Ostatné

Chcem kúpeľňu otvorenú do spálne

Chcem kúpeľňu otvorenú do spálne

Zhrnutie:

  1. Spálňa a kúpeľňa: dokonalá harmónia?
  2. Na strane konštrukcie: ako integrovať kúpeľňu do spálne
  3. Veľké alebo malé priestory: šetrite miesto!
  4. Posuvná priečka, markízy a polovica steny
  5. Postarajte sa o dekor v kúpeľni a spálni

1. Spálňa a kúpeľňa: dokonalá harmónia?© ctkincdesign.com

Ste v pokušení usporiadaním kúpeľňa v spálni , ale neviete, ako usporiadať svoj priestor? Začnite tým, že sa pýtate dobré otázky. Uistite sa napríklad, že vytvorenie kúpeľňového priestoru v spálni dobre zapadá do vášho každodenného života. Žijete v páre a nemáte rovnaké hodiny ako vaša druhá polovica? Hluky môžu rušiť váš spánok. Máte deti a kúpeľňa, ktorú chcete integrovať do svojej spálne, je jediná v dome? Logistika by sa mohla rýchlo stať prekážkou. Potrebujete jedno alebo dve umývadlá? Bojíte sa jas keď sa chystáte zaspať? Plánujete dlhé kúpele alebo skôr rýchle sprchy? Všetky odpovede na tieto otázky vám pomôžu určiť, ako na to zorganizujte si svoj priestor , Jedna vec je istá, musíte mať minimálny priestor. V miestnosti s rozlohou 15m2 je lepšie sa obrátiť inštalácia sprchy , Od 20 m2 sa doprajte predstaveným toaletám, ako napríklad voľne stojaca vaňa na platforme.

2. Na strane konštrukcie: ako integrovať kúpeľňu do spálne?© shamelcpa.com

Štýlové interiérové ​​túžby sú dobré. Stále musí byť schopný vykonávať prácu ako tieto nápady vytvárajú! Pozitívny bod: twinning v kúpeľni a spálni je ideálny pre atypické miesta alebo dať dojem priestoru do malých kúpeľní. Umiestnite umývadlo do rohu, vyberte inštaláciu a sprchovací kút , vložte vaňu pod okno alebo na svah a voilu. Transformáciou dvoch kusov do jedného ušetríte priestor! Buďte opatrní: budete musieť dodržiavať určité obmedzenia. Na umiestnenie vane pozdĺž steny je preto vhodné mať priestor najmenej 2,50 m široký a 0,75 m široký. Na inštaláciu vstavanej sprchy alebo rohového umývadla postačuje 2 m² na podlahe. Budete tiež musieť premýšľať o integrácii kohútikov, najmä pre vanu umiestnenú uprostred miestnosti! Nie je to však jediný aspekt, na ktorý sa treba zamyslieť! Kúpeľňa a spálňa sú dva úplne odlišné kúsky, pokiaľ ide o kúrenie a z ventilácia , Aj keď sa nám páči hmlistá atmosféra prvej, dávame prednosť oveľa nižšej teplote v druhej pokojné noci ! V kúpeľni sa tiež hromadí veľa vlhkosti, čo by sa nám dobre darilo v spánku. Nakoniec je tu otázka podlahových krytín. Je lepšie hrať kartu zabezpečenia a vyhnúť sa všetkým klzkým podlahám odolným voči vlhkosti. Dlaždice alebo cementové dlaždice sa preto javia ako veľmi vhodné, ako sú PVC podlahy, teakové alebo bambusové podlahy.

