Komentáre

Naše tipy na čistenie kúpeľne

Naše tipy na čistenie kúpeľne

Keď hovoríme o upratovaní domu, vždy vyvstáva otázka kúpeľne! Ako odvápniť toalety? Ako odstrániť stopy vápenca? Ako čistiť okná? Aké výrobky pre domácnosť použiť? Ktorým sa treba vyhnúť? Je bielidlo skutočne účinné? Pochopíte, že údržba kúpeľne sa môže stať bolesťou hlavy! Pred hodením do uteráka si preto rýchlo vyhľadajte všetky naše tipy a rady na ľahké čistenie kúpeľne!

  1. Odstraňte vodný kameň
  2. Odstráňte vápno zo sprchy a vane
  3. Vyčistite okná
  4. Aktualizácia zrkadiel
  5. Obnovte lesk kĺbových dlaždíc
  6. Potrubie odblokujte a vyčistite

1. Toalety odvápnite

Ak existuje jedno miesto, kde sa chcete vyhnúť mikróbom čo najviac, je to v kúpeľni! A na našich toaletách. Medzi rúrami a miskou je však potrebné dobre čistiť, aby ste mali dojem čistoty! Najmä ak sú veľmi vody vápenec, Na spodnej časti toalety sa nachádzajú žlté alebo zelené stopy. Našťastie pre odvápnenie existuje niekoľko prírodných produktov. Ak chcete začať biely ocot, Nemôžeme to dosť povedať: je to náš priateľ pre všetky domáce práce a upratovanie domu! Ak chcete odvápniť toalety, odstráňte z misky čo najviac vody, nalejte litr bieleho octu, nechajte pôsobiť cez noc bez splachovania toalety. Nasledujúci deň rázne štetcom. Pre pravidelnú údržbu opakujte operáciu každé tri mesiace. Ak je zubný kameň skutočne perzistentný, ocot vopred zohrejte, bez varenia alebo pridajte jedlá sóda, S touto zmesou by ste mali nájsť žiarivejšiu toaletu ako kedykoľvek predtým!

© Roca

2. Odstráňte vodný kameň zo sprchy a vane

Nech tí, ktorí nikdy tvrdo nepracovali na chrómoch a stenách vane alebo sprchy, zdvihnú prst! Stopy vody a mydla môžu našej kúpeľni skutočne priniesť špinu. Opäť platí, že prírodné produkty sú naši spojenci! Na všetky kovové časti trieť a citrón nakrájajte na polovicu a opláchnite čistou vodou. Znovu získajú svoj lesk z minulých rokov! Na odstránenie tvrdého vápna z vašej sprchovej hlavice je tu tiež jednoduchý trik. Nalejte zmes vody a bieleho octu do mraziaceho vrecka. Namočte gombík do nej tak, že okolo nej pevne pritiahnete tašku. Nechajte pôsobiť, štetcom, opláchnite. To je všetko! Zostáva otázkou sprchový záves zažltnuté, nie príliš chutné! V prípade plastov: znečistenú časť utrite pol šálky jedlej sódy alebo bieleho octu pred praním v práčke pri teplote 30 stupňov. Bavlnené záclony vytrite s mydlom Marseille, s odstraňovačom prírodných škvŕn a umyte ich pri 60 °. V každom prípade nezabudnite po každom kúpeli zobrať sprchový záves z vane alebo zo sprchovej vaničky a dobre vetrať miestnosť. Ak má vaša opona pleseň, namočte ju do vedra vriacej slanej vody. A hop, bude to ako nové!

© Urban Outfitters

3. Vyčistite okná

Medzi postriekaním vodou a mydlom alebo zubnou pastou nie sú ušetrené sklenené steny našich spŕch a naše zrkadlá! Najprv je lepšie vyhnúť sa zahmlievaniu, čo je faktorom vzhľadu vápenec, Za týmto účelom ich utrite handrou namočenou do glycerínu alebo alkoholu pri 90 ° a rozlúčte sa s hmlou! Na čistenie plexiskla alebo sklenených sprchových tabúľ navlhčite stenu pol litra biely ocot zahreje. Nechajte pôsobiť 30 minút, potom vypláchnite čistou vodou špongiou. Ak je sklo veľmi znečistené, premiešajte kryštály sódy na pečenie do tohto lektvaru. V prípade sklenených tabúľ pridajte aj hrsť soli. Zistíte, že vaše okná sú priehľadné a lesklé! Ak sa chcete každý deň vyhnúť stopám, použite po každej sprche stierač: zabráni to vode, aby po vyschnutí zanechala stopy!

