Užitočný

Ako čistiť a udržiavať kĺby vo vašej kúpeľni?

Ako čistiť a udržiavať kĺby vo vašej kúpeľni?

Vďaka použitiu, ktoré robíme, je kúpeľňa zďaleka najmokrejšou miestnosťou v našom dome. Pridajte k tomu často nedostatočné vetranie a získate ideálne podmienky na vývoj malých čiernych škvŕn a plesní, ktoré rýchlo vtrhnú do dlaždíc a odbočovacích škár v kúpeľni. Ale keď sa poškodenie stane, ako konať? Uisťujeme vás: nebudete musieť okamžite meniť pečate. Existujú jednoduché riešenia na čistenie a údržbu, ktoré vám pomôžu zbaviť sa znečistených tesnení. Uvedomte si však, že ak chcete zabrániť tomu, aby sa takáto situácia znova opakovala, budete musieť zostať ostražití a pravdepodobne vykonávať malé pracovné miesta.

  1. Spoznajte svojho nepriateľa: čierne škvrny, nečistoty a plesne
  2. Študujte pole: aký je pôvod problému?
  3. Vybavte sa dobre: ​​Ktoré výrobky pre domácnosť sú najúčinnejšie na čistenie špinavých kĺbov?
  4. Prebieha ofenzíva: ako nájsť biele kĺby bez toho, aby ste museli maľovať?
  5. Zaistite jeho zadnú časť: nečakajte, až bude neskoro na vaše obkladové škáry

1. Poznajte svojich nepriateľov: čierne škvrny, nečistoty a plesne

Dlaždičné škáry v našich kúpeľniach, ktoré sa bežne používajú pri každodennom používaní tejto miestnosti, sú veľmi často prvé, ktoré sa znečistia a podrobia sa vývoju plesní. Mali by sa odlíšiť od denných nečistôt, ktoré sa ľahko akumulujú v týchto malých dutinách, niekedy ťažké dosiahnuť. Tesnenia ventilov sú teda prví, ktorí trpia hromadením nevzhľadných zvyškov, často zodpovedných za nepríjemný zápach. Ak sa dajú ľahko odstrániť pomocou nástroja s plochou hlavou, ako je napríklad nôž, je pleseň oveľa tvrdšia. Vyskytujú sa vo forme malých čiernych škvŕn a vyvíjajú sa najmä na kĺboch ​​vašej sprchy alebo vane, ako aj na dlaždiciach v blízkosti týchto vodných bodov. Okrem svojho nevzhľadného vzhľadu môžu tieto huby, keď sú prítomné vo veľkých množstvách, vydávať nepríjemné pachy a spóry, ktoré dráždia dýchacie cesty. Preto musíte byť pri likvidácii zvlášť ostražití: noste masku, rukavice a ochranné okuliare, aby ste predišli rizikám.

© Zweig Design

2. Študujte terén: dlaždice v kúpeľni s tým nemajú nič spoločné

Majte na pamäti, že plesnivé kĺby sú znakom nadmerne vlhkej a zle vetranej miestnosti. Pôvod problému však môže byť mnohonásobný: * Už ste v poslednom čase utrpeli poškodenie vodou? * Je vaša kúpeľňa vybavená funkčným mechanickým ventilačným systémom? * Má vaša kúpeľňa okno alebo otvor do vonkajšej strany? * Žijete v mimoriadne vlhkej oblasti? * Trpí váš dom infiltráciou alebo kapilárnymi vlnami? Upozorňujeme, že obklady alebo tapety môžu skryť nepríjemné prekvapenia. * Sú vaše pečate stále tesné? * Neunikajú vám rúry? Normálna vlhkosť miestnosti mimo obdobia používania kúpeľne by nemala presiahnuť 65%. Identifikovali ste problém, ale nanešťastie ho nemôžete napraviť? Uisťujeme vás, stále môžete oddialiť návrat húb vďaka jednoduchým gestám, ktoré vám predstavujem na konci tohto článku. Ak naopak máte to šťastie, že dokážete konať v súvislosti s výskytom húb, dôrazne vám odporúčame, aby ste ho čo najskôr napravili. V takom prípade sa malé pracovné miesta ukážu ako oveľa lacnejšie ako dlhé hodiny čistenia ...!