3. Veľké alebo malé priestory: šetrite miesto!

Máte potrebný priestor a vybavenie: Začnite ! Ak sú tieto dve podmienky splnené, combo kúpeľňa / spálňa vám môže priniesť sen skutočné výhody , Prvý, zrejmý, je dojem zväčšenia povrchu! Z hľadiska vnútorného dizajnu nespôsobuje rad dvoch miestností zreteľný rozpad objemov. Otvorenie priestoru , cirkulácia tekutín: vaša Spálňa ! Pridajte medzi tieto dve miestnosti moderný dekor s doplnkovými predmetmi a budete mať dojem, že ste integrovali súpravu veľkého paláca! Môžete tak vytvoriť miestnosť venovanú odpočinku a pohode, ideálnu pre ťažké ráno, zmyselné neskoré ráno alebo rozmaznávajúce víkendy. Ak je v dome k dispozícii druhá kúpeľňa vyhradená pre deti, toto usporiadanie vám umožní ťažiť zo skutočného intímny a osobný priestor , A ponúknuť vám bublinu pokoja na pár minút, dokonca aj niekoľko hodín denne! Zaslúžite si to!

4. Posuvná priečka, markízy a polovica steny

Teraz je to na vás atmosféra ktoré vám najviac vyhovujú. Ak sa rozhodnete pre a úplne otvorený priestor , bez akejkoľvek steny a podkrovia si môžete zvoliť voľne stojaciu vaňu. Môže sedieť na plošine, uprostred miestnosti , Toto rozloženie vašej izby potom bude podliehať tomuto výberu. Naopak, môžete umiestniť svoje sprchovací priestor v záreze v miestnosti. V tomto okamihu nebudete musieť inštalovať oddiel: typografia priestoru sama o sebe vymedzí priestor na spanie a kúpeľňu! Toto roztrhnutie sa môže vyznačovať výberom pôd. Trendy v dizajne: cementové dlaždice vedľa parkiet! Ak chcete zachovať minimumsúkromia, neváhajte nainštalovať posuvná priečka alebo čiastočný oddiel, pevný alebo odstrániteľný. Relaxácia je na vás, zatiaľ čo vyťažíte maximum z priestoru! Ak je striešky alebo sklenené tehly sú v móde, polotovar z pórobetónu vám umožní usporiadať skladovacie priestory. Úspora vzácneho priestoru! Ak dávate prednosť odnímateľnej stene, myslite na každodenné ozdobné prvky. Obrazovky, záclony alebo viac či menej nízky nábytok môžu úplne nahradiť oddelenie.

5. Postarajte sa o dekor v kúpeľni a spálni© Pexels

Problém s kúpeľňou otvorenou do spálne je získať harmonicky spolu , Bez toho, aby ste upadli do celkového vzhľadu, neváhajte integrovať upomienky medzi dvoma priestormi. Pre svoju izbu si vyberte teplé farby, prispieva k relaxácii a môžete sa ľahko vyrovnať. Midnight blue alebo smaragdovo zelená pôjde dokonale s bielym a zlatom na strane kúpeľne. Naopak, kúpeľňa s okrovými podlahovými krytinami alebo vzorovanými cementovými dlaždicami umiestnenými na podlahe ako v sprche sa dobre premieša s ľahkou bielizňou. Potom vyberte plachty, obliečky na vankúše, pokrývky a záclony v odtieňoch béžovej. Harmonizujte tiež všetky svoje prvky podľa štýl chceš. Svetlé tóny, farebný nábytok, železné umývadlá, prútené koše, spätné zrkadlá a demižóny obsahujúce uši pšenice a sušené kvety prinesú dotyk krajiny , Použitie nechránených medených rúrok, matných kovových odkladacích skriniek, sprchovej sprchy s chrómom bude mať tendenciu pripomínať viac priemyselný , Kokosová sprchová podložka, thajský kôš na bielizeň, lapač snov, záclona z pompom a pár honosných farieb vás ponoria do etnická atmosféra , Pridajte nejaké listy monster do vázy, zrkadla a ratanového kresla, aby ste dostali exotický a tropický nádych do vašich izieb.

Pochopíte, kúpeľňa otvorená do spálne umožňuje množstvo možností. Je len na vás, aby ste svoju kreativitu nechali hovoriť a odvážili sa začať!