadlo, ktoré odráža svetlo.
  • V detskej izbe: tiež sa nám páči sladkosť levandule v dievčenskej izbe. Vyberte si kvetinovú tapetu pre poetickú a bukolskú atmosféru!
  • V kúpeľni: nič lepšie ako levanduľa pre upokojujúci dekor! Vyberte si voľne stojaciu vaňu a všetko, čo musíte urobiť, je využiť tento relaxačný kútik feng shui!

S ktorými farbami a materiálmi, ktoré to spájajú?Ak to nie je jednomyseľné, je to preto, že levanduľová farba nie je ľahké sa oženiť. A to všetko záleží na vašom štýle! A áno, s každým dekoratívnym štýlom, jeho asociácie farieb a materiálov!

Levanduľa vždy uspeje vtedy, keď sa pozve do prirodzených a autentických interiérov. Ak chcete bukolickú atmosféru, môžete ju skombinovať s bielou (ako hlavná farba) a dokončiť svoju dekoráciu s odtieňmi fialovej ako je parma.

V spojení s prírodnými materiálmi, ako je drevo, ratan a dokonca aj ľan, levanduľa ponúka dych sviežosti a autentickosti hodné najkrajších vidieckych domov v provensálskom štýle.

Naopak, v kombinácii s chladnými farbami, ako sú sivá a suroviny, levanduľa elegantne oblieka najmodernejšie interiéry. A ak budete hrať odvážnu kartu, môžete jej dať aj barokový a očarujúci vzduch. Stačí kombinovať túto jemnú farbu s fialovou, intenzívnou fialovou alebo dokonca ružovou farbou, aby ste sa mohli baviť s rokokovým štýlom. Pridajte zlaté kovové závesné svetlá, veľké ozdobné zrkadlo a voilu!

Nakoniec, ak sa zmiešate levanduľa s čiernou alebo hnedou farbou získate mužskejšiu dekoráciu. Či už vyberiete vintage alebo elegantný nábytok, môžete si byť istí, že váš interiér zostane bez povšimnutia! Takže spadneš do interiéru levanduľovej farby?