Tipy

Keď sa domáce predstavenie vracia späť do kuchyne

Keď sa domáce predstavenie vracia späť do kuchyne

Povesť domáceho predstavenia je dobre známa. Technika popularizovaná televíznymi programami, domáca inscenácia spočíva v obnove alebo prestavbe nehnuteľnosti tak, aby bola aktuálna pred jej predajom alebo prenájmom. Začať však nemusíte s transakciami s nehnuteľnosťami! S niekoľkými tipmi a trochou fantázie vám domáce predstavenie vdýchne čerstvý vzduch do vášho domu. Dobrá správa? Domáce predstavenie je mimoriadne ekonomické! A na začiatok je kuchyňa ideálnym miestom. Preto okamžite vyhľadajte všetky naše rady týkajúce sa vrátenia vašej kuchyne vďaka domácej inscenácii!

1. Oživte kuchyňu farbou© livethehemma.ikea.se Už vás nebaví variť? Začnite kontrolou dominantných farieb. Pretože toto je prvá vec, ktorú vidíte pri vstupe do miestnosti, maľovanie zohráva zásadnú úlohu vo vizuálnom aspekte kuchyne. Vyberte si teplé farby (žltá, červená ...), aby vám priniesli dynamiku a príjemnosť, intenzívne farby pre kuchyne charakteru a preferujte mäkké a pastelové farby (vodná zelená, nebeská modrá ...) pre neutrálnu a upokojujúcu atmosféru. Ak je to váš nábytok, ktorý vám dáva šváb, môžete ho tiež namaľovať. Ak máte napríklad jedálenský kút, môžete sa baviť maľovaním nôh stola alebo stoličiek. A pretože sa trend nezhoduje, neváhajte ich maľovať v rôznych odtieňoch. Predovšetkým si vyberte špeciálnu renovačnú farbu a pripravte si podporu skôr, ako ju použijete. To isté pre vaše domáce spotrebiče. Chladničky a práčky sa dajú prepracovať aj niekoľkými ťahmi štetcom a malým tukom na lakte. Pochopíte, že farba je ideálna na oživenie kuchyne bez prepichnutia peňaženky. Bolo by škoda zbaviť sa toho, však?

2. Obnovte podlahu© Saint-Maclou Po prelakovaní stien stojíme na zemi! Ak ste unavení zo svojich starých dlaždíc, vedzte, že je možné osviežiť podlahu, aj keď máte nízky rozpočet. Najúspornejšou možnosťou sú podlahy z PVC alebo laminátu. Okrem ceny majú tieto typy podláh tú výhodu, že sa prispôsobia všetkým dekoratívnym štýlom. A z dobrého dôvodu si môžete vybrať modely z napodobenín parkiet, betónu, mramoru, cementu ... Naše dekoratívne rady pre otvorené kuchyne: nie je nič ako použitie rôznych podlahových krytín v kuchyni a jedálenský priestor na vymedzenie priestorov. Často máme tendenciu veriť, že ten istý povlak pokrývajúci podlahu týchto dvoch miestností vyvoláva dojem väčšieho priestoru. Tento tip však môže zmeniť vzhľad vašej otvorenej kuchyne. Predstavujeme si napríklad jedáleň s parketovou podlahou a stredný ostrov obklopený cementovými dlaždicami na vymedzenie kuchynského priestoru.

3. Ponúknite na nábytok človeka (bez farby)

Nechcete (alebo trpezlivosť) maľovať váš kuchynský nábytok? Stále existujú riešenia, ako ich lacno obliecť! Samolepiace vinyly, samolepiace poťahy a ozdobné nálepky môžu byť alternatívou, ak sú predné strany vášho nábytku ploché. A nie je to voľba, ktorá nemá vzory a výtlačky. Jeden si myslí najmä o lepidlách značky Like a color. Ak máte k dispozícii komodu, príborník alebo police, môžete si ich tiež prispôsobiť pomocou maskovacej pásky alebo tapety. Detail, ktorý robí rozdiel: niekedy všetko stačí na to, aby sa všetko zmenilo. Ak chcete svoju kuchyňu omladiť s nízkym rozpočtom, zvážte zmenu úchytiek vašich skríň! Je to veľmi jednoduchý trik, ktorý však, podľa nás, má najkrajší efekt.

4. Dajte splashback facelift© Leroy Merlin Viera nie je určená len na ochranu múrov pred výčnelkami, ale aj do kuchyne. A opäť, možnosti sú početné ... Rozhodnite sa pre jednoduchosť pomocou špeciálnej farby alebo živice. Vyberte laminátové panely alebo drevo, aby do miestnosti priniesla autentickosť a teplo. Uprednostňujte dosku z nehrdzavejúcej ocele pre priemyselnejší výsledok. Nálepky s efektom dlaždíc na cement (oveľa lacnejšie ako skutočné dlaždice) spôsobia pocit s milovníkmi retro dekorácie. Nakoniec, ak sa vám páči priateľský a rodinný duch vidieckych kuchýň, premýšľajte o bridlicovej krivke, ktorá zapíše jedlo dňa, nákupný zoznam alebo rozvrh na týždeň!

5. Zahrajte si na detailoch© int2architecture Ak chcete svoju kuchyňu prehodnotiť bez toho, aby ste ju preháňali, zamerajte sa na podrobnosti. Rovnako ako rukoväte skrinky, môžete zmeniť kohútiky! Ak to pre mnohých nie je prioritou, kohútiky sú posledným dotykom dobre vybavenej kuchyne. A keď to vyzerá trochu zo dňa, kuchyňa je okamžite zanedbávaná. Využite preto svoju misiu na výber úplne nového faucetu! Všetko, čo musíte urobiť, je postarať sa o dekoráciu vašej kuchyne. Roztriedte zbytočné a optimalizujte svoje skladovanie pomocou košov, drevených prepraviek alebo stenových mriežok. Vystavte riad a ukážte najlepšie jedlá na policiach. Zostavte si závesné lampy nad bar a všetko, čo musíte urobiť, je vychutnať si novú kuchyňu! Či už je vaším cieľom predať dom alebo jednoducho túto izbu prerobiť, máte dôkaz, že s niekoľkými tipmi a trochou fantázie je možné kuchyňu znovu navštíviť. A kto vie, môže to viesť k tomu, že budete chcieť pokračovať vo svojej misii v ostatných izbách domu ...