+
Informácie

Prijímame: cementové dlaždice v kúpeľni

Prijímame: cementové dlaždice v kúpeľni

Je na čase, aby ste do svojho interiéru priniesli nádych čerstvosti a novosti: ste sa konečne rozhodli ozdobiť svoju kúpeľňu a uvažujete o pokládke cementových dlaždíc? Normálne každý miluje obľúbený materiál tejto chvíle! Farebné s geometrickými vzormi, ľahko udržiavateľné, dobrá alternatíva k klasickým obkladačkám, trendy s matným betónovým efektom: cementová dlaždica má všetky nápady na výzdobu. Máte však pred začiatkom veľa otázok? Logika! Tu sú všetky naše tipy na osadenie cementových dlaždíc do kúpeľne, bez problémov a nepríjemných prekvapení!
  1. Výber správnych cementových dlaždíc
  2. Kam dať svoje cementové dlaždice do kúpeľne?
  3. Základy inštalácie cementových dlaždíc
  4. Pokladanie cementových dlaždíc: praktický sprievodca
  5. Alternatívy k cementovým obkladom

1. Vyberte si správne cementové dlaždice

Najprv musíte urobiť správne rozhodnutia. cementové dlaždice existujú v rôznych formátoch, rozmeroch a vzoroch. Na strane návrhu sa uistite, že sú tieto dôvody a tieto farby nepreťaží a nestmaví vašu izbu, najmä ak máte malú kúpeľňu. bočné kvalita, vyberte dlaždice obsahujúce vysoké množstvo cementu a dosť silné. Tento materiál je skutočne dosť krehký. Čím väčšie a tenšie dlaždice, tým menej budú odolné. Predpokladajme, že masívne cementové dlaždice budú mať minimálnu hrúbku 12 mm pre steny a 16 mm pre podlahovú krytinu. Nezabudnite tiež skontrolovať, či sú cementové dlaždice, ktoré ste si vybrali, správne ošetrené vosk , Hovoríme o poréznom, tepelne neupravenom materiáli. Vo vašej kúpeľni, a ešte viac vo vašej sprche, bude denne vystavená vlhkosti a striekajúcej vode, ktorej bude musieť odolávať. Nakoniec majte na pamäti ceny. cena na meter štvorcový cementových dlaždíc je okolo 100 eur vrátane dane, pre dve farby. Cena sa zvyšuje s počtom farieb! Rozpočet môže byť preto v závislosti od povrchu, ktorý má byť pokrytý, značný! Najmä preto, že keď sa odhadne počet dlaždíc, je lepšie naplánovať niekoľko ďalších, v prípade zlomenia!

© Castorama

2. Kam umiestniť cementové dlaždice do kúpeľne?

Určite ste si všimli, že ozdobte nápady cementovými dlaždicami sú všade! Napriek tomu by sa nemalo zneužívať. Ak sa niektoré priestory hodia na celkový vzhľad, buďte opatrní, aby vzory a nuansy zostali čisté. Obzvlášť ak ste sa rozhodli pokryť všetky svoje steny. Na stenách presne budeme uprednostňovať a duch ducha a okrem dlaždíc alebo obyčajných farieb nainštalujte dlaždice v štýle fresky. Praktické cementové dlaždice môžu pomôcť vašej kúpeľni aj výmenou obkladov v sprche alebo okolo vane. Buďte však opatrní: nezmiešajú sa s veľmi vápencovými vodami, ktoré sa nachádzajú smerom k Avignonu alebo Paríži. prízemný , cementové dlaždice ponúkajú množstvo možností. Prvým je inštalácia na celú plochu. Druhým, jemnejším, je vytvorenie a trompe l'oeil efekt , Uprostred hladkej dlaždice sa bavte vkladaním niekoľkých cementových dlaždíc. Ich vzory spojené ako mozaika prinesú celku efekt sprchovej rohože.

