Informácie

Mám svoj dom dole: to, čo potrebujete vedieť

Mám svoj dom dole: to, čo potrebujete vedieť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zdá sa vám, že vaša fasáda potrebuje facelift, dokonca aj kompletný facelift. Ako viem, čo skutočne potrebuje, koho kontaktovať, koľko to stojí? Toľko otázok odpovedalo Lionel Tollet, konzultant fasády.

Kedy by sa mala fasáda prerobiť?

V byte musí byť fasáda prerobená každých desať rokov. To sú stanovené vo všetkých nariadeniach o spoluvlastníctve. V skutočnosti čakajú správcovia skôr pätnásť rokov. Pre dom však neexistujú žiadne normy. Majiteľ robí, čo považuje za vhodné, odhaduje sa však, že dobrý obraz si vyžaduje opravu po pätnástich rokoch.

Ako nájsť dobrého prehĺtača?

Môžete ísť do Francúzskej stavebnej federácie, vyhľadávať na internete zadaním kľúčového slova „facelift“ alebo jednoducho nahliadnutím do žltých stránok. Najlepší spôsob, ako nájsť dôveryhodného odborníka, je však často ústny prejav. Niekoľko druhov odborníkov robí facelifts. Predovšetkým umelecký maliar, ktorý musí byť kvalifikovaný pre tento druh práce. Pracuje sám alebo s jedným alebo dvoma spoločníkmi. Generálny dodávateľ potom ponúka facelift vo svojom diela. Je to oveľa väčšia štruktúra. Nakoniec tvorca fasády, ktorý robí iba fasádu. Má tím, vedúceho pracoviska a obchodného zástupcu. Vo všetkých prípadoch je dôležité overiť, či remeselník alebo spoločnosť má poistenie práce a či je riadne zaregistrovaný v živnostenskej komore.

Ako zistím, čo potrebuje moja fasáda?

Musíte začať diagnózou tým, že pôjdete okolo svojho domu, aby ste skontrolovali kritické body. Je to často otázka zdravého rozumu. Pozeráme sa na stav nečistôt, prasklín, pľuzgierov. Neváhajte ťuknúť na omietku, aby ste si overili, či dobre drží. Ak to znie duto, je problém s úchopom. Výrobca fasády musí urobiť to isté so svojím klientom. Má povinnosť poradiť a musí si dať čas na vysvetlenie podstaty riešenia, ktoré obhajuje. Odporučil by som jednotlivcovi, aby urobil dve alebo tri ponuky na porovnanie cien a služieb.

Aké záruky sa uplatňujú, keď máte fasádu prerobenú?

Ak fasáda potrebuje len dekoratívne ošetrenie, prípadne s mŕtvymi trhlinami, to znamená, ktoré sa nevyvíjajú, uplatňuje sa dvojročná záruka (dva roky). V prípade rozsiahlejších prác, keď je potrebné ošetriť živé trhliny (tj progresívne) a / alebo nainštalovať vonkajšiu tepelnú izoláciu, potom záruka stráca platnosť (desať rokov).

Koľko stojí facelift?

Cena je funkciou niekoľkých parametrov: bezpečnosť ponúkaná spoločnosťou (viac-menej podľa štandardov podľa odborníkov), použité materiály, štruktúra spoločnosti (viac-menej ťažká, a preto s viac či menej viac fixné náklady) a predovšetkým spôsobilosť a kvalifikáciu mužov. To je dôvod, prečo sa kotácie môžu líšiť až o 40% za zjavne podobnú službu. Môžeme odhadnúť, že maľovanie „čistej“ fasády s rozlohou 150 m² stojí medzi 7000 a 9000 EUR. To zahŕňa prípravu staveniska, montáž / demontáž lešenia a ochranu staveniska, prípravu podkladu, ktorý musí byť suchý, priľnavý a nemastný, možné ťažkosti spojené so životným prostredím a nakoniec jeho natretie. - rovnaké, viac-menej silné a viac-menej technické. > Viac informácií nájdete na www.ravalement-facade.euKomentáre:

 1. Firas

  Myslím, že nemáš pravdu. Píšte do PM, budeme komunikovať.

 2. Achcauhtli

  Je mi to samozrejme ľúto, ale nehodí sa to.Existujú ďalšie možnosti?

 3. Walby

  Súhlasíte, toto je vynikajúci variant

 4. Jirka

  Dúfam, že sa rozhodnú správne. Nezúfajte.

 5. Coillcumhann

  Poďme si napísať viac. Vaše príspevky sa páčia mnohým ľuďom. Rešpekt z celého srdca.Napíšte správu