Komentáre

Výber správnych uzáverov

Výber správnych uzáverov

Aké rolety by som mal nainštalovať na svoju fasádu? Nie je ľahké odpovedať vzhľadom na neprebernú ponuku. Tu je niekoľko vecí, ktoré vám pomôžu pri správnom výbere. Uzávery samozrejme vytvárajú úplnú alebo čiastočnú tmu v miestnostiach. Slúžia tiež ako slnečná bariéra zastavením 95% slnečného tepla. Posilňujú tepelnú izoláciu domu, ale aj jeho zvukovú izoláciu. Nakoniec zvyšujú bezpečnosť tým, že odrádzajú zlodejov a bránia hákovaniu, keď sú zosilnené.

Otočné, rolovacie, posuvné rolety ...

- Výkyvné uzávery sú najbežnejšie. Nachádzajú sa v hliníku, PVC, dreve a kovoch. Ak sú okná príliš blízko pri sebe, je potrebné sa im vyhnúť, ak sa prekrývajú. - Žalúzie alebo žalúzie sú žalúzie, ktoré sa dajú poskladať. Sú vyrobené z dreva, kovu alebo PVC. - Rolety sú ponúkané ako jedna jednotka, ktorá je umiestnená nad oknom. Môžu byť zabudované do steny (skôr pre nové budovy) alebo namontované na povrch v dome (pre renovácie bez náročných prác). Môžeme ich motorizovať. - Drevené posuvné žalúzie sú opäť v móde, pretože na fasádu prinesú dizajnovú poznámku. Prichádzajú v dvoch systémoch: sklopné (skĺzajú sa sklopením kolmo na okno) alebo sa posúvajú pozdĺž fasády.

Drevené okenice

Drevené žalúzie sú najvyhľadávanejšie. Ich hrúbka je zvyčajne 27 alebo 32 mm a 57 mm pre provensálske okenice so skríženými čepeľami. Žalúziové rolety sú k dispozícii v amerických (zaoblených) a francúzskych (plochých) nožoch. Obzvlášť estetická je drevená roleta. Okrem toho je veľmi pevný a izolačný. Je odolný proti zmenám mrazu a teploty. Je ideálny pre farby a škvrny. A predovšetkým to dokážeme naplánovať, opraviť alebo dokonca odrezať kus tak, aby dokonale zodpovedal existujúcemu otvoru. Poskytuje všetky moderné i tradičné štýly. Jeho nevýhoda: vyžaduje pravidelnú údržbu (maľovanie každých 6 až 8 rokov a škvrny každé 2 až 4 roky).

PVC rolety

Uzávery z PVC majú dobré izolačné vlastnosti. Odolné voči hnilobe sa dajú ľahko udržiavať. Spravidla existujú iba v 6 alebo 7 farbách, od bielych po pastelové odtiene. PVC skutočne nepodporuje tmavé farby, ktoré absorbujú teplo a môžu spôsobiť deformáciu uzáveru. Na uzávierku je však možné zafarbiť farebný film. Potom hovoríme o „flexibilných“ modeloch. Sú systematicky posilňované, čo zvyšuje ich pevnosť a odolnosť proti vlámaniu. PVC neumožňuje veľké uzávery. Je pomerne citlivý na náraz a nedá sa opraviť. Nakoniec nepodporuje najmenšiu chybu v rozmeroch, pretože je ťažké alebo nemožné ju upraviť.

Zohľadnite právne predpisy

Pred zakúpením žalúzií je nevyhnutná rýchla návšteva mestskej radnice vášho bydliska alebo správcu spoluvlastníctva. V skutočnosti niekedy existujú miestne obmedzenia týkajúce sa farby a materiálu uzáverov. Preto musíte byť v súlade s miestnymi a prefektúrnymi predpismi. Okrem toho, ak sa váš domov nachádza na klasifikovanom mieste, budete musieť opäť splniť špecifické podmienky architekta francúzskych budov.