Tipy

Vytvorte si vlastnú kúpeľňovú skrinku

Vytvorte si vlastnú kúpeľňovú skrinku

  1. Najjednoduchší spôsob: urobiť z márnosti vrchol
  2. Najoriginálnejšie: vylepšiť kus nábytku pre jedinečný dekor v kúpeľni
  3. Najviac DIYer: vytvorte vstavanú skrinku na umývadlo
  4. Bonus: stĺpec, ktorý šetrí miesto v malej kúpeľni

1. Najjednoduchšie: vytvoriť povodie

V prípade kúpeľňového nábytku na mieru je najjednoduchšou a najrýchlejšou možnosťou vytvoriť plán s umývadlom. Tento plán môže byť jednoduchý drevený podnos, rezaný podľa dostupného priestoru. Potom jednoducho vykonajte merania, pripevnite plán na stenu - prípadne pridajte strednú nohu na jej podporu - a nainštalujte naň umývadlo. Okrem toho vysvetlím, ako to urobiť v niekoľkých riadkoch! Vrchná bielizeň môže byť vyrobená z iných materiálov, ako je kameň, sadrokartón alebo betón. Postavený do muriva, už to nie je kúpeľňový nábytok správne hovoriaci ... Ale nachádza svoje miesto dokonale v minimalistickom štýle.

© Deavita

2. Najoriginálnejšie: vylepšiť kus nábytku pre jedinečnú kúpeľňovú výzdobu

Na vybavenie vašej kúpeľne je ďalšou jednoduchou a ekonomickou možnosťou odkloniť objekt na vytvorenie umývadlovej jednotky. Toto riešenie je ideálne pre domácich majstrov, ktorí nie sú nevyhnutne veľmi skúsení a ktorí stále chcú do svojej kúpeľne priniesť dotyk originality. Na stole, stole alebo na inom rovnom povrchu (konzola, toaletný stol, riadok ...) umývadlo na pracovnej doske je rýchle a ľahké. Budete potrebovať kohútik (alebo mixér), súpravu sifónov a tmel. Úroveň vybavenia, vŕtačka, priamočiara píla, plochý skrutkovač, nastaviteľný kľúč, kladivo, malý sekáč a putty. Nezabudnite skontrolovať, či je povrch, na ktorý umiestnite nádrž, rovný. Pomocou šablóny dodávanej s umývadlom sledujte výrez otvoru na zadnej strane pracovnej dosky. Dajte si pozor na akékoľvek zásuvky alebo množstvo nábytku, ktoré by mohli zabrániť zabudovaniu umývadla. V rohu vyvŕtajte do rozvrhnutia 2 cm otvor pomocou vhodného vrtáka. Jeho priemer musí byť dostatočný na to, aby do nej zasunul čepeľ pílky. S tým odrežte pracovný plán podľa obrysu, ktorý ste našli. Potom namontujte príslušenstvo na kohútik podľa pokynov a umiestnite ho do nádrže, potom namontujte odtokový systém, ktorý ste pripojili k vodovodnému kohútiku. Akonáhle je zostava namontovaná na umývadle, stačí ju položiť na pracovnú dosku. Vytvorte korálik so silikónovým tmelom, umiestnite misku a silno stlačte, aby sa tmel dokonale aplikoval. Nechajte zaschnúť a potom dokončite spoj, aby ste dosiahli perfektné utesnenie. Aby ste ju vyhladili, namočte prst vopred do tekutého mydla, aby sa tmel nelepil. Inštalácia je dokončená! Ak je váš nábytok vyrobený z dreva, použite vodotesný náter a / alebo lak proti vlhkosti, aby nedošlo k jeho poškodeniu. Na kuse nábytku v dobrom stave vidíte, že v konečnom dôsledku je dosť práce. Starší nábytok bude bezpochyby vyžadovať trochu brúsenia, úder dreva alebo farby ... Realizácia však zostáva jednoduchá. Na internete nie je nedostatok dekoratívnych nápadov na presmerovanie objektu do kúpeľňového nábytku. Starý šijací stroj, vínny sud, pracovný stôl, pijan alebo dokonca bicykel sa zmestia do umývadla a nájdu si svoje miesto v kúpeľni ... Aby vo vašej dekorácii bola všetka soľ. Akonáhle je váš nábytok dokončený, všetko, čo musíte urobiť, je pripojiť sifón k drenážnej sieti, čo obmedzuje použitie lakťov, ktoré bránia riadnemu prúdeniu vody a zvyšujú riziko úniku alebo zátok. Flexibilné pripojenia sú dobrým riešením, ale nebojte sa: väčšina moderných armatúr zahŕňa flexibilné potrubia.

