Komentáre

Rada profesionála obnoviť jeho drevené brány

Rada profesionála obnoviť jeho drevené brány

Drevená brána má nadčasové kúzlo, ale musí byť udržiavaná! Drevo je krehké, je vystavené mnohým útokom, ako je zlé počasie alebo malé zvieratá, ktoré ho konzumujú. Predtým, ako bude príliš neskoro, môže jeho drevená brána renovovať niekoľko gest. Tu je rada odborníka v tejto oblasti. Rozhovor Caroline Delmanovej

Čo ak malé drevo napadne drevo?

Rôzne parazity hniezdia v lese. Môže ísť o červy, hmyz, huby alebo plesne, ktoré vŕtajú drevo, pričom zanechávajú usadeniny prachu a malé otvory v dreve ... Bránu brúste elektrickou brúskou alebo brúsnym papierom. Dobre zaprášiť povrch. Ak chcete tieto otvory vyplniť, použite drevenú pastu alebo tmel na drevo, ak sú tieto otvory pôsobivé. Prebytočná drevná buničina sa podľa potreby prebrúsi. Nakoniec použite fungicíd alebo insekticíd, aby ste zabránili invázii nových malých zvierat. Počas prevádzky noste ochranné rukavice. Nechajte odpočívať asi 24 hodín (pozri v závislosti od výrobkov). Naneste dve vrstvy laku alebo špeciálneho moridla na drevo s ohľadom na čas expozície medzi dvoma vrstvami.

Čo robiť na odstránenie starého náteru?

Ak bol nanesený viac ako jeden povlak, je najlepšie použiť odstraňovač tepla alebo chemický odstraňovač. Potom brúste elektrickou brúskou alebo brúsnym papierom, prachom, potom prejdite dvoma vrstvami laku alebo špeciálneho dreva, ktoré rešpektuje dobu expozície medzi vrstvami.

Čo robiť, ak lak pľuzgiere?

Drevo je potrebné brúsiť brúsnym papierom alebo elektrickou brúskou (potom nezabudnite dôkladne poprášiť), potom prejdite dvoma vrstvami laku alebo špeciálnej škvrny na dreve, rešpektujúc čas položenia medzi oboma vrstvami.

Kedy je najlepší čas na renováciu vašej drevenej brány?

Odporúča sa koniec leta, pretože drevo je veľmi suché. Uistite sa však, že to nie je viac ako 25 stupňov, nie je príliš veľa vetra a vždy pracujte v tieni.

Ako často potrebujete renovovať drevenú bránu?

Závisí to od klimatických podmienok: vietor, dážď, slnko ... Drevená brána môže v závislosti od prípadu trvať 5 až 10 rokov, kým potrebuje facelift.