Informácie

Postavte hliníkovú verandu

Postavte hliníkovú verandu

Pri verande nie sme závislí od počasia vonku. Verandy z minulých rokov, vyrobené z ocele, boli nahradené hliníkom. Guy Aubertin, produktový manažér Verandas v spoločnosti Technal, vysvetľuje výhody hliníkovej verandy. Rozhovor Emmanuelle Maran

Aké sú výhody hliníkovej zimnej záhrady?

80% z nás si pre našu verandu vyberá hliník. Hlavnou výhodou je tuhosť jeho štruktúry. Hliník však zostáva veľmi ľahko opracovateľným materiálom. Je veľmi odolný proti poveternostným vplyvom, existuje už desaťročia. Ponúka tiež paletu mnohých farieb, dokonca siahajúcu až tak ďaleko, že ponúka efekt dreva, ktorého zrno by prekvapilo viac ako jednu!

Môžeme znovu natrieť hliníkovú verandu?

Hliníkovú verandu môžete znovu natrieť, ale nemáte na ňu zaručenú odolnosť ani trvanlivosť! Pamätajte na hliníkové fasády obchodov zo 70. rokov, prelakované podľa možnosti nových majiteľov, ste sudcom! Pôvodná farba, ktorá je vystavená poveternostným vplyvom, sa môže znovu objaviť a výsledok nebude ani zďaleka presvedčivý.

Koľko to stojí?

Náklady sa líšia v závislosti na verandách a cieľoch. Pri základnej verande s rovnakým základným zasklením to stojí od 800 do 1 200 EUR za meter štvorcový. Veranda s tónovanými zaskleniami so solárnymi faktormi vás bude stáť 1 500 EUR za meter štvorcový, ako pri viktoriánskej verande s vložením zasklenia a drevených vzorov sa povoľuje 2 000 EUR za meter štvorcový.