Užitočný

Jednoduché ekologické gestá na lov komárov

Jednoduché ekologické gestá na lov komárov

Bezesné noci, rozmaznané vonkajšie večery alebo svrbenie po prebudení, leto je tiež sezóna komárov! Priťahujú ho stojatá voda a teplo, pozývajú sa k vám domov a strašia vaše dni. Aby sme sa pokúsili ukončiť metlu uhryznutí, uvádzame niekoľko jednoduchých ekologických gest, aby ste zabránili invázii.

Ekologické repelenty rastlín

Niektoré rastliny, ako je citrónová tráva, muškáty, nechtíka lekárska, citrónová strom, bazalka s malými listami alebo népétas, sú pokladané za prirodzenú repelentnú bariéru proti bodavému hmyzu. Vo vaniach alebo kvetinových záhonoch budú na vašej terase alebo balkóne estetickým spojencom.

Bojujte proti stojatej a stojatej vode

Aj keď môžu kŕmiť viac ako kilometer, komáre zvyčajne žijú blízko svojho hniezdiska: voda. Povodia, rybníky a dokonca kaluže sú ideálnymi miestami na hniezdenie. Aby ste sa zbavili vajíčok a lariev, predstavte ryby konzumujúce larvy: v kotline bude myšlienka melanote vítaná a ak voda v kotline presiahne 20 stupňov, guppies spôsobí pocit.

Koste trávnik

Vysoká tráva vytvára ideálne mokré útočisko a je chránená pred dravcami pre malých škodcov. Pravidelným kosením trávnika obmedzíte ich šance na šírenie.

Priťahujte vtáky

Drevený prístrešok alebo pravidelná distribúcia semien pomôže prilákať vtáky, ktoré sú hlavným dravcom proti komárom. Medzi renomovanými poľovníkmi majú čierne lastovičky povesť účinných jedlíkov komárov.

Oboznámte sa s netopiermi

Keď teplota klesne, komáre nás v noci spozorujú lepšie, a preto je naša zraniteľnosť maximálna, keď slnko zapadne. Netopiere sú impozantnými predátormi proti komárom. Spravte z nich prístrešok, kde sa počas dňa môžu uchýliť, a vytvoria luxusný bodyguard.