Komentáre

Práca doma: opakujte škáry v kúpeľni

Práca doma: opakujte škáry v kúpeľni

Špinavé spoje dlaždíc môžu okrem svojho nevzhľadného vzhľadu spôsobiť problémy s tesnením a povzbudiť vzhľad plesní. obsah:

  1. Ako odstrániť špinavé tesnenia?
  2. Ako úspešne skryť svoje kĺby?
  3. Ako aplikovať nové škáry?
  4. Chcete dekorovať svoju kúpeľňu? Vyberte si farebné plomby!
  5. Ako čistiť a udržiavať svoje kĺby, aby sa zvýšila ich životnosť?

1. Ako odstrániť znečistené tesnenia?© Nicole Crowder

Predtým, než čokoľvek iné, venujte čas prečítaniu doby schnutia vyznačenej výrobcom na obale silikónového tesnenia. Usporiadajte sa podľa tohto času: pokiaľ váš nový kĺb nie je úplne suchý, nebudete už môcť svoju kúpeľňu používať! Táto doba sa zvyčajne pohybuje medzi 24 a 48 hodinami v závislosti od hrúbky kĺbu. Je lepšie prijať vaše bezpečnostné opatrenia. Na odstránenie pečate sa používajú rôzne techniky.

Začnite tým, že sa pokúsite odstrániť váš pomocou noža na náradie a plochého skrutkovača. V prípade, že fréza nestačí, môžete sa obrátiť na agresívnejšie roztoky založené na rozpúšťadlách, ako je acetón, ktoré nájdete v obvyklom obchode pre domácich majstrov. Po odstránení tesnení je potrebné dôkladne vyčistiť priestory, ktoré zostanú voľné, inak vaše nové tesnenie nebude dobre priľnúť a vytvorí sa netesnosť. Nájdite si preto čas potrebný na správne vykonanie tohto kroku. Za týmto účelom použite drôtenú kefu alebo starú zubnú kefku a odstráňte všetok zvyškový prach alebo tesnenia. Potom utrite handričkou navlhčenou v alkohole s obsahom 90 stupňov alebo v octe a pred opláchnutím nechajte niekoľko minút sedieť. Pred pokračovaním počkajte, kým nebude povrch úplne suchý.

2. Ako úspešne skryť svoje kĺby?© Melanie Riedersová

Ak, rovnako ako ja, presnosť a dôkladnosť nie sú vaše najlepšie výhody, odporúčam vám, aby ste si našli čas na nanesenie maskovacej pásky na oboch stranách priestoru, kde prídete, aby ste si nalepili pečať. Robíte sprchu? Nehrajte si na hrdinov, nezaistite si chrbát: odstránenie silikónu zo sprchovej obrazovky bude mať skutočne oveľa väčšie ťažkosti ako z dlaždíc. Buďte opatrní! Klasická lepiaca páska alebo hnedá baliaca páska nie sú pre tento druh práce vhodné. Pri odstraňovaní by mohli na vašich dlaždiciach zostať zvyšky lepidla. Preferujte preto špeciálnu maskovaciu pásku vyrobenú z papiera, ktorá sa bude ľahšie odstraňovať. Potom budete musieť pásku opatrne odstrániť ihneď po nanesení a vyhladení tesnenia. V prípade, že sa silikón rozleje na vašu dlaždicu alebo obrazovku sprchy, okamžite ich utrite handrou navlhčenou v alkohole alebo v octe 90 stupňov alebo, ak už je suchá, pomocou frézy. V takom prípade dávajte pozor na škrabance, najmä na obrazovke sprchy!

