Informácie

Tri rastliny musia mať čistý vzduch

Tri rastliny musia mať čistý vzduch

Chcete dýchať čerstvý vzduch bez obvyklých znečisťujúcich látok? Americký vedec Kamal Meattle, špecialista na biológiu rastlín, úspešne experimentuje 15 rokov s kombináciou izbových rastlín s úžasnými výsledkami v oblasti zdravia a pohody. Tieto elektrárne, ktoré boli nainštalované v obchodnom centre Paharpur v Indii, umožnili tejto budove získať titul najzdravšej budovy v indickom hlavnom meste, hoci boli údajne znečistené.

Areca dlaňZ latinského názvu Chrysalidocarpus lutescens má táto rastlina počas dňa účinnú depoláciu. Pre optimálne pôsobenie vo vašom interiéri počítajte jednu stredne veľkú nohu na osobu.

Sansevieria trifasciataTáto tropická rastlina pochádzajúca z Afriky, tiež prezývaná „izbová rastlina“, má v noci depolujúci účinok. Premieňa oxid uhličitý vo vzduchu na kyslík. Ideálne je počítať šesť stôp tejto rastliny na osobu.

Epipremnum aureusTáto rastlina je vlastne liana pôvodom z Novej Guiney a Indonézie. Účinne bojuje proti znečisťujúcim plynom vo vašom interiéri, najmä proti prchavému organickému odpadu a metanalu, organickej zlúčenine, ktorá sa vyskytuje najmä v emisiách z automobilov a tabakovom dyme. > Viac informácií nájdete na: www.ted.com (prezentácia depolitujúcich rastlín Kamal Meattle)