Komentáre

Úpravy domu: obchody sú otvorené v nedeľu

Úpravy domu: obchody sú otvorené v nedeľu

Čo hovorí zákon

Zákon o nedeľnej práci z roku 1906 stanovuje, že týždenný nedeľný odpočinok je povinný. Pokiaľ ide o Zákonník práce, zaručuje pracovníkom každý týždeň odpočinok v nepretržitom čase, v zásade v nedeľu. Starosta alebo prefekt môžu napriek tomu povoliť podniku otvoriť 5 nedeľov ročne. výnimky sú trvalé pre: - priemyselné spoločnosti, ktoré používajú alebo vyrábajú výrobky, ktoré sa môžu rýchlo zhoršovať a znehodnocovať, spoločnosti v nepretržitom ohni; - hotely, reštaurácie - nemocnice, hospice, azyly, domovy dôchodcov atď. - pohotovostné lekárne - zábavné spoločnosti, múzeá a výstavy, atď.

Prípad Usines Center

V roku 2006 sa muselo zatvoriť 67 obchodov v nákupnom centre Villacoublay (Yvelines), ale obchodníkom sa podarilo preukázať, že to ovplyvnilo bežnú prevádzku podniku. Neskôr je pätnásť obchodníkov z Marais v Paríži odsúdených na otvorenie v nedeľu. Uplatňovaný dôvod: činnosti týchto obchodov nesúvisia s voľným časom.

Obchody otvorené v nedeľu

Ikea V nedeľu je otvorených 7 obchodov v parížskom regióne. > Viac informácií na www.ikea.fr odstavec V nedeľu je otvorených 5 obchodov v parížskom regióne. > Viac informácií na www.alinea.fr Conforama Každú nedeľu je otvorených 17 obchodov. > Viac informácií na www.conforama.fr Fly 12 obchodov otvára svoje dvere v nedeľu. > Viac informácií na www.fly.fr Castorama 22 obchodov vás víta v nedeľu. Viac informácií na www.castorama.fr Leroy Merlin V nedeľu je otvorených 22 obchodov. > Viac informácií na www.leroymerlin.fr Truffaut V nedeľu ponúka svoje služby 19 záhradných stredísk. > Viac informácií na www.truffaut.fr Darty V nedeľu je otvorených 15 obchodov. > Viac informácií na www.darty.com cieľ V nedeľu je otvorených 14 obchodov s cieľmi v regióne Paríž. > Viac informácií na www.but.fr Saint-Maclou 12 obchodov otvára svoje dvere v nedeľu. > Viac informácií na www.saint-maclou.com Casa V nedeľu vás privíta 20 obchodov. > Viac informácií na www.casashops.com