Ostatné

Aké podlahy si vybrať do kúpeľne?

Aké podlahy si vybrať do kúpeľne?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Obsah:

  1. Odolná a nekĺzavá kúpeľňa: toľko dekoratívnych nápadov, koľko materiálov je!
  2. Pokladanie obkladačiek: dokonca aj v sprche
  3. Vinyl, PVC, linoleum, morské riasy ... Môžeme nainštalovať pružnú podlahovú krytinu vo vlhkých miestnostiach?
  4. Parkety a koberec: vyhnať z kúpeľne?
  5. Voskovaný betón pre modernú kúpeľňu
  6. Obnova kúpeľne: dbajte na kompatibilitu podláh!

1. Odolná a nekĺzavá kúpeľňa: toľko dekoratívnych nápadov, koľko materiálov je!© Marca Corona

V kúpeľni je to výber podlahy je dôležité. Musí to byť predovšetkým odolný proti vlhkosti, pretože jeho hlavným nepriateľom nie je opotrebovanie v dôsledku opakovaného prechodu obyvateľov domu, ale voda! Preto by sa nemal báť mokra alebo striekajúcej vody. Tento povlak bude tiež odolávať škvrnám a bude sa ľahko udržiavať, nekĺzavý ... Okrem toho, že vás pohodlne a poteší, samozrejme! Každý materiál má svoje výhody a nevýhody. Váš výber bude samozrejme závisieť od vášho rozpočtu, vašich obmedzení, vašich prianí a atmosféry, ktorú chcete vytvoriť. Dlaždice, cementové dlaždice, prírodný kameň, morské riasy, kamienky, drevené podlahy, PVC, vinyl... Áno, všetky tieto možnosti sú možné! Zastavme sa na chvíľu, aby sme ich podrobne uviedli.

2. Pokladanie obkladačiek: dokonca aj v sprche

Keď povieme kúpeľňu, myslíme takmer okamžite na obklady ... A je pravda, že tento povlak je ideálny! Kúpeľňa je vždy oblečená. Ak je porcelánová kamenina je miláčikom verejnosti, nie je jediným materiálom na trhu. Dnes existuje veľmi široký výber rozmerov, farieb, vzorov a povrchových úprav pre všetky rozpočty.

Dlažba, ktorá sa neustále obnovuje, je úplne kompatibilná s modernou kúpeľňou. Aby sme si vybrali čo najlepšie, spoliehame sa na klasifikáciu UPEC, čo je norma, ktorá definuje odolnosť materiálu proti opotrebeniu (U), prepichnutiu, ktoré by mohlo byť spôsobené padajúcimi predmetmi (P), voči vode (E) ) a chemikálie (C). Každé z týchto kritérií sa hodnotí od 1 do 4. Kúpeľňová dlaždica musí mať minimálne skóre U2 P2 E3 C1, aby vydržala v priebehu času. Aby sme predišli akejkoľvek nehode, samozrejme sme si vybrali jej protišmykovú krytinu ... Vyhnite sa príliš lešteným povrchom ktoré budú klzké a preto nebezpečné.

Ľahko sa inštaluje a je veľmi odolný, pokiaľ je správne chránený pred vlhkosťou a že sa starajú o kĺby, obklad môže nainštalovať každý, kto je maličkým kutilom a vie, ako byť trpezlivý. Mozaiky menšie ako bežné dlaždice z mozaiky sú zvlášť vhodné na zakrytie podlahy sprchovacieho kúta. Ich formát vám umožňuje vytvárať vzory všetkého druhu.

Máte radšej minerálny aspekt? Môžete nainštalovať dlaždice alebo dosky z prírodného kameňa, ktoré budete starostlivo vodotesné. Napríklad mramor a bridlica sa dobre hodia do kúpeľne. Aby ste predišli pošmyknutiu, vyberte si dosť drsné zrno kameňa a na svoju pôdu aplikujte vodu odpudzujúci prostriedok, ktorý zabráni akémukoľvek prenikaniu vody.

Nakoniec sú kamienky originálnou a upokojujúcou možnosťou: chôdza po nich masíruje chodidlá vašich chodidiel a spôsobuje veľmi príjemný pocit relaxácie. Pretože je tento povlak pomerne drahý, môže sa pridať malým dotykom.

3. Vinyl, PVC, linoleum, morské riasy ... Môžeme nainštalovať pružnú podlahovú krytinu vo vlhkých miestnostiach?© Leroy Merlin

Flexibilná podlaha má svoje miesto v kúpeľni, ak je správne položená. Napríklad PVC alebo linoleum podlahy sú veľmi cenovo dostupný, vodotesný a odolný, Často sa tiež odvolávajú na to isté: sú to povlaky vytvorené z polyvinylchloridu (plasty), ktoré sa neboja vlhkosti, pretože boli ošetrené tak, aby im odolávali všetkým druhom poškodenie (opotrebenie, znaky atď.), ako aj pošmyknutie.