© Castorama

3. Základy ukladania cementových dlaždíc

To je všetko, ste presvedčení, že cementové dlaždice nájdu svoje miesto vo vašej kúpeľni! Vybrali ste vzory a farby, odhadli počet štvorcových metrov na pokrytie a množstvo dlaždíc, ktoré potrebujete, a ste pripravení začať pracovať! Všetko, čo musíte urobiť, je začať. Ak chcete začať, umiestnite dlaždice v miestnosti, aby ste si mohli pozrieť celý celok. Nakreslite čiary z rohov do stredu miestnosti. Tým sa zabezpečí, že je všetko rovný a centrovaný, Ak chcete uspieť vo svojej inštalácii, nezanedbajte ani povrch, ktorý má byť pokrytý. Musí byť pravidelný, rovný, suchý a čistený. Ak sa cementové dlaždice dajú položiť na staré dlaždice alebo na cementové potery, nikdy by sa nemali nanášať na parkety! Považovaná za „živú“ pôdu, ktorá sa môže rozširovať alebo sťahovať, postupom času to vyhodí vaše dlaždice! Vždy sa však môžete spojiť parkety a cementové dlaždice na vymedzenie vášho priestoru, najmä v kúpeľni otvorenej do spálne. Konkrétny efekt spojený s drevom poskytne veľmi trendy dvojzložkové vykreslenie. Ak sa rozhodnete hrať s týmito dvoma materiálmi, vytvorte medzi nimi dilatačnú škáru 4 až 5 mm. V každom prípade medzi každou cementovou doskou ponechajte medzeru 2 mm, aby sa položil tesnenie .

4. Kladenie cementových dlaždíc: praktický sprievodca

Konkrétne sa kladú cementové dlaždice niekoľko etáp jednoduché, ale pozorne sledované. * Maltu nanášajte na pokrytý povrch aj na každú dlaždicu vo vrstvách asi 4 mm. Použite široký hrebeň na zuby. * Jemne umiestnite každú dlaždicu ručne. Nezabudnite ponechať medzi spojmi medzeru 2 mm. Nenechávajte príliš veľké miesto: mohlo by zničiť konečné geometrické vzory poskytované zostavením dlaždíc. * Keď je všetko suché, umyte ho veľkým množstvom vody. * Vložte škáru do každej medzery medzi dlaždicami. Prebytok očistite priamo vlhkou handrou. Asi desať dní po položení nezabudnite ošetriť svoje dlaždice proti vlhkosti a vosk s "pórovými pórmi", skutočná ochranná a vodotesná vrstva. Potom sa cementové dlaždice ľahko udržiavajú. Každý deň používajte navlhčenú utierku alebo namočenú v zmesi vody a čierneho mydla. Z času na čas vyživujte svoju pôdu voskom, aby ste oživili farby a vložili ochrannú vrstvu proti prechodu a opotrebeniu. V žiadnom prípade nikdy nepoužívajte chlór ani kyslé čistiace prostriedky, ktoré poškodia všetky dlaždice!

© Deavita

5. Alternatívy k cementovým obkladom

Ak vám vaša peňaženka neumožňuje zvoliť cementové dlaždice ako podlahovú krytinu, existujúiné materiály , inšpirované originálmi, lacnejšie. Pretože od príchodu cementovej dlaždice do Paríža v 60. rokoch 20. storočia sa objavilo veľa techník! Cementová taška vďačí svojej vysokej cene za jej výrobu, tradične ručne , Spočíva vo výrobe pasty z bieleho cementu, vody, bieleho mramorového prášku, piesku a farebných pigmentov. Táto pasta sa potom naleje do oddelených foriem podľa vzorov predstavených proti smeru toku. Po stlačení pomocou hydraulických lisov schne niekoľko týždňov. Cementové dlaždice tak vidia denné svetlo bez vypaľovania a tónované v hmote. To umožňuje, aby ich farby pri opakovaných prechodoch nezmizli. Dnes, cement dlaždice efekt dlaždice je jednou z najpopulárnejších alternatív. Je rovnako ľahké sa oňho starať a existuje v mnohých vzoroch a efektoch (rohož, satén alebo textúra). Bude to trvať približne 20 až 40 eur za meter štvorcový. vinylová podlaha , v PVC tiež reprodukuje geometrické vzory. Dobrý tepelný a fonický izolátor, je tiež ľahko udržiavateľný pomocou metly a mopu. Je veľmi odolný a možno ho zvoliť pomocou antibakteriálnych, protišmykových úprav. Predané v pružné valce , jednoduchá inštalácia a upevnenie obojstranným lepidlom alebo vhodným lepidlom. Ceny sa pohybujú od 5 do 30 eur za meter štvorcový.