© Friendly Beauty

3. Vybavte sa: Ktoré výrobky pre domácnosť sú najúčinnejšie pri čistení špinavých dlaždíc?

Možno sa už obávate času ísť do supermarketu, aby ste dostali čistiaci prostriedok, ktorý zbaví špiny a iných plesní zabudovaných do kĺbových dlaždíc. Naozaj, ako si vybrať zo všetkých zázračných produktov, ktoré sú na polici? Dovoľte mi, aby som vám pomohol vidieť jasnejšie. Začnite odstránením bielidla a akýchkoľvek iných čistiacich prostriedkov na báze chlóru zo zoznamu, ktoré by iba oslabili vaše kĺby. Príliš agresívne výrobky pre domácnosť majú okrem svojho škodlivého účinku na vaše zdravie a životné prostredie v skutočnosti zo strednodobého hľadiska v skutočnosti opačný účinok, ako sa požaduje: urobia vaše kĺby poréznymi a urobia z nich ideálny cieľ pre huby, najmä propagáciou úniky. Potom, ak vaše kĺby už niekoľko týždňov trpia vlhkosťou, nemyslite si, že sa z toho môžete dostať bez minimálnej mastnoty lakťa! Na uľahčenie odstraňovania sa už môžete vybaviť starou zubnou kefkou než špongiou. Rovnako ako všade inde sa triky babičky skutočne ukazujú ako najúčinnejšie a v skutočnosti najúspornejšie. V závislosti od stavu kĺbov budete preto potrebovať nasledujúce výrobky pre domácnosť: sóda, citrónová šťava, biely ocot a tekutina na umývanie riadu. Tieto výrobky predstavujú lacnú, ale veľmi užitočnú investíciu, pretože sa tiež použijú na čistenie a údržbu zvyšku vášho domu.

4. Pokračujte v ofenzíve: ako vyčistiť a nájsť biele kĺby bez toho, aby ste maľovali?

Tu je niekoľko najjednoduchších receptov: * Na rutinnú údržbu kĺbov v kúpeľni: pred použitím tejto zmesi na kachľových povrchoch v miestnosti rozriedite kryštály sodovky v malej horúcej vode. kúpeľov. Zmes by mala byť tekutá, ale nie príliš tekutá. * Pre mierne znečistené tesnenia: jednoducho nastriekajte biely ocot na vaše tesnenia a sprchy. Nechajte pôsobiť niekoľko minút, potom dôkladne vyčistite zubnou kefkou alebo mäkkou kefou. Opláchnite vodou. Niektorí tiež pridávajú malé množstvo kvapaliny na umývanie riadu. * Pre veľmi špinavé kĺby: zmiešajte rovnaké množstvo kryštálov sódy s citrónovou šťavou alebo bielym octom (choďte trochu po kúsku: jedná sa o výbušnú zmes!), Naneste na kĺby očistite a nechajte pôsobiť niekoľko minút, potom vyčistite zubnú kefku a opláchnite. Všetky tieto recepty vám tiež pomôžu bieliť vaše kĺby, aby im umožnili znovu získať nový lesk! Fungujú rovnako dobre na povrchy stien ako aj na dlaždice. Dajte si však pozor na prírodné kamenné povrchy, ktoré z dlhodobého hľadiska nevydržia kyslosť bieleho octu a citróna. Takže uprednostňujeme sodné kryštály.

© Anne-Fleur Broudehoux a Thierry Lebraly, prostredníctvom rodiny Socialite

5. Očakávajte ďalší útok: údržba domu sa teraz deje!

Pre tých z vás, ktorí sú ochotní vykonať niektoré malé alebo veľké práce s cieľom definitívne vyriešiť vaše problémy s vlhkosťou, máte k dispozícii rôzne riešenia: * Nainštalujte dvojprúdový CMV, existuje dnes teraz modely vybavené snímačom vlhkosti; * Vytvorte si okno v kúpeľni; * Používajte prírodne hygroregulačné materiály, ako napríklad vápenec, vápenec, omietka tradične používaná v hammamoch v Maroku; * Ste na stavbe a chcete sa čo najviac vyhnúť problémom s vlhkosťou? Myslite na drevený rám domu (MOB) a rozhodnite sa pre izolátory regulujúce vlhkosť, ako je napríklad drevená vlna. S problémami, ktoré spôsobujú výskyt húb v našej kúpeľni, však často nemôžeme nič urobiť. Potom nemáme inú možnosť, ako prijať jednoduché gestá na dennej báze, aby odrazili návrat plesní: * Pravidelne udržiavajte kĺby vo svojej kúpeľni pomocou vhodných výrobkov pre domácnosť; * Vetrajte miestnosť a sprchu čo najviac, nechajte okno alebo dvere vašej izby otvorené; * Naplánujte spodnú časť dverí kúpeľne, aby mohol vzduch lepšie prúdiť; * Vo svojej kúpeľni neskladujte mokré bielizeň alebo oblečenie; * Pravidelne kontrolujte stav potrubí a tesnení, aby ste predišli problémom s únikom alebo únikom; * Nedovoľte, aby voda stagnovala na spodnej strane umývadla, sprchovej vaničky alebo vane; * Použite ďalší absorbér vlhkosti. Nakoniec nezabudnite, že malé formy, ktoré upchávajú vaše kĺby, nie sú nevyhnutné! S trochou vytrvalosti a vďaka našim tipom čoskoro nájdete zdravú kúpeľňu, v ktorej sa po dlhom dni ocitnete.