Tipy

Naše rady pre výber správneho kúpeľňového nábytku

Naše rady pre výber správneho kúpeľňového nábytku

Inštalácia sprchy alebo vane nie je všetko: dokonca aj v malej kúpeľni budete potrebovať kus nábytku pod umývadlom alebo umývadlom, úložné priestory ... Je lepšie zvoliť rad kúpeľní alebo skombinujte vysoký, nízky a závesný nábytok podľa vašich predstáv? Pozrime sa na úspešný dizajn kúpeľne.
  1. Výber správneho nábytku pod umývadlom alebo umývadlom
  2. Kúpeľňa sada, dobrý nápad?
  3. Odkladací stĺp a vysoká jednotka pre malú kúpeľňu
  4. Skrinka na bozk a nízka skrinka pre tých, ktorí majú viac miesta!
  5. Aký materiál by sa mal používať vo vlhkých priestoroch?
  6. Moderná kúpeľňa bez vyfukovania rozpočtu

Výber správneho nábytku pod umývadlom alebo umývadlom

Kúpeľňový nábytok si vyberáme podľa mnohých kritérií: samozrejme rozpočet, ale aj priestor, ktorý máme, naše potreby na ukladanie a konfiguráciu miestnosti. Začnime vodnými bodmi: okrem sprchy a / alebo vane musíme vytvoriť aj roh na umývanie! Ak vaša kúpeľňa už má umývadlo a chcete si ho nechať, nič vám nebráni v obliekaní stĺpu skrinky pod umývadlo s nejakým úložným priestorom. Rovnomerné rozmery by nemali byť hlbšie ako umývadlo. Ak máte na výber, vyberte vstavané umývadlo alebo umývadlo na dosku. Posledne menovaná bola v posledných rokoch veľmi trendy: základným prvkom dizajnérskej kúpeľne!

© Leroy Merlin Aký materiál by ste si mali zvoliť pre vaše umývadlo? Žula a mramor sú elegantné a veľmi odolné, ale tiež veľmi ťažké a drahé. Pieskovec je prístupnejší, ale o niečo menej odolný. Korian (kompozitný materiál, zmes minerálnych plnív a akrylovej živice) je ľahký a veľmi odolný, ale drahý. Živica tiež drží dobre, za oveľa nižšiu cenu. Nakoniec je tu keramika, dobrý pomer kvalita / cena. Našli ste umývadlo? Dobre, ale na aký kus nábytku ho chcete nainštalovať? Je možné takmer všetko. Jednoduchý umývateľný top je veľmi estetický, okrem uvoľnenia podlahového priestoru, ale zbavuje vás úložného priestoru. Teraz budete možno potrebovať skrinky a zásuvky, do ktorých môžete vložiť uteráky, hygienické a kozmetické výrobky ... Aké rozmery by ste mali uviesť? Na šírku, medzi 60 a 90 cm pre jednu umývadlovú skrinku a medzi 120 a 135 cm pre dvojdrezovú skrinku. Ak máte priestor, toto posledné riešenie je užívateľsky príjemnejšie, najmä ak je v dome veľa obyvateľov! Na úrovni rozpočtu existuje niečo pre všetky rozpočty. Môžete dokonca prepísať staré komody alebo písací stôl v márnivej jednotke: stačí vyvŕtať správne diery a dobre vodotesné!

Kúpeľňa sada, dobrý nápad?

Značky nábytku často ponúkajú kúpeľňové súpravy pripravené na inštaláciu. Ich cena je výhodná, ale dajte si pozor na niekoľko vecí: kvalita nábytku (napríklad drevotriesková doska nie je príliš odolná) a ich primeranosť vašim potrebám! Skutočne, nie je potrebné kupovať kúpeľňovú skrinku, ak nemáte priestor na jej inštaláciu doma ... A uvedomte si, že v deň, keď chcete zmeniť položku, budete musieť zmeniť všetok nábytok a skontrolovať všetko usporiadanie vašej kúpeľne! Pre väčšiu modularitu si môžete kúpiť nábytok osobitne. Ak dávate prednosť vsadeniu na harmóniu, kúpeľňová súprava vám vyhovuje! Nakoniec si uvedomte, že existujú aj iné riešenia, ako vybaviť vašu kúpeľňu malým rozpočtom ... K tomu sa však vrátime.