Naopak, linoleum je vyrobené z prírodných materiálov a je oveľa menej tolerantné voči vlhkosti. Vyhnite sa umiestneniu do kúpeľne. Vďaka moderným tlačovým technikám ponúkajú flexibilné podlahy veľkú slobodu výberu tým, že reprodukujú vzhľad určitých materiálov: imitácia dreva, kameňa, dlaždíc, kovu... Všetko bude záležať na vašich nápadoch na zdobenie! V kúpeľni sú valčeky uprednostňované pred doskami alebo doskami, aby sa obmedzilo riziko infiltrácie. Údržba vinylovej alebo PVC podlahy je veľmi jednoduchá: dá sa vyčistiť vlažnou vodou.

© Castorama

Ďalšia možnosť: porastom morskej trávy ! Tento povlak vyrobený z vlákien vodných rastlín potrebuje vlhkosť, aby si udržal svoju pružnosť a pružnosť, čo z neho robí ideálny materiál do kúpeľne, Jeho cena je navyše prístupná. Nezabudnite pravidelne vetrať miestnosť, aby ste predišli plesniam. Morská riasa je tiež veľmi odolná voči škvrnám, ale naše jemné nohy ju môžu trochu drsné. Upozorňujeme, že do kúpeľne nie sú vhodné všetky rastlinné vlákna: napríklad kokosové vlákno alebo juta nie sú príjemné. Pri pokládke nezabudnite nalepiť svoj poťah na morskú trávu, aby ste lepšie držali.

4. Parkety a koberec: vyhnať z kúpeľne?© Porcelanosa Sú drevené parkety vyhradené pre obývačky a jedálne? Vôbec nie! Podlahy z masívneho dreva budú pre kúpeľňu ideálne, ak si vezmete vhodný druh. Vyberieme teda a exotické drevo ako teak, wenge, iroko, ipé, doussié, bambus… Ktoré sú prirodzene odolné proti hnilobe.

V kúpeľni plávajúca inštalácia sa neodporúča : je lepšie spevniť hydroizoláciu lepením dosiek na betónovú podložku, podlahu, dlažbu alebo falošnú podlahu a nanesením škár na „lodnej palube“. Niektoré masívne parketové podlahy sú už drážkované, čo uľahčuje obsluhu. A nezabudnite naolejovať drevo do konca! Uvedomte si, že tento živý materiál sa bude časom nevyhnutne vyvíjať: nie je prekvapený, ak sa mierne zosvetlí.

Laminát sa napriek tomu považuje za parkety a podpora drevotriesky, na ktorú pripevníme imitáciu dreva, betónu, dlaždíc, prírodného kameňa ... nevyhnutne nájdete ten, ktorý zodpovedá vašim nápadom na výzdobu! Ak je povrchová úprava vodotesnou živicou, laminát môže zakrývať podlahu vašej kúpeľne. Vďaka svojej nízkej hrúbke je tento cenovo dostupný povlak ideálny napríklad na renováciu kúpeľne. Malo by sa starostlivo vyčistiť, pretože laminát by nevydržal umývanie veľkým množstvom vody.

A koberec, je správne ho vyhodiť z kúpeľne? Áno, s výnimkou modelov kobercov odolných proti hnilobe, ktorých vlákna sú určené na rýchlejšie schnutie. Skladajú sa z latexovej podsady, zabraňujú akémukoľvek riziku infiltrácie. Lacný, koberec je originálnou voľbou, ale prečo nie, ak je váš rybník dobre vetraný!

5. Voskovaný betón pre modernú kúpeľňu

Nehovorili sme o voskovaný betón, náter, ktorý je v súčasnosti populárny. Dodáva kúpeľni malý „podkrovie“ alebo priemyselný vzhľad. Voskovaný betón prispôsobuje sa vlhkým miestnostiamza predpokladu, že ste chránení niekoľkými vrstvami laku. Vo všetkých prípadoch voláme kvalifikovaného odborníka, ktorý ho bude môcť nainštalovať do pravidiel danej oblasti. Tento povlak musí byť skutočne položený vo viacerých vrstvách, medzi ktorými musia byť fázy brúsenia. V opačnom prípade si môžete zvoliť leštené betónové platne, ako napríklad obklady. Betón sa často používa pri renováciách a pokrýva tvrdú stabilizovanú podlahu ako obklady v dobrom stave, ale predovšetkým nie drevené parkety.

6. Renovácia kúpeľne: dbajte na kompatibilitu podláh!

Ak sa pustíte do renovácie, je to možné zakryte svoju starú podlahovú krytinu novou, Dajte si pozor, v závislosti od povrchovej úpravy, nemusí to byť nutne dobrý nápad. Pred výmenou krytiny je preto potrebné odstrániť prírodné podlahy, koberce, dlaždice a dosky z PVC. Pred zakrytím musí byť dlaždica v dobrom stave. Takže aj napriek obmedzeniam súvisiacim s vlhkosťou máte veľa možností na výber podlahovej krytiny pre svoju kúpeľňu. Všetko, čo musíte urobiť, je rozhodnúť sa!