Ostatné

Čo potrebujete vedieť pred výmenou zámkov alebo zavolaním zámočníka

Čo potrebujete vedieť pred výmenou zámkov alebo zavolaním zámočníka

Potrebujete vymeniť zámky, ale strácate sa v nekonečnom rozsahu uzamykacích systémov? Namiesto toho, aby ste zavolali zámočníkovi a obávali sa, že účet bude stúpať, môžete to urobiť sami! Aby sme sa vyhli nekompatibilnému zámku, dáme vám všetky kľúče na nájdenie správneho modelu.

Zmeniť zámok alebo vymeniť hlaveň?

Slovo zámok znamená celý zámkový systém dverí, ktorý je sám zložený z mnohých prvkov. Pred prehliadaním políc v našom obľúbenom obchode pre domácich majstrov presne stanovíme, ktoré časti zámku treba zmeniť, aby sa ušetrili peniaze! Ak chcete iba zmeniť kľúče, najúspornejším spôsobom je nahradiť iba valec (tiež nazývaný valec alebo valec). Toto je časť zámku, do ktorej je vložený kľúč. Existujú rôzne typy zamykania, napríklad odnímateľný valec umožňuje otváranie dverí, aj keď je do domu vložený kľúč. Ak chcete zmeniť zámok, aby ste zvýšili bezpečnosť svojho domova, výmena valca nebude stačiť. V takom prípade môžete zmeniť celý zámok a zvoliť model s niekoľkými uzamykacími bodmi.

Výmena valca: rýchla a ľahká!

Výber správneho typu zámku

Nie všetky zámky sa zmestia na všetky dvere! Prvá vec, ktorú si všimnete: je to vstavaný alebo povrchový zámok? Na ich odlíšenie sú zabudované zámky skryté a mechanizmus je skrytý v hrúbke dverí. Vďaka povrchovej zámke je viditeľné celé zariadenie, čo uľahčuje inštaláciu. Väčšina zadlabacích zámkov je reverzibilná, to však neplatí v prípade zámkov so zámkom! Nájdite smer otvárania vašich dverí a vyberte si vhodný model. Vložte sa dovnútra: ak chcete otvoriť dvere, pritiahnite ich smerom k sebe a rukoväť je napravo, hovoríme o „rovnomernom vyťahovaní zámku“. Naopak, ak musíte zatlačiť dvere a kľučka je vľavo, hovoríme o „tlačení ľavého zámku“.

Dva typy zámkov: vyberte správny model!

Vyberte zámok zabezpečujúci dobrú bezpečnosť

Pokiaľ ide o bezpečnosť, nie všetky zámky sa vytvárajú rovnocenné! Norma A2P, ktorá klasifikuje odolnosť zámkov do 3 hlavných kategórií, vám pomôže nájsť cestu. V prípade predných dverí a robustného zámku si môžete zvoliť viacbodový zámok, nazývaný aj „bezpečnostný zámok“. Je to zámok, v ktorom kľúč ovláda niekoľko uzamykacích bodov. Pre optimálnu bezpečnosť sa môžete tiež rozhodnúť pre inštaláciu obrnených dverí. Na valci, čím zložitejší je valec (napríklad počet kolíkov), tým ťažšie bude háčik. K dispozícii sú tiež zámky proti vŕtaniu a vlámaniu, ktoré robia hlaveň odolnejšou voči pokusom o prienik. Aby ste sa chránili pred podvodnými kópiami kľúčov, ak ich požičate alebo stratíte, existuje záruka ochrany proti kopírovaniu. Tieto kľúče je možné reprodukovať iba u výrobcu predložením karty držiteľa. Avšak buďte opatrní: cena ďalšieho kľúča môže byť oveľa vyššia! A pre tých najodtrhnutejších, ktorí pravidelne zabúdajú na kľúče, premýšľajte o spojených zámkoch! Ak chcete vstúpiť, stačí prejsť smartfónom alebo kľúčom, ktorý otvára dvere na diaľku. Niektoré zámky tiež ponúkajú digitálne uznanie pre väčšiu bezpečnosť. Tieto zariadenia vás upozornia na vstupy a výstupy z vášho domu priamo na vašom smartfóne.

Pre väčšiu bezpečnosť sa rozhodnite pre viacbodový zámok!

Výmena zámkov: v praxi!

Teraz, keď viete, ktoré časti zámku chcete zmeniť, podniknite kroky! Ak chcete vymeniť valec, ak je to možné, prineste starý valec podľa vášho výberu, aby ste ľahšie porovnali modely. Ak chcete zámok úplne zmeniť, urobte fotografie pred a po demontáži a vykonajte maximálny počet meraní (vzdialenosť od uzamykacích bodov, hrúbka dverí, vzdialenosť medzi valcom a kľučkou, počet a miesto úderov atď.). Ak už tento zámok už máte, je ľahké vymeniť hlaveň dverí alebo vymeniť zámok na stene. Operácia bude jemnejšia na prechod zo zámku s jediným uzamykacím bodom do viacbodového zámku alebo na zmenu celého viacbodového vstavaného zámku.

Nájomníci: ďalší krok!

Neinštalujte nový zámok slepo. Ak ste nájomcom, za výmenu z dôvodu zastaranosti alebo mechanického problému je zodpovedný váš prenajímateľ. Nezabudnite ho pred výmenou kontaktovať, aby ste sa uistili, že hradí náklady. Ak si želáte zmeniť zámok pre bezpečnostnú otázku (napr. Zabráňte vniknutiu do kópie kľúčov), náklady znášate sami. Počkajte na súhlas majiteľa domu, aby ste zámok vymenili, a to najmä v prípade, že si to vyžaduje nejakú prácu na dverách. Keď odídete z ubytovania, môže sa od vás požadovať opätovná inštalácia starého zámku. Teraz máte všetky kľúče k dispozícii na výmenu zámku!

