Komentáre

Orchidea: ako ju donútiť žiť na dlhú dobu

Orchidea: ako ju donútiť žiť na dlhú dobu

Dnes asociácie a ďalšie fóra hovoria samy za seba, sme stále viac a viac priaznivcami orchidey. Je krásna, majestátna, ale zraniteľná ... Véronique slečna, kvetinárka v obchode, ktorá nesie jej meno, nám dáva niekoľko tipov, ako rozšíriť tento zázrak, ktorý nie je až taký prchavý! Rozhovor Emmanuelle Maran

Aké sú ideálne klimatické podmienky pre orchideu?

Orchidea je rastlina, ktorá si vyžaduje miernu teplotu, cíti sa veľmi dobre, keď je minimálna teplota 15 ° C, ale môže zostať aj v skleníku alebo na verande, ak sa stupne pohybujú medzi 15 a 24 ° C , Pozor, nepodporuje prievan a úpal môže byť fatálny, okno na východnej strane je potom nakreslené ako ideálne miesto!

Akú údržbu by ste odporučili?

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia si táto orchidea nevyžaduje osobitnú údržbu, záleží predovšetkým na dávke vody. Zavlažujte svoju orchideu raz týždenne a vyhýbajte sa teplotným rozdielom medzi teplotou vody a vonkajšou teplotou. Ak máte príliš tvrdú vodu, rozrieďte ju niekoľkými kvapkami citróna, orchidea je fanúšik. Tiež sa vyhnite tomu, aby na svoje listy naliala voda. Nezabudnite hnojiť špeciálnym hnojivom s orchideami každé dva týždne. Malý tip: stonky kvetov veľkých orchideí (stoniek) majú často tendenciu lámať sa pod váhou ich kvetín, nezabudnite ich zosilniť vkladmi. Nakoniec po odkvitnutí nezabudnite odrezať stonku nad druhým uzlom, a tým zabezpečiť životnosť 3 až 7 rokov!

Presúvanie, kedy, prečo a ako?

Orchidea čerpá veľa minerálnych solí a ďalších látok, ktoré potrebuje. Tieto rezervy sú vyčerpané a postupne miznú s následným zavlažovaním. Preto je potrebné repotovať, aby sa tieto príspevky doplnili, ale aby sa tiež umožnil lepší vývoj koreňov, ktoré sú často príliš stiesnené v ich nádobe. Ak chcete zistiť, nič nie je jednoduchšie, ako uchopiť rastlinu na spodnej časti stonky, prevrátiť ju a odstrániť ju z kvetináča, ak sa objavia korene bez pôdy, presadenie je nevyhnutné. Odstráňte použitú zmes, odumreté korene, prípadne skráťte korene príliš dlho a vysádzajte rastlinu v mierne vyššej nádobe.