4. Aktualizácia zrkadiel

Zrkadlá si zaslúžia osobitnú pozornosť. Nič horšie ako zrkadlo plné stôp. Našťastie existuje veľa alternatív klasického komerčného kombinovaného papiera na čistenie uterákov / skla! Vyššie uvedené recepty na čistenie okien fungujú aj pre zrkadlá. Môžete ich však tiež udržiavať novinový papier namočené v skle: žiadna stopa neodolá! zemiakový surový nakrájaný na polovicu, vtieraný do zrkadla a potom utretý mäkkou handrou namočenou v bielom octe, bude mať tiež malý účinok! Ak zrkadlo vyzerá rozmazane pruhmi a rozmazané odrazy, naneste zubnú pastu a jemne vyleštite povrch. Pre špinavé a mastné oblasti, a cibuľa nakrájaná na polovicu, Potom opláchnite teplou citrónovou vodou a osušte mäkkou handrou. Skutočné zázračné riešenie a 100% prírodný produkt!

© Ikea

5. Obnovte lesk spojov dlaždíc

Kúpeľňa nebude nikdy vyzerať čisto dlaždice škáry a čierne sprchové tesnenia. Opäť platí, že prírodné produkty sú schopné hrať protiplesňové činidlá. Nastriekajte štyri polievkové lyžice jedlej sódy a 10 cl bieleho octu na špinavé kĺby. Nechajte pôsobiť cez noc, trite a opláchnite čistou vodou. Duo jedlá sóda a citrónová šťava bude tiež veľmi účinný pri žiarení dlaždíc a bieliacich škár. Ďalší prírodný produkt, čierne mydlo. Tento rastlinný prací prostriedok je silný čistič a odstraňovač škvŕn. Stačí to nastriekať, nechať pôsobiť, trieť a opláchnuť. Hlinený kameň je rovnako účinný. Ak ju chcete použiť, utrite navlhčenú špongiu, otrite ju a opláchnite. Stále nie ste presvedčení? Vyskúšajte ich kryštály sódy, známe svojimi vlastnosťami odstraňovania škvŕn a pracích prostriedkov. Miska sódy sa zriedi v 1 litri horúcej vody. Oveľa menej ekologická, klasická bielidlo riedi sa v horúcej vode, vyparuje sa alebo nanáša na špongiu priamo na čistený povrch. Nechajte pôsobiť 30 minút, trite a potom opláchnite. Medzi priemyselnými výrobkami môže tekutina na umývanie riadu bieliť aj kĺby. V zmesi s bielym octom je impozantný a obnoví jas kĺbov.

6. Odblokujte a vyčistite potrubia

Údržba vašej kúpeľne tiež znamená starať sa o seba potrubie, Aby ste sa vyhli upchatým drezom a nepríjemným zápachom, najlepšie je začať dodržiavaním niekoľkých jednoduchých princípov. Zvyknite si vyzdvihnúť vlasy a chĺpky v dreze a nelejte na ne olej ani mastnotu. Budú koagulovať, aby vytvorili rúrky a sifón. Ak sa tak stane, prírodné produkty budú opäť najlepšími spojencami! Zmiešajte 200 gramov jedlej sódy, 20 cl bieleho octu a 200 g soli. Nalejte prípravok do potrubie, Počkajte pol hodiny a potom vylejte nádrž s vriacou vodou. Potom každý mesiac vyprázdnite do odtoku fľašu bieleho octu. kávové usadeniny vo veľmi horúcej vode tiež zabráni prilepeniu maziva k stenám a dezodorácii potrubia. Na odstránenie zápachu môžete pripraviť aj kocky ľadu z čistého bieleho octu. Jeden umiestnite na odtok. Tavením sa ocet očistí, vydezinfikuje a zabráni zápachu.

© Castorama Musíte si len vybrať ten trik, ktorý uprednostňujete, a užiť si svoju kúpeľňu!