3. Ako aplikovať nové škáry?© Imagen Subliminal / Contemporist

Pre tento druh práce je nevyhnutné používať silikónový tmel alebo tmel odolný voči vlhkosti a nie akrylový tmel, ktorý sa viac používa pre rámy a drevené výrobky. Tiež vám odporúčam, aby ste si priniesli pištoľ špeciálne navrhnutú na tento účel. Existujú aj výrobky typu 2 v 1, ktoré umožňujú aplikáciu aj bez pištole, a cena je okolo 10 EUR. V takom prípade dajte pozor, aby ste trysku nekrájali príliš vysoko, čo by sťažilo použitie tesnenia. 280 ml trubica, štandardný formát, vám umožní pokryť približne 15 lineárnych metrov kĺbu. Najprv skúste starou handrou, aby ste otestovali prietok produktu a požadovaný tlak. Potom sa vyzbrojte trpezlivosťou a aplikujte svoj kĺb pri aplikácii pravidelným a nepretržitým tlakom. Choďte postupne, po častiach, okamžite utrite stopy silikónu, ktoré by mohli pretekať na dlaždiciach alebo na obrazovke sprchy, a vyhladiť kĺb bez čakania. Na tento účel môžete použiť zadnú časť kovovej lyžičky, ktorú ste namočili v malom prostriedku na umývanie riadu. Dobrodružnejší (alebo najmenej dobre vybavený!) Jednoducho použijú svoj prst. Upozorňujeme, že na povrch prírodného kameňa bude potrebný špecifický typ spoja.

4. Chcete dekorovať svoju kúpeľňu? Vyberte si farebné plomby!© Leanne Bertram

Aj keď budete musieť prepracovať svoje kĺby, môžete tiež využiť príležitosť, aby ste do kúpeľne priniesli dotyk originality. V súčasnosti existuje na trhu široká škála farieb pre špeciálne tmely pre kúpeľne. Nechajte svoju fantáziu bežať divoko!

Postup je presne rovnaký ako pri konvenčnom spoji. Uvedomte si však, že farebný spoj zvýrazní oveľa viac možné vyrovnanie vašich dlaždíc alebo kameniny. Tiež sa uistite, že je to skutočne silikónové tesnenie, jediné, ktoré je schopné odolať vlhkosti rybníka, ako je kúpeľňa. Myšlienka vás očarí, ale stále váhate s farbou? Nájdite inšpiráciu v dekoratívnych prvkoch, ktoré sa už nachádzajú vo vašej kúpeľni alebo dokonca vo vašej kúpeľni. Spojte dlaždice so zubnou kefkou alebo s uterákmi ... Nie je to skutočná trieda? Majte na pamäti, že pleseň bude na tmavom kĺbe menej viditeľná. Výhody alebo nevýhody? Plesne emitujú škodlivé spóry pre naše dýchacie cesty. Skutočnosť, že ich nemôžem identifikovať hneď, ako sa objavia, je pre mňa nevýhodou. Stratíte prehľad o stave vášho kĺbu a vytvoríte prostredie vedúce k rozvoju húb.

5. Ako čistiť a udržiavať svoje kĺby, aby sa zvýšila ich životnosť?

Police supermarketov sú plné výrobkov pre domácnosť všetkého druhu, ktoré sľubujú nájdenie alebo udržiavanie zdravých a zdravých kĺbov ... A bez toho, aby ste sa museli drhnúť! Ponuka je lákavá, ale ako si vybrať zo všetkých týchto referencií najvhodnejšiu kúpeľňu? Kríž urobte už na bielidle a na akomkoľvek inom chlórovanom produkte. Ich pôsobenie, zvlášť agresívne pre silikón, by vaše tesnenia urobilo poréznymi a výrazne by znížilo ich životnosť.

Nakoniec nezabudnite, že čistota nemá vôňu ... a tiež zdravé kĺby! Stačí použiť biely ocot, tiež nazývaný domáci ocot. Pre tých, ktorí sa cítia nepríjemne s vôňou octu, vedzte, že po opláchnutí zmizne. A ak stále nie ste presvedčení, môžete získať citrusovú kôru a / alebo čerstvé lístky mäty, ktoré macerujete v pohári naplnenom bielym octom. Toto je produkt, ktorý používam na čistenie celého domu, a kĺby v mojej kúpeľni nie sú výnimkou. Stačí naliať filtrovaný ocot do sprejovej fľaše a nasprejovať na všetky vaše povrchy, trieť navlhčenou špongiou alebo kefou a potom opláchnuť.

V prípade veľmi znečistených kĺbov zmiešajte jedlú sódu s citrónovou šťavou a trite ju. Upozorňujeme, že tieto roztoky nie sú vhodné na prírodné kamenné povrchy (žula, mramor atď.), Pretože ocot a citrón, hoci sú prírodné, majú vysokú kyslosť, ktorá z dlhodobého hľadiska môže poškodiť váš kameň. Uprednostňujte zmes vlažnej vody a čierneho mydla. Teraz máte všetky karty po ruke, aby ste uspeli vo vašich kúpeľňových kĺboch!