V prípade ťažkostí budete musieť vo vašom meste zavolať zámočníka

Nájdenie dobrého zámočníka v Lyone, Paríži, Marseille, Lille, ktoré je dôveryhodné, nie je také ľahké. Skutočne, veľmi veľa odborníkov praktizuje okolo vášho domu, ale koľko z nich sa skutočne odporúča? Aby ste sa vyhli podvodom, uvádzame niekoľko tipov, ktoré vám umožnia vidieť jasnejšie a jasnejšie nájdite poskytovateľa, ktorý bude skutočne vyhovovať vašim potrebám .

Najprv dôrazne odporúčame, aby ste sa rozhodli pre zámočníka, ktorého vám odporúčajú vaši blízki, napríklad alebo na internete. Ústne slovo je určite odporúčaná metóda.
Priateľ, rodinný príslušník to určite vie dôveryhodný zámočník , čo vám umožní využívať kvalitatívne služby. Na internete je vypočutie recenzií zákazníkov tiež dobrá vec. Môžete získať trochu konkrétnejšiu predstavu o profesionalite svojho zámočníka.

Keď kontaktujete zámočníka, musí byť schopný:

  • Dozvedieť sa viac pôvod vášho problému po položení série otázok,
  • odhadnúť výška zásahu , a ponúknuť vám poslať cenovú ponuku e-mailom. Ak ide o núdzovú situáciu, musí byť oznámená suma rovnaká ako suma, ktorá sa od vás bude požadovať na konci služby.
  • Ponúkať vám plán zásahu , Toto sa, samozrejme, musí rešpektovať.

Ak sa zdá, že tento profesionál je v telefóne váhavý a poskytuje iba vágne informácie, potom hľadajte iného zámočníka. Okrem toho potrebujete jasné a zrozumiteľné vysvetlenia, ktoré vás na jednej strane upokojia, ale tiež na prípravu rozpočtu.

Rada: zámočníkovi, ktorý ponúka všetko, nie je potrebné dôverovať

Ste v núdzovej situácii a váš zámočník Využite túto príležitosť a ponúknite vám zmenu všetkého ? Nie ste profesionál v tejto oblasti, a preto tomu budete veriť. Ak ste však zamkli dvere s kľúčmi vo vnútri alebo ak ste jednoducho stratili sadu kľúčov, nie je potrebné meniť celé dvere alebo zámok.
Aby ste sa neroztrhli, vyhnúť sa poskytovateľom, ktorí vám predkladajú tento typ riešenia , Určite to nie sú svedomití odborníci, ale veľa ľudí ktorí sa od vás snažia vydierať peniaze , Nezabudnite tiež na to, že v prípade domácej prestávky nemôže zámočník ponúknuť pomoc.
O vyriešenie problému sa skutočne postará vaša poisťovňa , Tento odborník preto nemá oprávnenie poskytovať vám služby, nech už povie čokoľvek.

Predtým, ako zavoláte zámočníka, dôrazne vám odporúčame porovnajte sadzby , Týmto spôsobom môžete utiecť odborníkov, ktorí vám ponúkajú príliš vysokú cenu.
Samozrejme cesta, ako aj materiál potrebný na vyriešenie problému spôsobujú ďalšie náklady , Avšak predstava o cenách vám umožní vyhnúť sa podvodom. Teraz nás bude zaujímať veľmi dôležitý bod, ktorý sa bude podieľať na výbere vášho zámočníka, jedná sa o faktúry a kotácie.

Ak nejde o mimoriadnu situáciu, potom je cenová ponuka jednoducho nevyhnutná. Umožní vám pripraviť váš rozpočet na úhradu nákladov na zásah a musí byť samozrejme zaslaný skôr, ako poskytovateľ príde na vaše miesto.
Citát je povinný, ak je výška služby vyššia ako 150 EUR a musia byť jasné a presné. Pokiaľ ide o naliehavé situácie, dokumentom, ktorý sa vám poskytne, bude v skutočnosti „cenová ponuka“. Pokiaľ ide o faktúru, musí obsahovať niekoľko informácií:

  • Meno zámočníka, adresa a registračné číslo,
  • Vaše meno a adresa,
  • Cestovné náklady,
  • Náklady na prácu,
  • Náklady na materiál.

Ak sa jedného dňa budete musieť obrátiť proti zámočníkovi, táto faktúra bude úplne nevyhnutná a umožní vám dokázať zásah, ktorý sa uskutočnil u vás. Tento dokument musí byť tiež čo najpresnejší.

Pocit, veľmi dôležitý pri výbere zámočníka

Zámočník, ktorého sa chystáte zvoliť, vám musí poskytnúť čo najviac informácií a rád. Profesionál s dobré schopnosti počúvať je určite zárukou kvality. Ak to necítite od poskytovateľa služieb, ktorého ste kontaktovali, neváhajte sa pozrieť inde. Bez ohľadu na to, koho chcete osloviť, je nevyhnutné, aby ste sa cítili sebaisto.

Dôležitosť nájdenia zámočníka pred stretnutím s problémom

K podvodom dochádza počas mimoriadnej situácie, keď nemáte na výber, ale kontaktujte zámočníka. Z tohto dôvodu vo svojom adresári je potrebné mať vždy číslo dôveryhodného poskytovateľa služieb.