Komentáre

Lino verzus PVC: hlavné rozdiely

Lino verzus PVC: hlavné rozdiely

Bežne hovoríme, že „linoleum“ hovorí o PVC podlahách, keď ide o dva rôzne výrobky. Philippe Rubert, technický asistent spoločnosti Forbo, dešifruje rozdiely.

Z čoho sú linoleum a PVC vyrobené?

Podlahy z PVC sa skladajú, ako už názov napovedá, z PVC, ale aj z plastifikátorov a minerálnych plnív. Linoleum podlahy je medzitým prírodným produktom, pretože je zložený z ľanového oleja, z ktorého pochádza jeho názov, prírodných živíc, drevnej múky, pigmentov a minerálnych plnív na podporu juta. Lino vo zvitkoch sa predáva iba prostredníctvom profesionálov, inštalácia je technickejšia pre podlahovú krytinu z PVC, ale teraz nájdeme v obchodoch pre domácich majstrov lino v pásoch a v obkladačkách.

Ako každý hovorí?

Rovnakým spôsobom sa udržiavajú pomocou roztoku vody a neutrálneho saponátu s použitím dobre vyžmýkaného mopu. Vyhnite sa však prebytočnej vode na línii, pretože drevná múka, ktorú obsahuje, je citlivá na vlhkosť. Z tohto dôvodu sa neodporúča ukladať lino do kúpeľne alebo umývať veľkým množstvom vody. Každá podlahová krytina z PVC a linolea má špeciálne ochranné ošetrenie aplikované priamo z továrne, čo uľahčuje ich údržbu.

Aké sú ich možnosti dekorácie?

PVC podlahy majú mnoho rôznych efektov. Keďže ide o tlačený dizajn a je chránený priehľadnou vrstvou proti opotrebeniu, môžu napodobňovať dlaždice, kameň, drevo, kov ... Dekoratívne možnosti lino sú rôzne. Vďaka svojmu zloženiu a výrobnému procesu má vždy škvrnitý vzhľad. Ale s lino v dlaždiciach a pásoch si môžete zahrať s rozložením as mnohými dostupnými farbami.

Aká je hlavná výhoda lino v porovnaní s PVC?

Je to prírodný a ekologický produkt. Aby bol ekologický, musí byť zlepený lepidlom klasifikovaným podľa EC1, alebo použiť plávajúce lino vo forme dosiek alebo pripínacích čepelí, napríklad Marmoleum Click od spoločnosti Forbo, ktorý môže byť inštalovaný bez lepidla a je dokonca opakovane použiteľný. keď sa pohnete, pretože sa môže podľa potreby orezávať a odopínať.