© Zaza Studio

3. Najviac DIYer: vytvorte vstavanú skrinku na umývadlo

Pokiaľ ide o obmedzený priestor alebo malú kúpeľňu, vždy v obchodoch nenájdete to, čo hľadáte. Ak ste kutil, prečo nezačať a vytvárať si vlastný kúpeľňový nábytok? Ak už existuje umývadlo a chcete si ho udržať, môžete si kus nábytku vyrobiť pod umývadlom, s miestom na nechanie kohútiky. Ušetrí vám to úložný priestor a zároveň optimalizuje priestor. Máte väčšiu slobodu? Modernejšie ako jedno umývadlo, umývadlo alebo umývadlo ho nahradia a zároveň poskytnú úložisko. Ak ju chcete vytvoriť, presne zistite, koľko miesta máte na starostlivom meraní. Bolo by škoda, keby sa vaše dielo nezmestilo do poskytnutého priestoru! Pred vyvŕtaním otvorov pre kohútiky umiestnite nábytok na svoje miesto, aby ste vedeli, kam bude voda prichádzať a odchádzať, a sledujte obrysy ceruzkou vždy na zadnej strane nábytku.

© Marque de FabrikSťahy, skrinky, jednoduché alebo dvojité umývadlo ... Je len na vás, ako bude vyzerať váš nábytok podľa vašich potrieb! Myslite na „použitia“: Čo by ste chceli urobiť s týmto kusom nábytku okrem umývania rúk a umývania seba? Doplňte si / spravte si vlasy? Dáš veci preč? Akonáhle budete mať odpovede na tieto otázky, môžete začať navrhovať. Aby sme vám pomohli, existuje veľa bezplatného softvéru na 3D modelovanie. Môžete tiež navrhnúť online a stiahnuť plány svojho budúceho kúpeľňového nábytku, napríklad na Woodself. Je zrejmé, že táto možnosť bude vyžadovať trochu viac vybavenia a skúseností ako predchádzajúce. Počítajte s veľkým víkendom pre domácich majstrov vyrábať kúpeľňový nábytok od A do Z. Táto miestnosť je veľmi vlhká, osobitnú pozornosť budeme venovať výberu materiálu. Medzi tými, ktorým sa treba vyhnúť, citujme aglomerovanú platňu, ktorá nie je príliš odolná voči vode. Preferuje sa drevená doska MDF (drevovláknitá doska so strednou hustotou): je vyrobená z jemnejších častíc, vďaka čomu je oveľa odolnejšia ako drevotrieska. Masívne drevo alebo prírodné drevo je dobrá voľba ... Za predpokladu, že ho dobre chránite prechodom najmenej dvoch vrstiev laku, moridla alebo vodotesného náteru. Ale hra stojí za sviečku, pretože drevená kúpeľňa má vždy malý efekt! A pre viac „surový“ dekor, prečo nevyskúšať nábytok na paletách?

© Leroy Merlin

Bonus: stĺpec, ktorý šetrí miesto v malej kúpeľni

Ak potrebujete ďalšie úložisko v kúpeľni, vyberte si stĺp, ktorý sa dá ľahko vyrobiť, a to aj pri malom rozpočte. Horné skladovanie je skvelý spôsob, ako optimalizovať priestor v malej kúpeľni. Otvorený stĺp je vysoký kus nábytku, zvyčajne vyrobený zo štyroch alebo piatich naskladaných políc. Nemá preto žiadne dvere ani okno na ľahký prístup k vašim hygienickým a kozmetickým výrobkom. Aby ste to dosiahli, môžete napríklad zbierať a ukladať prepravky vína ich vzájomným pripevňovaním alebo výmenu schody schodov po doskách, ktoré potom budú slúžiť ako police. Únos knižnice je ďalší pekný nápad na dekoráciu, samozrejme, za predpokladu, že drevo je dobre chránené. Všimnite si, že stĺp môže byť veľmi dobre polica na stenu: zavesený kus nábytku vám ponúkne ďalší úložný priestor a zároveň uvoľní podlahovú plochu. Ak je výroba uzavretého stĺpu alebo skrinky zložitejšia, môžete na dvere pripevniť zrkadlo, a tak znova optimalizovať priestor, ktorý je k dispozícii. A keď už hovoríme o regáloch, neváhajte investovať steny ozdobné nápady, ktoré sú originálne a praktické: * vyrobte lekárničku z dreveného puzdra, ktoré ozdobíte podľa vášho želania; * pripevnite k stene koše (bicykel, prútie) alebo skrinky na uloženie uterákov; * Vylepšite zásuvky na výrobu políc na stenu ... Stručne povedané, bez ohľadu na to, aká je vaša úroveň domácich majstrov, bavte sa!