© Matel Pro

Odkladací stĺp a vysoká jednotka pre malú kúpeľňu

Existuje veľa interiérov s malou kúpeľňou. Hlavnou otázkou je organizácia vesmíru. Aby ste dostali všetko, musíte byť zložitejší! Zmerajte si opatrne a neváhajte a nakreslite plán kúpeľne. Plánujte potrebný priestor na otvorenie skriniek a zásuviek, ale aj pohyby v miestnosti. Napríklad udržiavajte najmenej 70 cm pred umývadlom alebo sprchou a jeden meter pred vaňou. Úrovňové skladovanie, kúpeľňová kolóna, dlhá, ale úzka, je spojencom malých miestností. Veľkosť je minimálna v porovnaní s možnosťami, ktoré ponúka! Toaletné potreby udržiavajte na rovnakej úrovni ako používatelia, zatiaľ čo bielizeň ukladáte na najnižšiu policu. Môžete sa rozhodnúť zavesiť alebo zavesiť. Ale aj keď je na nohách, je lepšie ho upevniť kvôli väčšej stabilite: dva upevňovacie výstupky v hornej časti nábytku sa dajú veľmi ľahko nainštalovať a vyhnúť sa akejkoľvek nehode. V tomto prípade bude stĺpec stále okusovať malý priestor na zemi. Nábytok, ktorý zmenšuje užitočnú plochu v malej miestnosti, nezmnožujte, inak by ste sa mohli rýchlo cítiť v uzavretom priestore. Zavesené, uvoľní podlahovú plochu a uľahčí čistenie. Otvorený, stĺpec je praktický, ale trochu menej estetický. Ak chcete rezervovať objekty, ktoré potrebujete každý deň alebo aj viackrát denne (zubná kefka, kefka na vlasy, zvlhčovač atď.) Zatvorené, je to drahšie, ale na výhru si môžete nainštalovať zrkadlo, aby ste vyhrá štvorec. Vo všetkých prípadoch je vysoká jednotka ideálna pre malé oblasti: priestor optimalizujeme investovaním stien do úložiska. Stručne povedané, pre inteligentné usporiadanie kúpeľne si vezmite výšku!

© Wanda Collection

Kúpeľňová skrinka a nízka skrinka pre tých, ktorí majú viac priestoru!

Ak máte trochu viac priestoru, môžete sa presunúť do kúpeľňovej skrinky, ktorá je ideálna na uloženie všetkého na jednom mieste! Niektoré nízke príborníky, ako sú komody na večere ... majú svoje miesto. Vítajú vaše "zásoby", tieto predmety a výrobky, ktoré ukladáte: uteráky, kúpeľňové rohože, šampóny a sprchové gély vopred ... Základná jednotka je vybavená kolieskami a je mobilná podľa vašich potrieb. Najrobustnejší môže byť dokonca použitý ako sedadlo! Zvyšok času položíte do rohu miestnosti alebo pod vyšší kus nábytku. Vždy dávajte priestor na otváranie skríň a zásuviek.

Aký materiál by sa mal používať vo vlhkých priestoroch?

Tvar nábytku je jedna vec, ale materiál? Existujú tri hlavné kategórie: * Melamín alebo drevotriesková doska: lacná, je najmenej odolná voči materiálom. Vyrába sa z aglomerovaných drevných častíc zlepených laminátom, ktorého farba, štruktúra a povrchová úprava sa výrazne líšia (orech, buk, wenge, satén, kov ...). Kúpeľňové súpravy sú často vyrobené z drevotriesky. Je to ľahký materiál a ľahko sa čistí, ale je citlivý na vlhkosť. Chráňte pred vodnými bodmi! * Stredná (MDF): ťažšia a odolnejšia ako melamín. Skladá sa z drevných vlákien a spojiva. Je drahšie kúpiť, ale povrchová úprava bude lepšia. Médium aj melamín je možné veľmi ľahko čistiť mydlovou vodou. * Prírodné drevo: ak je drevo ľahšie škvrnité, je to naopak najtuhší materiál ... Za predpokladu, že je dobre chránený. Väčšina kúpeľňového nábytku je vyrobená z exotického dreva (teak, eukalyptus, bambus, mahagón atď.), Ktoré vydrží vlhkosť lepšie ako iné druhy. Je však lepšie olejovať a lakovať, ak je jedľa alebo borovica. Pri nákupe nábytku hľadajte najlepšie štítky FSC alebo PEFC, ktoré zaručujú drevo z lesov obhospodarovaných trvalo udržateľným spôsobom. Exotické drevo je možné vyčistiť mydlovou vodou a kefou. V opačnom prípade škvrnu zľahka obrúste a nábytok znova naolejujte.

Moderná kúpeľňa bez vyfukovania rozpočtu© Novomeuble Chcete renovovať alebo renovovať svoju kúpeľňu, ale s malým rozpočtom? Nemusíte kupovať nábytok základnej úrovne, aj keď je to samozrejme možná voľba. Pred prechádzaním katalógmi nábytku začnite rozhliadať: nie sú k dispozícii položky, ktoré by ste mohli načítať a znova napísať? Možno nebudete musieť zlomiť prasiatko, aby ste dostali tento krásny drevený kúpeľňový nábytok svojich snov ... Okrem toho nábytok s diskrétnym vzhľadom bude veľmi dobre existovať spolu s originálnymi prvkami. Začnite hľadať dekoratívne nápady, ktoré sú nezvyčajné: web je plný domácich potrieb na uskladnenie, ktoré je praktické aj estetické. Dajte farebným dotykom, oživte rastliny prispôsobené tejto vlhkej miestnosti a predovšetkým si doprajte starostlivosť!