Tipy

Všetko pre úspešný aperitív

Všetko pre úspešný aperitív

Keď sa leto blíži, dni sa predlžujú, teplota stúpa a vyzýva nás, aby sme využili tie najlepšie neformálne jedlá s rodinou alebo priateľmi. Čo by mohlo byť lepšie ako aperitív na spoločnú slávnostnú a gurmánsku chvíľu? Večerný aperitív, ktorý sa skladá z tuctu malých jedál, tepelne upravených alebo slaných, slaných a sladkých, pozýva na pôžitok, zatiaľ čo zostane primeraný po častiach. Nie je potrebné tráviť hodiny za sporákom, náš výber príslušenstva vám umožní pripraviť si jedlo rýchlo a ľahko!

Varenie pomocou vhodného riadu

Príprava malých porcií v dostatočnom množstve vyžaduje vhodné vybavenie. Značky dokázali zachytiť kulinárske trendy tejto doby a teraz ponúkajú vo svojom katalógu množstvo praktického náradia dokonale prispôsobeného „aperitívnemu formátu“. Pri pečení mini-pizze, vdoliek alebo slaných koláčov sa silikónové formy ukázali ako veľmi praktické: vďaka ich viacerým nádobám vám umožňujú vyrábať desiatky koláčov v jednej dávke! Výrobcovia sendvičov a planžety tiež predstavujú ideálne riešenie na opekanie sendvičov, zeleniny a rôznych prípravkov, ktoré potom nakrájate na malé porcie. Potom jednoducho predstavte všetko na veľkej rodinnej miske umiestnenej v strede stola, v ktorej budú všetci slúžiť podľa vlastného uváženia.

Prezentácia, nevyhnutný krok

Výhoda aperitívu spočíva v tom, že spája rôzne prípravky, často jednoduché a chutné, bez toho, aby ich bolo potrebné vopred variť. Na druhej strane, prezentácia jedál je krokom, ktorý by ste nemali vynechať! Na krájanie, nastrúhanie a šúpanie zeleniny (uhorky, mrkva ...) nič ako súprava na šúpanie zeleniny: tá vám pomôže predstaviť vašu surovú zeleninu ako gurmánsku reštauráciu, ale tiež ju dať do stavu pre tvoje verríny, prílohy, atď. Zvážte aj investovanie do rôznych prezentačných doplnkov (papuče, súpravy kefiek a koliesok na sušienky, sifónu atď.), Ktoré vám ušetria drahocenný čas počas príprav. Neváhajte a ponorte sa do oddelenia pečiva, aby ste pripravili vaše slané jedlá: riad môžete použiť dvakrát, bez ohľadu na typ pripravovanej prípravy! Nakoniec bambusové piknikové uzly, verríny a drevený blok sú tri „základné“ doplnky pre úspešný a farebný aperitív: vaši hostia nebudú prekvapení!

1. Orezávač toastových koláčikov 5,95 € Maison Habiague / 2. Terina na koláč 51,33 Amazon / 3,25 plechov na pečenie zdobených konfetami 4,99 € Alice Délice / 4. Rez všetkých 21,90 € Amazon / 5. Apérikit 19,90 € Maison Futée / 6. Sifón na machy a šľahačkou 47,36 € Amazon / 7. Rezačka na sušienky € 9,90 Maison Habiague / 8. Colormania vaflové drvičky 53,18 EUR Amazon / 9. Pleseň na pizzu 19.90 € Maison Futée / 10. Mini anjelské formy na slané alebo sladké prípravky 19.90 € Auchan