Informácie

Výber parkiet z bambusu

Výber parkiet z bambusu

Vlastnosti bambusových parkietBambus je rýchlo rastúca drevnatá tráva, ktorá rastie hlavne v Ázii. Z krátkodobého hľadiska je to prírodný obnoviteľný materiál. Pestuje sa bez hnojív, je to ekologické drevo, ktoré sa často používa na výrobu nábytku alebo na pokrytie podláh.

Bambusové parkety je zvlášť vhodný do vlhkých miestností. V skutočnosti je takmer necitlivý na zmeny vlhkosti a teploty. Upozorňujeme však, že nie všetky bambusové podlahy sú vhodné na inštaláciu do kúpeľne. Do tejto vlhkej obývacej izby sa hodia najmä masívne bambusové podlahy.

Ak chcete zachovať svoju dobrú odolnosť proti vlhkosti, uistite sa, že vaša kúpeľňa je pravidelne vetraná a vetraná vďaka VMC. Nenechávajte mokré koberce na bambusovej podlahe a rýchlo utrite všetky škvrny od vody.

Môžete si tiež zvoliť pokládku bambusových parkiet, ak máte podlahové kúrenie pre váš domov.

Existujú tri druhy bambusových parkiet:

  • Horizontálne bambusové parkety : Parketový pás tvoria 3 vrstvy bambusu. Je to proces používaný po tisícročia v Ázii.
  • Vertikálne bambusové parkety: pozostáva z jednej vrstvy pomerne jemného bambusu. Odhaľuje jemné a jemné žily.
  • Zahustené parkety z bambusu: vďaka zmene smeru stoniek a zhusteniu stlačením sa získa hladšia parketa bez viditeľných rebier.

Bambusové podlahy sa nedajú ľahko ani bezpečne pribiť. Preto sa odporúča zvoliť lepenie alebo orezávanie plávajúcich parkiet na doske s izoláciou alebo na trámoch.

Aké sú výhody bambusových parkiet v porovnaní s tradičnými parketami?

Bambusové parkety sú mimoriadne odolné, Podporuje obmedzenia priechodu mnohých ľudí, ale rovnako ako iné parketové podlahy ťažko toleruje bodce! Od klasických parkiet sa najviac odlišuje dizajnom a odolnosťou. Mnohí z nás sa rozhodli umiestniť ju na zem v horizontálnom režime, ale vertikálna pozícia mu dáva oveľa diskrétnejší a originálnejší efekt.

Je bambusové parkety ekologické?

Pretože nie je lakovaný, bambusové parkety je súčasťou ekologického prístupu. Vedzte, že bambus je tráva, ktorá rastie prirodzene. Rozhodnutím sa pre bambus bojujeme proti nadmernému využívaniu dreva, proti odlesňovaniu.

Pokiaľ ide o jeho výrobu, transformácia bambusu na parkety vyžaduje použitie strojov, ktoré z ekologických dôvodov používajú vodné pary a bambusové hobliny. Čierny bod tohto procesu sa týka lepidla lišty. Japonci používajú lepidlo „bez lepidla“, ktoré, žiaľ, ešte nenapadlo francúzsky trh. Použité lepidlo u nás stále rešpektuje európske normy týkajúce sa životného prostredia.

Nezabúdajme, že bambus zostáva materiálom vyššej triedy, ktorého skôr manuálna transformácia vyrovnáva jeho cenu s cenou dubu. Predovšetkým však treba pamätať na to, o čo ideekologický a odolný materiál, ktorú po piatich rokoch nezmeníme, napríklad plávajúce podlahy!

Bambusové parkety, aká údržba?

Existujú dva typy parkiet: predtým lakované parkety, ktoré si nevyžadujú osobitnú údržbu, a drsné parkety, pre ktoré sa odporúča prírodný olej. Olej vytvrdzuje parkety a robí ho odolným voči mnohým útokom, ktorým podlieha.

Pri čistení sa odporúča na odstránenie prachu a nečistôt použiť mop. Je lepšie vyhnúť sa mokrému mopu na bambusovej podlahe. Ak je však potrebné vyčistiť, pred umývaním podlahy nezabudnite vyžmýkať mop.