+
Komentáre

Malá kúpeľňa: Ktoré obklady si vybrať?

Malá kúpeľňa: Ktoré obklady si vybrať?

Malá kúpeľňa: aký typ dlaždíc si vybrať?pre vybaviť malú kúpeľňu, dnes existuje veľa obkladov. Dvaja veľkí šampióni žánru sú bezpochyby kamenina a porcelánová kamenina, dlaždice oceňované pre rozmanitosť ich farieb a vzorov: drevené dlaždice, voskovaný betón, kov, prírodný kameň, cementové dlaždice alebo dokonca farebné ... tam sú Určite pre každého existuje niečo!

Musíme to však uznať, aby sme vyvinuli malá kúpeľňa s dláždenou podlahou, porcelánová kamenina môže byť vhodnejšia ako kamenina. Kamenina je kvôli svojmu zloženiu krehkejšia a menej odolná proti nárazom ako pieskovec. Preto je vysoko neodporúčané používať ho na podlahu v kúpeľni. Okrem toho sa porcelánová kamenina veľmi ľahko udržuje, pretože je takmer neporézna.

Tiež si všimnite, že pre vývoj malých kúpeľní existujú aj materiály, ktoré sa nemusia pod trestom cítiť trochu stiesnené. Napríklad malé mozaikové dlaždice: aj keď sú veľmi estetické, ich malá veľkosť by len pripomínala úzkosť miestnosti. Ak chcete zakázať!
 

Obklady do kúpeľne: venujte pozornosť normám odolnostiVyberte si krásny obklady pre vašu kúpeľňu XS je dobrá. Lepšia je však voľba správnej obkladačky pre vašu kúpeľňu, konkrétne tá, ktorá bude schopná odolávať vlhkosti a nárazom.

Aby sme vám pomohli, v súčasnosti existuje niekoľko noriem odolnosti, ktoré slúžia na identifikáciu rôznych vlastností kúpeľňových obkladačiek. Okrem toho, ak by ste si museli ponechať iba jeden, bol by to štandard UPEC! Akronym zložený zo slov Opotrebenie, Dierovanie, Odolnosť voči vode, Odolnosť voči chemickým látkam, UPEC rýchlo poskytuje prehľad o možnej životnosti produktu. Každé písmeno je priradené číslu od 1 do 4, ktoré zodpovedá triede materiálu (4 je najlepšia známka).
 

Malé kúpeľne: optimalizácia rozmerovAk sa rozhodnete pre obklady v kúpeľni, musíte byť opatrní s veľkosťou dlaždíc - o to viac, ak je kúpeľňa malá.

Ako taký sa hovorí, že veľmi malá dlaždica v príliš priestrannej kúpeľni nie je múdra. Opak však neplatí pre malé oblasti, práve naopak! Áno, v malej kúpeľni je lepšie zvoliť veľkú dlaždicu. Skutočne bude mať dar tlačiť steny vizuálne a to isté pre zem. Krásna optická ilúzia, ktorú s radosťou využívame na vytvorenie dojmu priestoru v miestnosti.

Avšak buďte opatrní : vo všeobecnosti platí, že čím väčšie sú dlaždice, tým sú hrubšie. Preto bude nevyhnutne dôjsť k malej strate podlahovej plochy. Detail, ktorý by nemal byť prehliadaný ... Riziko, že nebude môcť priviesť drez späť!
 

Dekoratívne tipy na vizuálne zväčšenie malej kúpeľneAk máte mini kúpeľňa a chcete ho pomocou obkladov vizuálne zväčšiť, tu je niekoľko rád:

  • Na steny použite svetlé farby, pokiaľ možno kontrastujúce s tmavšou podlahou. Nič ako obyčajná biela dlaždica, ktorá dáva malému rybníku skvelý vzhľad!
  • Optimalizujte osvetlenie. Ak máte to šťastie, že máte vo svojej malej kúpeľni okno, maximalizujte prirodzené svetlo pomocou veľkého zrkadla umiestneného vedľa neho.
  • Ak chcete predĺžiť perspektívu, na úrovni terénu stanovte diagonálne rozloženie vzorov obkladov.
  • Pokiaľ ide o obklady stien, namiesto toho sa rozhodnite pre horizontálnu inštaláciu, lichotivejšie než vertikálna, ktorá má tendenciu drviť objemy.